Hukuk bilgisi olan var mı?

Abim üç yıllık evli. Maddi durumları da iyi, ünlü biri. Hiç çözüm bulamazsam medyada rezil edeceğim onları zaten.

Biraz uzun olacak ama;

Abim biriyle flört ettiğinden ilk bahsettiğinde yaşı üç yaş büyük olduğu için ailem "dikkat et" , "paran için sana yaklaşıyor olabilir" gibi şeyler söylemişlerdi. Her aile cocuğu bir ilişki yaşarken başta benzer şeyler söylerler. Ama tanıştıktan sonra gelinleri olarak çok sevdiler (üstelik annemle ilk telefon konuşmasında para muhabbeti yapmasına rağmen)

Sonrasında bizim gerginliği hissetmemize rağmen bizi tanıdıkca duzelir diye gecistirdigimiz, birbirimize bile çaktırmadığımız şeyler yaşadık. Evlerini kendileri düzdüler mesela annemler de bir katkımız olsun diye evlendikten sonra elektrik süpürgesi falan almaya çıkardılar onları. Mağazaya girmedi bile gelin, dışarıda da bana dedi ki "öfff sen sakın aileni ev alısverisine karıştırma". Keşke o gün orada aģzının ortasına çaksaydım. Neyse karaktersizin teki yani, yine de ailem karısmadı sevdi onu.

Evliliklerinin birinci yılı, dedemin acil ameliyat olması gerekiyordu. Babam devlet memuru, ailecek abimden para istendi. Kendisi yılda en az iki trilyon kazanan biri, dedesine 1,5 bin tl ameliyat parası gönderdi. Gelin arayıp sormadığı gibi annem hem paraya teşekkür etmek için hem de dedemin durumu iyi diye haber vermek için aradığında demedigini bırakmadı. O telefon konuşmasına ben şahidim ama abim annem kavga yaptı sanıyor.

Bir de abim olacak zekasız şimdi diyor ki "siz karıma para icin senle birlikte diyordunuz" diyor. Bunu daha tanimadan önce söylediler üstelik dikkat et öyle olabilir anlamında dediler. Haa zaten öyle de çıktı.

Aileme iftira atılıyor yani. Kisaca 3 yıl önceki o telefon konuşması mahkeme için bulunabilir mi şikayet etsek dava açsak? O konuşmada herkesin ne olduğu ortsya çıkacak.

Torunları da goremiyorlar, görme hakları var mı dava açsalar?

Ayrıca baba evlatlıktan reddedip soyadını da alabilir mi çocuktan?

0|1
712

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...