Neden özel hayata saygısı olmayan bir milletiz?

Genel olarak insanların özel hayatına saygı duymayan bir toplumuz. Kendimden bir örnek vereyim geçenlerde yurttayken banyoya gittim yarım saat falan çıkmadım odada arkadaşım vardı. Çıktım elinde telefonum uğraşıyor her zaman uğraşır ondan sakınmam normal bir şey yani benim için samimi arkadaşım çünkü. Ama telefonumu aldım WhatsAppa girdim bütün mesajlarımı okumuş sevgilimle olanları falan. Daha önce de başka arkadaşlarımla çok yaşamışımdır bir tanesi facebook şifremi bulmuş ordaki mesajlarımı okumuştu baya tartışmıştık. Siz de bu kadar meraklı mısınız insanların yaşantılarına karşı? Kendi adıma söyleyeyim annem hariç hiç kimsenin telefonunu kurcalamam veya özel bir eşyasına dokunmam.

0|0
9|10

En İyi Erkek Görüşü

• Olması gereken senin yaptığın ve senin beklentiye girdiğin; ama o kadar kanıksadık, o kadar sıradanmış, normalmiş, olması gereken oymuş gibi yansıtıldı ki bize özel hayat diye bir şey olmadığı, herşeye müdahale ve dahil olma hakkını herkesin kendinde bulabileceği fikri... artık sadece arkadaş çevresi değil, toplum olarak bu haldeyiz...
    Otobüsteki herhangi bir amca da, sokaktaki herhangi bir teyze de özel hayat dediğimiz şeye müdahale etme hakkını kendinde bulabiliyor...

1|0
    0|0
    • Çok güzel yorumlamışsın bir de çözümünü bulabilsek bu toplumsal hastalığın.

• Söz konusu ülke Türkiye'yse, dahası günümüz Türkiye'siyse; çok da umutlu olamıyor insan...

• Maalesef ki öyle. :(

En İyi Kız Görüşü

• sen doğru olanı yapıyosun ama arkadasına en bastan bu hakkı vermemeliydin

2|0
    0|0
    • Evet doğru ama o çoğu kişiye karşı öyle samimiyetin dozunu kaçırıyor

Erkekler Ne Diyor 9

• Hiçbir şeye saygı duyulmuyorki. Toplum baştan aşağı leş zaten.

4|0
    0|0
    • Aynen herkes birbirine karşı fesatlık kötülük peşinde

• Millet imreniyor ayıplanir diye yapamıyor sonra bok atıyor

0|0
    0|0
  • Igrenc arkadasa sahipsin, ayip yahu

0|0
    0|0
    • Sen de bir gün dene arkadaşlarını gör. Hepsi aynı bu memlekettekilerin.

• Anlattıklarım sadece yüzeysel iyi değil kesinlikle ama elimde olan bir şey de değil.

• Bende ayni fitkirdeyim

0|0
    0|0
  • Kıskançlık tavan. d

0|0
    0|0
  • Kizlarin meragi

0|0
    0|0
  • bence sen arkadaşlarınla arandaki mesafeyi korumalısın

0|0
    0|0
  • Hiç işim olmaz. Böyle insanlarla işim de oşmaz

0|0
    0|0
  • Kimsenin hayatı skimde değil açıkcası.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• ben hıc meraklanmam oyle seylere kız arkma da ayrıca sorarım ozel bırseyın var mı senın ıcın sıkıntı olurmu bakmam dıyee 7 8 senelık arklarımadahı sorarım bunun samımıyetle ılgısı yok onun sevgılısı ıle arasındakı yazısmayı benım bılmem samımıyet olmaz... ya da onun saklamaması ıkı kısının arasında olan ıkı kısının arasındadır amaa su acıdan bakarsak arklarınla boyle bır saygı mesafe vardır ama sevgılınle mesela sevgılının telefonunu karıstırırsın sınsıce degıl tabı onundee yanı saklamaz zaten ama mesela erkek arkyla konusmalarını okuyacagın zaman ona danısırsın sevgılım hanı benım gormemen gereken bısı var mı kufurlu konusurlar ya da belkı dıger cocuk bı derdını anlattı benım bılmeme gerek yok yanı danısrsın eger bakalım falan derse bakarsın onun dısında hos olmz

0|0
    0|0
  • Saygiliyim ben

1|0
    0|0
  • Yakın arkadaşım da olsa telefonumu karıştıramaz. Normal bulman da hata.

0|0
    0|0
  • ben kardesleriminkini bile merak etmiyorum :D

1|0
    0|0
    • Ben de öyleyim işte merak etsem bile açıp bakmam ama insanların geneli böyle değil

• malesef ya bisey gixleyen zaten her türlü gizler onu kurcalamaya ne gerek var

• Aynen öyle bir de yüzsüzce şifreyi isteyenler var

• Maalesef haklısın.

1|0
    0|0
  • İnsanlara o yakınlığı veren sen olduğun için böylelerdir, mesafeli olursan bu konuda onlarda senden çekineceklerdir.

1|0
    0|0
  • Meraklıdır herşeye karışırlar

0|0
    0|0
  • saygısızlık etmıs yahu olurmu oyle

0|0
    0|0
Yükleniyor...