Arkadaşlar Allah ilgili kafama takılan bir şey var?

Elhamdülillah müslümanım. Aklımda bayadır bir soru dolanıyor eminim aranızda bu konularda bilgili olan arkadaşlar elbette vardır. Soruma gelince ; Cenabı Hak şüphesiz ki bütün kullarının iyiliğini, güzelliğini ister aynı zamanda kendisine imanda ister. Bu konuda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum. Peki bebeklerin ölmesinde, sonra geçen denizde boğularak karaya vuran bir çocuk vardı Allah rahmet eylesin mesela Allah neden bunları engellemiyor? Gerçekten kendi kendime düşünüyorum ama cevabını bulamıyorum bu konuda bilgili üstadlardan cevap bekliyorum.

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• Ne zaman bunu sorsam hayat bir sınav diye cevap alıyorum. Aynı dalga geçtiğimiz hintlilere benziyoruz. Onların inanışlarına göre eğer bu hayatımızdan memnun olmayıp dik başlılık edersek, tanrılar bir sonraki hayatımızda bize ceza verir ve daha kötü koşullarda tekrar dünyaya geliriz. Muslumanlikta ise sonraki hayat yerine cehenneme gideriz

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Her serde bir hayir her hayirda bir ser ama her ikisindede bir sinav vardir. Belkide Allah o cocugun olmesine izin vermesinin sebebi o cocugun dogrudan cennetine giderek ana babasina ahiret gunu sefaat edilmesini isteyecektir. Ve belki o cocugun duasini Allah kabul ederek belkide cennete gitmeyecek insanlarin cennetine kabul edecek. Veya o cocugun olumune sebep olanlari cehemnemde sonsuza kadar yakmak icin o cocugun olmesine izin vermistir. Biz nerden bilecez herseyin dogrusunu herseyi yaratan bilir

0|1
    0|0
    • Orası öyle tabiki. Cenabı hak bizim için en iyisini bilir ama insanın elinde değiş bu soru geliyor ister istemez akla

• kardeşim çok sağol :)

• Faydali olabildiysek ne mutlu 😀

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• resim.kuremedya.com/.../...n-oluyor_1378725609.jpg

Tecavüzleri izleyen, çocukların açlıktan, susuzluktan ölmelerini izleyen bir Tanrı...

0|0
    0|0
    • Ateist olduğun belli. Ben bu soruyu bilgi edinmek üzere açtım Elhamdülillah müslümanım eğer soruya verecek cevabın yoksa cevap yazmasaydın.

• benim soruma cevap değil bu yazdıkların. Ben inanan biri olarak soruyorum o soruyu ve inanan birilerinden mantıklı bir açıklama bekliyorum

• Onlar da sana diyecekler ki, bu bir sınav.
      Buna gülerler.

• 1) Allah dunyada olanla pek ilgilenmiyor.
    2) Allah vicdani olarak kötu ve bu tip seyler onu rahatsiz etmiyor.
    3) Allah'in yardim etmeye gücu yetmiyor.
    4) Tanri, Kur'an da bahsedilen tanridan baska bir sey.
    5) Allah yok.

0|0
    0|0
  • Hayat sınav.
    O savaş toplumunun insana vereceği zorluklara karşı insanlarin tutumu.
    Ailenin çaresizliğinde Allaha mi sığınmış yoksa baska şeyeme.

0|0
    0|0
  • Diğer kullarına ölümün me kadar kolay ve yakın olduğunu, ayırt etmediğini göstermek için.

0|0
    0|0
Yükleniyor...