"Her alanda en iyisi olmalıyım" diyen insan en iyi olmaya aday olur mu?

#Bence olur. Hatta böyle bir hedefi olan insanın toplum yararına da birçok yenilik ve ilerleme kat edeceğini düşünüyorum. Peki ya #Sizce?

Güncellemeler:
Biraz yanlış anlaşıldım sanırım. Asıl demek istediğim; bir işi yapacaksam orada en iyisi ben olmalıyım tutumunda olmak. Dünyadaki tüm alanlarda en iyisi olacağım, diye bir sarmalı zaten olamaz. Yalnızca "Bir işi yapacaksam, o işte en iyisi ben olmalıyım" düşüncesi. Mükemmeliyetçi bir tutum. En basitinden "Kitap yazacağım ve en çok okunanlarda birinci sırada olmaliyim". Yukarida da belirttigim gibi; bu düşünceler içerisinde olan bir insan; TOPLUMUMUZUN GELİŞMESİNE DE DOGRUDAN KATKI SAGLAR. #bence

1|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Paranoya seviyesine çıkmadığı sürece olur. Çünkü her alan da başarılı olmak diye bir şey yoktur. Belirli alanlarda kapasitesi kadar en iyisi olabilir. 😊

1|0
    0|0
    • Yani aşağıdaki arkadaşlara attigim yorumu size de atma ihtiyacı hissettim. Sanırım kendimi pek aciklayamadim affola😊
      Hayir benim demek istediğim iş alanında değil genel olarak. Mesela en basiti ben bugün yürüyüş yapacağım ve bu işte en iyi ben olmalıyım, herkesten daha çok yürüyüp daha fazla zinde kalmaliyim. Ya da ben kitap yazacağım, iyisi değil en iyisi olmalıyım. Herkesten çok okunmalı, herkesten çok yararlı olmalıyım, yol gösterici ben olmalıyım falan.. Daha da sayabilirim yani😊

• Peki bakalım. Öyleyse egoistlik ve paranoyak düşüncelerden uzak başarılı iyi günler sizin olsun. 😉

• Hepimizin inşallah😊

• En kötü alanında da mi birinci olacak?

1|0
    0|0
    • Guncellemeyi okursaniz demek istediğimi anlayacaksınız ben yanlış aktarım yaptım sanirim yorumlara baktıkça anliyorum😊

• Öyle tabi her şeyin hayırlısı. Ben mesela dünya da en iyi uyuyucu olmak istiyorum :) bunun yarışı olsa hem bana hem dünyaya zarar :/

• Hedefinin olmasi bile dünyaya bir arti😊

• Başarı olmak için ayrıntılar gerek

1|0
    0|0
  • Böyle bir zorunluluk hissediyorsa yeni birşeyler yapmaktan çekinir, çünkü başarısızlığın da hayatın bir parçası olduğunu kabullenemez. Ama hedef olarak koyduysa ve başarısız da olabileceğini, bunun da ona çok şey katacağını biliyorsa ne ala.

1|0
    0|0
    • Tabii ki de başarısızlık da içinde. Hani bir işte sonuna kadar gittiysem en sonunda başarısız olup hiçbir şekilde başarılı olamayacağımı düşünüyorsam -ki bu imkansiza yakın istedikten sonra-; bırakabilme durumum olur. Şöyle düşünürsek bu olabilir; hani başarısız olacağını düşündüğün bir işe kalkışmazsın, başarısız olma ihtimalini ortadan kaldırırsın ki bu da alanını daraltır, az işte başarılı olursun falan...

• O zaman güzel :) belli ki seni yıpratıcak seviyede değil

• Her an bende öyle düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • her alanda olması imkansız.. bizim hocanın bir sözü vardı. diyordu ki : insanlarımız her şeyden anlamaya çalışıyor ama bir işi tam anlamıyla bilmiyor.. mühim olan bir iş üzerinde usta olmaktır.. her iş alanından anlamak değildir

0|0
    0|0
    • Hayir benim demek istediğim iş alanında değil genel olarak. Mesela en basiti ben bugün yürüyüş yapacağım ve bu işte en iyi ben olmalıyım, herkesten daha çok yürüyüp daha fazla zinde kalmaliyim. Ya da ben kitap yazacağım, iyisi değil en iyisi olmalıyım. Herkesten çok okunmalı, herkesten çok yararlı olmalıyım, yol gösterici ben olmalıyım falan.. Daha da sayabilirim yani

• böyle olursun umarım

• En iyisi olmaya çalışırken başkalarına da zarar vermemek gerekir eğer bir başkası üzülecekse hoc gerek yok bence :)

1|0
    0|0
  • Her alanda olanaz

1|0
    0|0
  • Bu aynı iş görüşmesinde ne iş olsa yaparım diyipte hiçbir iş yapmayanların kafasına benziyor. En olmana gerek yok. Ne yapıyorsan yap ama ahlaklı saygılı ve sorumluluklarına bağlı bir şekilde yap

0|0
    0|0
    • Ben yanlış aktardım sanırım size. Benim demek istediğim bir işi yapacaksam o işte en iyisi ben olmalıyım düşüncesinde olunması. Yani tüm işleri ben yapacağım olayı yok ortada sadece yaptığım işlerde en iyi olmalıyım. Mükemmeliyetçi bir tutum.

