Neden insanlar gerekli, ve ihtiyacı olanlara yardım etmek için istihdam yerine, bazı gereksiz şeyler için para verirler?

Merhabalar,
sizlere bazı sormak istediğim şeyler var ama detaylara girmekte lazım tabi.

soru için açıklama ve Tanım:
Öncelikle sorum yanlış anlaşılmasın lütfen.
Sizleri uyarmiyorum çok bağışta bulunun, mecbur olduğunuzu falanda imada bulunmuyorum.

Ama kafamda soru işaretleri bırakmış sorular var;
●Neden makinalardan yemek çekiyorsunuz eğer çöpe atacaksaniz, sırf tadını beğenmedim diye?
●Giyisi dolaplarınız ağzına kadar dolup taşarken, neden yeni giysiler alıp, dolapta yer kaplamasın diye elinizdekinleri atıyorsunuz? ●Mantıklı düşünürsek neden markalı diye beyaz bir t-shirt'e fazla miktarda para ödüyorsunuz, aynısı başka bir mağazada normal fiyatlarda satılıyorken?

Insanların çoğu neden sakıncalı bir gözle bakıyor, [evsizler, ihtiyaçlılar] oturduklarında? Dilencileden bahsetmiyorum bile, o evsiz insanlardan bahsediyorum, aclıktan ağzı kokanlardan ve 20 kuruş bile bağışlanmıyor. Çalışma imkanları olsaydı keşke. Açık bırakılan çesmeler, israf edilen yiyecekler ve giyisiler yüzünden afrika gibi diğer ülkelere yazık oluyor haksızmıyım?

• Katılıyorum
    82% (42)72% (41)77% (83)Oy Ver
  • Katılmıyorum
    18% (9)28% (16)23% (25)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• 1 mahallede neden 3 tane cami var?
    Neden hep kadinlar kuran kursu icin para topluyot hep?

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Katılıyorum size

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Haklısın ama yapacak bir şey yok @soran maalesef. . :(
    He bizim ülkemize de biraz oturmuyor hiç bir şey. .. :(
    Suistimalitesi yuksek dilenciye para veriyorsun senden benden zengin çıkıyor bacağım yok diyo yalan gibi gibi... :(

1|0
    0|0
  • bunun tek bir cevabı var ihtiyac sahibi olmadan dilenen insanlar yüzünden ihtiyac sahibi olanlara güven kalmıyo

1|0
    0|0
  • Reklamlarla, kampanyalarla tüketime alıştırılmışız. Bir alana bir bedava, indirim diyerek insanlar ihtiyacı olmasa bile sırf ucuz diye alıyorlar ve kullanmadan bir köşede duruyor. İsraf konusunda çoğunluğun düşündüğü nasıl olsa parası ile değil mi elektrik açık kalsın canım ne olacak, ekmek bayatlamış atalım diye düşünüyor, insanın benciliği. Yeni ve marka olan birşey insanların gözünde statü sembolü olduğu için herkes yeniye rağbet ediyor. Kısacası hayatımızdaki herşey kullan at, yenisini al şeklinde.

0|0
    0|0
  • Kendi üzerime düşeni yapsam yeterli

#Türkerkeğii

0|0
    0|0
  • katılmıyorum kusura bakma

1|0
    0|0
  • haklısın sonuna kadar katılıyorum sana

0|0
    0|0
  • vijdanlarını rahatlatmak için

0|0
    0|0
  • helalinden kazandıgım parayı istediğim şekilde harcarım yardım etmiyorum çunku aynısı basıma gelse kmseden yardım alamm. eli ayagı tutan calıssın tutmayanada devlet yardım etmiyosa ölsünler umrumda değil. ilk fırsaatta kaliteli yasam olan bir yer egticem zaten. kapitalist ulkede daha ac gezen cok insan olur.

1|0
    0|0
  • tüketim çılgınlığı

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Çok haklısın kankim

0|0
    0|0
  • haklısınız

1|0
    0|0