Oğlunuz olsa Doğuya askerliğe gönderir misiniz?

Oğlunuz olsa ya da varsa vatan hizmeti için Doğuya bilinçli ve gönüllü olarak gönderir misiniz?

0|0
14|14

En İyi Kız Görüşü

• zengın olursam bedellı yaptırırdım sanırım 30.000 tl dı

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• Gönüllü olarak kimse yollamaz. Ama doğu zorunluysa yollarım tabi, orda asker olanlardan ne üstünlüğü var ki benim oğlumun? Onlar da anne evladı..

Onun dışında doğuda öğretmen, doktor vb. görev için seve seve yollarım

0|0
    0|0
    • Öyle bir durumda oğlum zorunlu hizmet gereği öldü bunda benim için suçum yok diyip vicdan azabından kurtulmak mı senin amacın?

• Asla vicdan azabı çekmem, ölüm denen vakıa belli bir şeydir ne engel olabilirsin ne de zamanını değiştirebilirsin.. vatanÎ görevini yaparken şehit olmuşsa eğer bir evlat, anne babaya düşen yalnızca sabırdır.

• Şehit olduğunu nerden biliyorsun?

• Düşünmeden ve gözümü kırmadan...

0|0
    0|0
    • Bunu gönülden isteyerek ve bilinçli yapar mıydın sahiden?

• Kesinlikle.
      Bir şehit anası olmak herkese nasip olmaz.

• Tabiki 😊 eğer olurs ça zorlanacağını pek sanmam

0|0
    0|0
    • Oğlunu gönülden isteyerek ve bilinçli bir şekilde gönderir miydin sahiden Doğu'ya?

• Oğlum olursa annesinin mesleğini seçmesi için elimden geleni yaparım bu yüzden ister şark ister garp olsun farketmez nereye atanırsa artık

• Abim şehit. Ben bile asker olmak istiyorum on evladım olsun onu da vatana feda olsun!

0|0
    0|0
  • gönderirim elbette. orada düşman çok oarya gitme olur mu. alsına rmı o bölümünü. biz Türk evladıyız çocuğumdada Türk kanı mevcut olucak şehit olursada vatan saolsun

0|0
    0|0
  • Gönderirim

0|0
    0|0

• Cenette girdiğini ahiretini kurtardığını nerden biliyorsun?

• Şehit oldugu icin

• gönderirdim millet nasıl gidiyorsa oda gitsin ayrıcalık niye?

0|0
    0|0

• Bırak Allah'ı ya Allah'a falan gittiği yok. Doğuya kendi ellerinle gönder gönlünle, rızanla. Sonra Allahım sabrımı ver..

• uğraşıycam seninle

• ''Akacak kan başta durmaz'' derler...

0|0
    0|0
  • Neresi çıkarsa oraya gider aslanlar gibi yapardı askerliğini.

0|0
    0|0
    • Hayır öyle değil zorunlulukla değil. Doğuya oğlunu gönülden ve bilinçli gönderir miydin askerliğe?

• Gönüllü olarak doğuyu tercih etmesine gönlüm razı olmazdı ; çıkarsa yollardım tabi ama.

• Hayır yollamamam

0|0
    0|0
  • konu vatansa her zaman her yerde gitmeli - gidicek

0|0
    0|0
  • hayir

0|1
    0|0
  • Hayır gondermem.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bu ülke için ölmeye değmez...

2|1
    0|0
  • Ben zaten Polis Özel Harekata katılmayı planlıyorum ygsye tekrar hazırlanıyorum 270 alırsam ve ordaki sınavları geçersem okulu bitirirsem ordayım. Ben zaten Bordo bereli, komando vs askeri şeyleri seven insanım. Evladım askere gitmeyeceğim bedelli yapacağım desin evlatlıktan ret ederim. O askerlik yapılacak !

0|0
    0|0
  • ya o gitmesin bu gitmesin kim gidecek hem okudumda yorumları siz diyorsunizki ben evde sıcak sıcak oturayım çoluk çocukla rahat orda kim ne ya... yerse yesin ordakiler ana kuzusu değil sizin için salaklar paraları olmadığı için dimi
    toplumsal sorunumuz bu ayrışıyoruz

0|0
    0|0
  • Hayır göndermem.
    Çünkü bu savaş; kirli ve pis.
    At izi ile it izi birbirine karışmış durumda.
    Hainler kahraman,
    Kahramanlar ise hain...
    Bu kadar kaypak zeminde yapılan savaşa,
    Oğlumu göndermem...

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Gondermem

0|0
    0|0
  • Oglum olsa askere gondermem. Zaten bende. Amerikan vatandasiyim ileride askerlik zamanim gelince amerikaya kacicam. Asker kacagi olucam.

0|0
    0|0
  • Vatan borcunun pazarlığı olmaz ne şartlar olursa olsun

0|0
    0|0
  • Allah bana birden fazla oğul verse seve seve gönderirim. Ancak tek bir oğlum olsa gönüllü göndermem.

0|0
    0|0
  • niye göndermeyeyim

0|0
    0|0
  • Hayır yollamam bende gitmeyi pek düşünmüyorum zaten

0|0
    0|0
  • Ben yapmadim oflumda yapmasin bedelli cikarwlbet

0|0
    0|0
  • Bilinçli ve gönüllü derken soruyu şöyle düzeltmelisin bence : İki seçeneğiniz olsa oğlunuzu doğuya mı yoksa batıya mı yollamak istersiniz? Ben kendim zamanında çatışmaların içinde askerlik yapmış biri olarak özellikle bazılarının çocukları korunuyorken içimden yollamak gelmezdi şahsen. Ama şartlar eşit olsa ve kimsenin çocuğu sahte çürük raporu almasaydı veya yurt dışına okuma bahanesiyle kaçmasaydı değil çocuğum kendim bile gönüllü olarak askere yazılabilirdim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...