• Yani yanlış aktardım demek istediğim tamamen bundan ibaretti

• Peki. Teşekkür ederim

• faşist bir insandır ooooo
    kendini düşünür çoğu zzaman incele gör

0|0
    0|0
    • Guncellemeyi okursaniz asil demek istedigimi anlayacaksiniz yanlış aktarım oldu yorumlara baktıkça anlıyorum

• no-hayır-na :)

0|0
    0|0
  • ülkemizde her alanda uzman biri var zaten: RTE (!)

0|0
    0|0
    • Ahahah siyaset karistirmasaniz olmayacak zaten

• Allah kimi gözleri kör kimi kulakları sağır etmiştir ayetini hatırlatıp Allah sizi ıslah etsin diyerek buradaki yazılarıma son veryorum.

• Özür diliyorum ama tamamen alakasız, saçma bir saldırı sizin yaptığınız. Sorumu asıl buralara kadar getirdiniz hiçbir anlam veremedim. Ayetleri okumanız güzel fakat bunları saçma teorilerinize alet etmeyin. Tamamen alakasız nerelere çektiniz konuyu? Allah herkese layığını versin...

Kızlar Ne Diyor 5

• Başlamak başarmanın yarısı ise, inanmak da bence diğer yarısıdır :)

1|0
    0|0
  • Her alanda en iyi olunmaz, mükemmellik yoktur.

1|0
    0|0
    • Altlara yazdigim gorusleri okumani tavsiye ederim demek istwdigimi anlayacaksin😊

• O kişi kendi alaninda ilerlemek istiyorsa ilerler de topluma yenilik ve ilerlememi sağlıcak derken senin gözünde nasıl bir toplum var ve kimleri göze alarak toplumun ilerleme kat edeceğini söylüyorsun?

0|0
    0|0
    • Mesela; bir insan bir işte -çoğu işte de olabilir-, ilerlemek istiyorsa; ilerleme ilerlemeyi getirecektir. Ondan daha iyisini yapmak isteyenler çıkacaktır; belki birleşip daha iyi işler çıkaracaktır bu insanlar. Öyle öyle derken çok büyük işler çıkacaktır bu birleşmeden. Dolayısıyla diğer insanlar da örnek alıp, belki bu bir iki kişi çok daha fazla gruplar oluşturmaya başlayacak ve toplumun ilerlemesi için artı çalışmalar başlayacak. Zaten bireyler oluşturmuyor mu toplumumuzu? Bireyler ilerledikçe haliyle toplum da başarı basamaklarını tırmanmış en üst seviyeye gelmiş olacak.

• Konuyu çok gereksiz genelleme yaparak ele aliyorsun. Bence böyle bir düşünce tarzı ilerleme kendisinde kat edemez ki topluma etsin...

• olmaz tabiki
    herkes herşeyden anlasaydı alimle cahilin ne farkı olurdu

0|0
    0|0
    • Guncellemeyi okur musunuz? Yanlış anlasildigimi ya da yanlış aktardigimi düşünüyorum.

• evet şimdi okudum güncellemeyi
      en iyi olmak için çabalamak güzel tabiki
      sonuçta herkes birinciyi hatırlar bu dünya da

• Yani ama bunu sağ sol için değil de kendin için yapmak daha iyi bence. Sonrasında kimsenin onayına ihtiyacın olmadığını fark ediyorsun ve egoistlik seviyesine gelmedikçe kendine guvenmen ozguvenli olman çok çok guzel bir şey bence

• Bence olmaz. Bir isi duzgun yapsinda otekilere baskasi yetissin.

0|0
    0|0
    • Üstteki arkadaşa yazdığımı tekrarlama ihtiyacı hissettim. Zira haklı olduğumu düşünüyorum;
      Hayir benim demek istediğim iş alanında değil genel olarak. Mesela en basiti ben bugün yürüyüş yapacağım ve bu işte en iyi ben olmalıyım, herkesten daha çok yürüyüp daha fazla zinde kalmaliyim. Ya da ben kitap yazacağım, iyisi değil en iyisi olmalıyım. Herkesten çok okunmalı, herkesten çok yararlı olmalıyım, yol gösterici ben olmalıyım falan.. Daha da sayabilirim yani

• Sacma yuruyus yapcam en iyisi olmaliyim nedir yani. Turkiyede tutmaz bu dedigin

• Örnek olarak söyledim. Ben bu dusuncedeyim, benim gibi düşünen birçok insanın da var olduğunu biliyorum TÜRKİYE'DE. Bu insanlar ilerletecek bu ülkeyi ilerletirse. Umarım neslimiz soyumuz tükenmez.

Yükleniyor...