Tercihte ne yapayım?

Kuzenim üniverste 1. sınıfta sehir dışında okuyor. Bende ygs ye girecem 2. senem bu sene. Ama kuzenim beni okuduğu şehire çağırıyor. Tercihlerde burayı yaz buraya gel ev tutak beraber daha iyi olur ben yurtta fazla yapamıyorum kafama uymuyor dedi. Ama kuzenim tatillerde felan buraya geldiğinde yani en fazla 2-3 kere çıkıyoz dışarı gezmeye felan. Hep arkadaşları ile geziyor. Bende sosyal biri değilim beni okuduğu şehire çağırmasıda o yuzden gel ben seni orda açarım yani sosyal yaparım felan dedi. Ama ben fazla güvenemiyorum yani kuzenime çünkü düşünüyorum bazen kendi orda yapamıyor sıkılıyor diye mi beni oraya çağırıyor. Sizce eğer inşallah üniversite işi olursa tercihlerde ne yapayım kendime uyan şehirlerimi yazayım yoksa kuzenimin yanına mı gideyim?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Tabii ki de kendine uygun yeri yaz. Birilerine baglı olma belki onun okudugu yerden daha iyi bir yer kazanıcaksın niye aldıgın puanı heba ediyosun o orda diye. Ayrıca ev tutalim bilmem ne isine giriyosa burda da senle cok takilmiyosa o kendi rahatini dusunuyo demektir. Eve tek basina cikamaz guvendigi birisin sen o yuzden senin gelmeni istiyo. Ev arkadasliginda da cok sorun yasarsiniz emin ol sen cok sosyal biri degilsen cogu seyden rahatsiz olursun evde. Ayrica birileri sana ortam yapmasin sen kendi ortamini bul yani ben seni acarım diyo ya seni yine acmıycak sen tek basina birileriyle tanisir samimi olabilirsen acılırsın ozguvenin olsun bosver kuzeni falan. Git baska daha guzel bir sehre yeni arkadaslar edin orda herkes senin gibi yeni olucak zaten zorlanmazsin hayatini yasa derim ne gelirse yakindan gelir onu da unutma

0|1
    0|0
    • Zaten ben eve çıkmak felan istemiyorum. Yanı yurt olsun istiyorum çünkü benim fazla arkadaşım felan olmadı. Yurt olursa oda arkadaşı sohbet muhabbet mantığından ben yurt istiyorum.

• Yani. Şöyle olur 1 sene sonra kafana uyan 2 arkadasin olur eve cikarsin onlarla ev daha rahat ve daha ucuza geliyo cünkü ama kuzen falan sıkıntılı boşver.

Kızlar Ne Diyor 2

• kendine uyan şehirleri yaz. o kendi için istiyor uyma seni yalnız bırakır

0|1
    0|0
  • Kendin nereyi istiyorsan orayı yaz tabiki yaşayacak olan sensin

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kardesim sosyal olmamak cekingenlik cok konuda sana engel olur bunu atlatmalisin tabi oyle sehir degistirmeyle degil, psikolojik acidan icekapaniklikran kurtulmayla olur. Bendede vardi şu an haladaha biraz var ben bu konularda ben psikologla görüştüğümde bana eski yaşanılan veya hiç yaşanılmayan olaylarında etkisinin olabilceğini söylemişti. Sana yardım edebilirim aslında senin cevabınında bana bir yararı olabilir bu olayı kendimde çözebilmem için. Yaşanılan yaşanılmamış olan olay derken mesela hiç hayatında doğduğundan bu yana dusun , bu zamana kadar hic sevdigini veya asik oldugunu dusundugun (platonik askta olabilir) biri oldu mu mesela 1 kezde olsa gozyasi doktugun? Veya en fazla ufak hoslantilarmi oldu dogdugundan beriBunu iyi düşün kardes sana bana doktorun söylediklerini yaşadığın veya yaşamadığın duygulara göre sonucunu ve çözümünü sadece verdiğin cevaba göre söylicem. O yuzden iyi dusun bu sordugumu. Birde bende cevabına göre kendimle ilgilibir sonuç çıkarıcam Allaha inancin uzerine dogru cevapladigina yemin edebilirmisin kardesim en son banada bu sekilde faydasi olcak mesajdanda yazabilirsin

0|1
    0|0
    • Aslında bir sevdiğim vardı yani şöyleydi benim durumum. Ben kıza bakıyordum kızda bana bakıyordu. Ben çekingen olduğum için kızı elimden kacırdım yani taşındılar.

• Hoslanmadan daha fazla bir duygumuydu platonik sevme gibimi kardesim?

• Yok kardeş oda seviyordu yani karşı komsumdu perdenin arkasından da bakıyordu yani ben görebiliyordum karşıdan ama ben utangaclıktan dolayı hiç açılmadım

• 2 sene üst üste ev arkadası degistirmis biri olarak kimsenin düsüncelerini önemseme ve sen ne istiyorsan onu yap.

0|1
    0|0
  • İstediğin bölümü ve şehri yaz benden sana bir dost tavsiyesi

0|1
    0|0
    • Kardeşim ben geçen yıl dershaneye gittim yani ilk yıl tercih yapmadım ve bana bir çok kişi başarısızmışım gibi davrandı alttan alttan alay ettiler ama ben gelen bölümleri sevmiyordum allahtan beklemişim ve şimdi on numara bir bölümüm var ve derslere zevkle çalışıyor, zevkle dinliyorum okulum da doğuda önemli olan senin hangi bölümü istediğin.. Bölüme göre tercih yap. Sınavında başarılar

• Eyw saolasın kardeşim bende bilgisayar mühendisliği istiyorum. Ama bakalım artık az kaldı sınava inşallah sonucu güzel olur. Sana da derslerde başarılar diliyorum.

Yükleniyor...