Bu Özgecan olayı neden bu kadar büyütülüyor?

Baştan söyleyeyim bunun savunucusu değilim. Bende çok üzüldüm bu olaya. Toplum olarak hepimiz. Ama ''Bugün Ögecan'nın tecavüze uğrayışının yıldönümü'' diyenler bil var. Her yıdönümünde kadınlar bir araya toplanıp eylem mi yapsın? Veya çocuklarınıza, torunlarınıza bu olayı anlatacak mısınız? ''Şu şu tarihte ölmeyen, kalbimizde olan Özgecan'a tecavüz edildi. Bütün erkeklerin Allah belasını versin'' mi diyeceksiniz? Peki vatan için kendi öleceğini bile bile canını veren şehitlerimiz? Onlar pek gündeme gelmiyorlar maalesef.

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• Börüşümü merak ediyorsan bu konuda söyleyeyim vatan için ölen şehitler umrumda bile değil orada gencecik bir kız ölmüş. Bunu nasıl önemsiz göstermeye çalışırsınız.

Artık şu asker şehit edebiyatı cidden sıktı. Her gün kaç kadın öldürülüyor biliyor musun sen ki o kadınlar senin şehit olarak gördüğün o insanları büyüten doğuran emek veren insanlar !

Neden bu olayın tepki çkemesi sizi rahatsız ediyor?
    Her olayda artık şu asker ölümlerinin meze yapılmasından da çok sıkıldım

Kişisel görüşüm böyle bu konuda 😊😇😇

3|1
    0|0
    • vatan için ölen şehitler umrumda bile değil ne demek? Neyse bir vatan haininin düşüncelerine ihtiyacım yok. Önce kendine bir çekidüzen ver ondan sonra gel nutuk çek.

• Ben vatanhaini falan drğilim aksine vatansever biriyim 😊 Demokratım hem bu kavramları bence öyle her önünüze geleme kullanmayın unutmayım Kurtuluş Savaşı başladığında da bu savaşı başlatanlar İstanbul'un gözünde haindi. Sonra kahraman oldular. .

Neyin ne olacağı hiç belli olmuyor bu hayatta 😊
      Neyse tartışmaya gerek yok kişisel fikrim dedim zaten kayılmak zorunda değilsiniz.

• O şehit kanları inşallah senden hesap sorar

En İyi Erkek Görüşü

• Her sehidi birer birer anamayiz 19 mayis de ,23 nisanda, 30 agustos, 29 ekimde hepsini aniyoruz zaten. Ozgecana olanlarida anacagiz cunki hergun bir tecavuz olayi oluyor ozgecan değil butun sidete maruz kalan kadinlari savunuyoruz, benim cahil kardesim. Akp zihniyetinden cikin cikin

1|0
    0|0
    • akp zihniyetiyle ne ilgisi var? konuyu siyasete çevirdiğine göre bu olayı siyasi çıkarların için kullanabilecek kadar da zavallısın

• şehitleri anmıyorsunuz bunu neden anıyorsunuz mu dedim? doğacak kızımın adını özgecan koyacağım, her yerde bir özgecan muhabbeti ben bu muhabbetten sıkılmaya başladım bu olaydan hepimiz üzüntü duyduk ama bunu tekkrar tekrar tazeleyip gözümüze sokmanın da bir anlamı yok öyle değil m

• Daha gecen gün bir tecavuz olayi yasandi bunu tepki olarak yapiyolar anma olarak değil . gun gecmiyorli baska bir tecavuz olayi yasanmasin baska ozgecanlar olmasin diye slogan atiyolar.

Kızlar Ne Diyor 10

• Tek şunu söyleyeceğim abartilan bir şey yok ınan az bile kadın olmadığından anlayamiyor olabilirsin. Fakat, neden otobüse bindiğimde korkuyorum? Neden hava kararınca Dışarı da isimi halledemiyorum? Neden artık tanimasam da sırf erkek olduğu için birilerinden korkuyorum? Bize verilen kadınlık, annelik kavramlarının değeri mi bu? Emin ol abartilmiyor. Ondan önceki olaylar su yüzüne çok çıkmadığı için bu abartı gibi algılanıyor ama tuhaf olan bu kadar tepki görmesi değil, öncekilere bu kadar tepki olmaması. Keşke soruyu neden ozgecan olayı abartılıyor değil de ondan öncekiler neden bu kadar konuşulmadı diye sorsaydin, gurur duyulurdu.

0|0
    0|0
  • Ne kadar sığ bir düşünce tarzı bu..
    Sizin gibi insanlar yüzünden bu ülke bu halde.. O kız gibi nice insanlar bu ülkede acı çekiyor. Bunu unutmamak her zaman dile getirmek gerekirken... Yazık!!!

