Yeni nesil nasıl yetișiyor?

iyi ve kotu yanları sizce nedir. Bence zeki ve bilgili nesil ama saygı yok. Müzik zevkleri de düșman bașina :)

0|1
18|56

En İyi Erkek Görüşü

• Kayıp gençlik...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yeni nesil kavramı zaman içerisinde bir döngüdür biri gider diğeri gelir ama devam eder ve her dönemde aynı temelde farklı uyarıcılarla şekillenir. Her jenerasyonda olduğu gibi bir kısmı bilinçli ve7veya saygılı bir kısmı saygısız ve7veya bilinçsizdir. Önceki nesil tarafından eleştirilirler. Yani x kuşağı y kuşagını eleştirdi , y kuşağı z yi eleştiriyor , z de sonrakini eleştirecektir.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 55

• bizden daha üst seviye nesil yetişiyor açıkçası, gelecek nesli kötülemek kıskançlıktan doğan bir alışkanlık bana göre. biz sokakta yetiştik her yerimiz yara içindeydi diyenler var sanki güzel bir şey yara içinde olmak biz ağlayarak annemize koşardık şimdikiler kendi kendine pansuman yapıyor, bu ne ya diye bütün tuşlarını denediğimiz bilgisayarları kendileri üretmiş gibi kullanıyorlar. insanların 90 lar güzeldi, ne günlerdi diye yakınmasını anlamıyorum yani ben de 90 neslindenim ama bir özelliği yoktu açıkçası. sürekli övdüğümüz diziler çok kötüydü şimdi olsa 5 dk tahammül edemeyiz çocukken bir b. k anlamadığımız için güzel geliyordu, gerçi şimdiki dizilerin de hali belli çocuklar bile izlemiyor. türkiyede halk sanatçıları hariç çıkan 3-5 tane iyi müzisyen var 80li yıllar da kötüydü şimdi de kötü. eskiden honki ponki şimdi neredesin aşkım ama bir sezen aksuya bak kadının eski şarkıları da yeni şarkıları da gayet güzel.

2|0
    0|0
    • bencede oyle yeni nesili begenmeyenler aslinda kendilerinin yetistirdigi nesli begenmiyorlar

• kendi yetiştirmeleri değil sürekli bir gelecek nesli ezelim çabası var insanlarda örneğin twitter fenomeni "biz çocukken böyle miydik şimdiki çocuklar hep bilgisayar başında" yazıyor. "dingil herif hayatındaki tek başarın twitterda popülarite sahibi olman zaten neyin tribine giriyorsun madem çok özlüyorsun topla arkadaşlarını ne istiyorsan yap" demek lazım aslında

• Sapkın.

1|1
    0|0
  • Hımm tam beklediğim soru,

Yeni nesilin iyi yanları,
    1) Özgürler, eskiler gibi tabuları yok.
    2) Daha çok dünya vatandaşı gibiler
    3) 80 ler nesiline göre daha güzeller
    4) 80 lere göre daha çok dikkat ediyorlar, bakımlılar, erkeği kızı hepsi
    5) Internetle araları çok iyi

Kötü yanlarına gelince,

1) Çabuk sıkılma sendromu
    2) Değer bilmeme ve bencillik ön plana çıkmış
    3) Aşırı materyalist bir nesil, her şeyin güzellik ve parayla olacağına inandırılmış durumda (Özellikle Türkiye'de, TV programları ve eğitim sistemine bağlıyorum)
    4) Dünya görüşü sıfır bir nesil ne yazık ki, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın gibisinden bir yaklaşımları var.
    5) Kesinlikle üretme değil de tüketme ağırlıklı bir nesil. Yani interneti kullanır ama neden ve nasıl olduğunu bilmez. Telefonu kullanır ama radyo sinyalinin ne olduğunu bilmez. gibi gibi...

1|0
    0|0
  • Fiziken artık daha erken gelişiyorlarda zeka ters orantıda ilerliyor.

1|3
    0|0
  • Daha zeki fakat korkak bir nesil yetişiyor

#Türkerkeğii

1|0
    0|0
  • kötü yetisiyo :D

1|1
    0|0
  • Aslında tam tersi şimdi'ki nesil zeki kurnaz bir okadar acımasız bazen merhametli bizim zamanımızda top peşinde kostururken 4 yaşındaki çocuk bilgisayar telefon verdigi cevaplar insanları hayrete dusurecek cevaplar...

