Rize'de hiçbir tecavüz olayına rastlanmamasının temel sebebi nedir? (ANKET no:24) ?

Anne tarafım Rize'den. Yazları giderim. Her yerde olduğu gibi maalesef burada da cinayet olaylarına tanık oldum. Ama 20 yıllık hayatımda hiçbir tecavüz olayına rastlamadım. Ne gördüm ne de işittim. Haber olarak arattım fakat ''Rize'de tecavüz'' başlığı adı altında bir habere rastlayamadım. Bu tür hadiselerin yaşanıp yaşanmadığını başkalarından duymak istedim ama çevremde bu tür olaylara tanık olan birilerine de rastlayamadım. Tecavüz gibi taciz olayları da yok. Burada toplu taşıma araçlarında hiçbir kızın taciz edildiğini ne gördüm ne de işittim. Şayet o kız bir sesini çıkarırsa işte o zaman linç edildin. Gece vakti sokakta kadınlar çok rahat dolaşabiliyor. Zaten gece 22.00-23.00 gibi saatlerde Rize sahili kadın-erkek kaynar. Tüm bunların temel sebebi sizce ne olabilir?

• Muhafazakar olduklarından kaynaklanıyor olabilir.
    43% (12)52% (11)47% (23)Oy Ver
  • Cinsel eğitim almalarından kaynaklanıyor olabilir.
    4% (1)0% (0)2% (1)Oy Ver
  • Erkeklerin cinsel ihtiyaçlarını başka yolla karşılamalarından kaynaklanıyor olabilir.
    21% (6)10% (2)16% (8)Oy Ver
  • Başkalarının tepki vermesinden (yaralama, öldürme) korktukları için olabilir.
    32% (9)38% (8)35% (17)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
güncel

0|0
4|10

En İyi Kız Görüşü

• Benim memleketimin insanı candır ya muhafazakar oldukları için bir kısmıda korktuğu içindir çünkü bilirlerki sağ koymazlar orada

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hicbiri degil bence aile terbiyesinden inanclardan kaynakli

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ruslar Karadeniz de çok var ;) bunların etkisi vardır

0|1
    0|0
  • A dedim..

0|0
    0|0
  • Aklıma bir haber geldi amerikadaydi galiba laz bir abla hırsızı baltayla kovalamisti 😂eğer laz kizlar böyleyse kızlardan çekiniyor olabilirler 😂

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• muhafazkar olmalarından kaynaklanıyor birde ordaki insanlar umursuyor normalde tecavüz etseler birine sadece izlerler.

0|0
    0|0
  • Rizelilerin başka bir şehirde tecavüz eylemine karışmadığına dair net bir bilgi var mı elimizde? Ve bana hiç inandırıcı gelmedi dediğin ben de İstanbul da sahilde bir kıza tecavüz edilirken görmedim ve hiç bir minibüste (. haberler de duydum. ) Sen de duymamış ve görmemişsin ya da Rizeli olduğun için Kulak ardı etmişin.

Saydığın şıklar Türkiye'de eşit bir dağılımı var

A şıkkı : Muhafazakar her yer de var...

B şıkkı : Rize halkına özel bir cinsel eğitim mi var?

C şıkkı: Tüm dünyada erkekler cinsel ihtiyaçlarını başka yollar ile karşılar.

D şıkkı : Herkes yapacağı bir eylem neticesinde tepki almaktan korktuğu için birçok şeyi yapmadan önce düşünür toplumun ahlakına uymuyorsa yapmaz. ( ahlaklı bir şahıs içi geçerli )

0|0
    0|0
    • C dede genelleme yapmıssın. her erkek cinsel ihtiyaclarınıı karşılama mecburiyetinde değil evliliği bekleyen kardeslerimiz de var. Hatta hiç mast yapmayanda :d sadece tuvaletiyle spermleriini dışkı gibi bosaltan cunku mast yapmadıkca sperm üretimi odlukca bir yerden sonra taşacağı icin

• @perseid78 he siz de bunu yediniz ne diyim o zaman hayırlı olsun.

• 13 yıllık ilk okul arkadasım kardesim gibi arakdasım o sekilde kızlarla yanyana gelince bile utanan bir cocuk.

• Sanki Burada siyasi propaganda kokusu geliyor.

0|1
    0|0
    • Bu siyasi değil. Ama sonraları milliyetçiliği hakkında bir soru daha soracağım. Ona siyasi propaganda diyebilirsin.

• :D karadenizliler iyidir

• Öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki geri kalan seksen vilayette her gün tecavüz vakası yaşanıyor. Böyle küçük vilayetlerde genelde insanlar birbirini tanır zaten, kültür ahlak anlayışları da öyle hemen körelmez.

Bir de İstanbul gibi çöplük bir yer var şimdi. Nice pislik dolu. Gel de bunları kıyasla.

0|0
    0|0
  • Sen aramayı bilmiyorsun demek ki

0|0
    0|0
  • sürekli yağmur yağması o

1|2
    0|0
  • google amca öyle söylemiyor ama sorunca

0|0
    0|0
    • Bir tane başlık adı altında var o da Bolu'da yaşanmış ama Çay Tv sitesinde yayımlandığından o şekilde gözüküyor.

• Nüfus 340 bin. Nüfustan da kaynaklanıyor olabilir tabi. Bu yönüyle bir İstanbul'la kıyaslanamaz. Ama nüfus olarak ele almayıp, oran olarak ele aldığımızda sonuç yine değişmiyor.

• birçok il vardır böyle

• Adam gibi adam oldukları için😉

0|0
    0|0
  • Rizede beşikkertmesi vardı birde erkekler istediği kızı alabiliyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...