2|0
    0|0
    • şimdide tecavüz savunucusu olduk. vay arkadaş

• Ne zaman bir ölüm olsa hemen bunu söylüyorlar acıları yarıştırıyorlar. Cidden artık sıktı ya
      Görüşünü çok beğendim :)) 😊😇😇 +1

• o sadece bir sembol. artık bıktık kadın istismarından. bu olayda gündeme geliyorki insanlar daha duyarlı davransın. aşka kadınlar ölmesin tecavüze ugramasın diye. Askerler gelince; tabiki hepsi canımız ciğerimiz canımızdan can gidiyor hergün. ama şöyle düşün en azından erkekler en fazla erkekçe ölüyorlar sen bir kadın olarak ölmeden önce defalarca tecavüze ugruyorsun sonra öldürülüyorsun hangisini tercih ederdin?

0|0
    0|0
  • En azından şehitler vatan uğruna şehit oluyorlar hani belli başlı bir sorunumuzdur bu belki hani normal denilebilir bir kızın öldürülmesine göre düşünsene en normal şeyi yapıyoruz otobüs e dolmuşa biniyoruz adanın zevkine göre öldürülüyor sence hangisi daha fazla gündemde olmalı

1|0
    0|0
  • Bir gün bir yakınınızın başına gelirse algılarsinız neden "abartıldığını" . Umarım gelmez.

0|0
    0|0
    • ben zaten 15 aylıkken ailemi kaybettim bu tür olayları büyüten bir insan değili sen merak etme. arkadaş tecavüzcü muamelesi gördük resmen. yok yani her cümlede bu özgecan isminin geçmesi ve çocuğumun ismini özgecan koyacağım muhabbetleri sıkmaya başladı artık onu söylüyorum

• Sıkmasın.

• Vatan için ölen sehitlerimiz için de çok uzuluyorum ama onlar bir amaç uğruna şerefli bir şekilde öluyolar.
    Özgecan ise zevki uğruna bir şerefsiz yüzünden genç yaşta bir hiç uğruna öldü. Eminim sende uzuluyosundur dediğin gibi ama zorla kirletilmek herkes için kolay bir şey değil. bir de ailesinin açısından bak. Senin bir yakınının annenin veya kardeşinin başına gelse böyle bir olay naparsin? Iskence çekilerek öldürülmek..

0|0
    0|0
    • Ben soruyu sorduğuma pişman oldum. Ben bunu sürekli dile getirip acıyı tazelemeye gerek yok diyordum. Benim en sevmediğim şeydir tecavüz. Bana tecavüzcü muamelesi ettiler resmen sorduğuma pişmanım yanlış anlaşıldım.

• Ben dediğini anladım da yine de yanlış dusunuyosun bende böyle katliamlardan ders alıp asla unutmamamiz lazım

• Ozgecan aslandan cok daha kotu olaylar gordum ben adliyelerde. Medyatiklestirildigi icin uzadi gitti bu. Allahtan rahmet diliyorum ben onun disinda yapilan seylerin cok bir anlami olmuyor bu ulkede maalesef ki

1|0
    0|0
  • önemli olmazmı o zaman öne gelen tecavuz etsin öldürsün, :(
    ve şehit edilen askerlerimiz önemli tabiki de ama şu allah belasını versin pkk nasıl yok edemiyolar ta mecise de soktular nedeyim onları hepsini keseceksin :(

1|0
    0|0
  • yazının bir kısmına hak verdim fakat diğer yanlarından dolayı çok tepki alırsın. anlatmak istediğini analdım bir kısmında gerçekten haklısın

0|0
    0|0
  • Büyütülmek? Az bile Şu an ama biz ne kadar konuşsak ta toplumdaki bazı caniler bunu yapmaktan vazgeçmeyecek. Şehitlerimizde Özgecan gibi anılıyor bence birbirlerinden bir üstünlekleri yok bence

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben abartıldığını düşünmüyorum kadınlarımız seslerini böyle insan dışı varlıklar için duyursun ama her erkek aynı diye bişey söylemelerini hoş bulmuyorum erkeklerde kendi aralarında ayrılır adam gibi erkek olan ve bunlar gibi ciğeri 5 para etmez ırz düşmanları olanlar bence aynı tepki şehitlerimiz içinde gösterilmesi gerekiyor

0|0
    0|0
  • Lan şuursuz kız kardeşine yapılsa sen napardın

2|2
    0|0
    • Konuyu oraya ne çekiyor lan. Şuna bak tecavücü coşkun damgası yedik şimdi de. Bu sloganım zaten mantıklı düşünebilene.

• Sende mantık mı vardı kardeş

• ben yanlış anlaşıldım. neyse

• özgecanın tecavüzcüsü ülkücü diye savunmakta ülkücüye düşer, doğru vatan millet sakarya edebiyatıyla çok tecavüz kapattınız, özgecanı kapatamanız, yazıklar olsun ülkücü camiaya o kadar tecavüzü ne güzel örttünüz. bir özgecanla başedemiyorsunuz.

1|0
    0|0
  • Hiçbirşeyin gündeme geldiği felan yok... İnsanlar korkak ezik düşman umutsuz sevgisiz...
    Yaptıkları algı da boş...

0|0
    0|0
Yükleniyor...