1|1
    0|0
  • Ben aksini düşünüyorum. Zeka seviyesi düşüyor, toplumsal duyarlılık azalıyor. Sosyal medya sayesinde altyapısı olmayan fikir erbapları ortalıkta dolanıyor. Örnek KS deki sorular.

1|1
    0|0
  • durumlar kotu bu kadar imkan olup bukadar sapıtan nesil görmedim bizim zamanımızda hurmet vardı saygı vardı ar namus vardı şimdi hani nerde !

1|0
    0|0
  • Çok tembel bir nesil yetişiyor

1|1
    0|0
  • Gerçekten çok ağır bir şekilde kötü yetişiyo. Cidden özellikle şu serserilere özenenler çok fazla. Kızlarda da küçük yaşta yaşından beklenmicekler hareketler sergiliyorlar. Geçen ilkokulumu ziyarete gitmiştim. Küçücük küçücük kızlar laf atmıştı :D Eski hocalarımla otururken de bu durumu konuştuk ilkokul 1 de 2 de sevgili olmaya başlamışlar yuh dedim.

1|0
    0|0
  • medya özelliklede sosyal medyanın şekillendirmesiyle yetişiyor dizilerde gördükleri karakterlere özenen etrafında gördüğü kişilere özenen bir nesille karşı karşıyayız okyanusta tek başına kalmış ufak birer tekneler dalgalar (medya) nereye savurursa oraya giden tekneler kişilikli insanların etrafındaki yeni nesilleri etrafına çekip düzeltmeye çalışmazsa durum çıkılmaz hale gelecek

1|0
    0|0
  • onlar bildiği gibi yaşıyor sanki doğuştan herşey yüklenmiş onlar gelip kullanıyor 1 yaşında yiğen var benim akıllı telefonu benden iyi kullanıyo watsapta resim çekip millete yolluyo :)

1|0
    0|0
  • küçükken zekiler ama büyüdükçe salaklaşıyorlar.

2|1
    0|0
  • motoru olmayan ferrari gibi dışı iyi ama içi bom boş siyasi bilgi tarih bilgisi sıfır ama magazin 10 numara

1|0
    0|0
  • kötü yetişiyor bence

1|0
    0|0
  • açık net atatürk emanet etmekle hata etmiş derdim

1|0
    0|0
  • aile ilgisi yoksaa erken yetişim kaçıyorlar malasefff

1|0
    0|0
  • Kötü yetişiyor, Atatürk'ü inönü iti olarak tanıyorlar.

0|0
    0|0
  • Vallahi biz agaclardan düşerdik top oynarken yrre dizimiz surterdi 1 hafta dizimiz kabuk baglardi saklambaç oynardik arsa kültürü vardi simdi nesil booookkkk gbi yetsiyor

0|1
    0|0
  • :( :( :( :( :( :(

1|0
    0|0
    • okadar kotu yani?

• bu suç oranlarının hemen hemen tamamı doğru eğitim verilmediğinden dolayı ve dahası da var türkiyede adalet olmadığından dolayı haklı haksız herkesin suça meyili artıyor polisler rüşvet alıp duruyorlar ve tek yaptıkları iktidarı korumak iktidarın tek yaptığı ondan bundan kazık yemek

• hepimiz genç olduk yeni nesil de herkesin gençliği gibi...

1|0
    0|0
  • Özel abaza harekat (:

1|1
    0|0
  • Beyinsiz olarak yetişiyorlar.

0|1
    0|0
  • Bence moron ve hantal yetişiyor

1|0
    0|0
  • Yetişmiyor sadece büyüyorlar, kavak misali.

1|0
    0|0
  • Aksesuarlar farklı degşien bir şey yok iyi yine iyi kötü de yine kötü yolda ilerliyor...

1|0
    0|0
  • Yeni nesili yetiştiren de aileler, demek ki toplum toptan bombok

1|0
    0|0
  • Anti AKP yetişiyor

0|0
    0|0
  • Sorun şuanki genclikten cok onlari yetistirenlerde...

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    25

Kızlar Ne Diyor 17

Yükleniyor...