Twittera report edince ip adresi veriyor mu?

Twittera report edince ip adresi veriyor mu? Birkaç hesap var küfür ediyor vs sonra hesabı dondurup kapatıyor?

0|0
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Twitter kimseye ip adresi vermez. Ne yapılması gerekiyorsa onlar yapar.

0|1
    0|0
    • report edince ne cevap verir

• birkaç farklı hesaptan küfür etti tüm hesapları report ettim taciz ediyor beni ve arkadaşlarımı diye, twitter bakmaz mı ip falan

• Twitter devletlerin isteklerini bile yerine getirmiyor, sizin için neden uğraşsın? Ip adresi engelleme yapacaksa onlar yapar, merak eymeyin. Twitter hiçbir şekilde kimseye IP adresi vermez. Gizlilik haklarına aykırı bir şeydir.

• türkiyeden resmi makamlar istese verebilir de, büyük bir suç olmadıkça türkiyeyi sikleyeceğini sanmıyorum. sonra trdeki hukukçulara dersin o yasaları al başına çal :)

0|0
    0|0
  • Resmi başvuru yapılırsa belki olabilir. Oda savcılığa olacak tabi.

0|0
    0|0
    • savcılık istese bile, abd merkezli twitter şirketi gizlilik ilkelerinden dolayı kolay kolay vermez kendi ülkesi dışındaki resmi makamlara. anca çok büyük bir suç işlenirse belki olabilir. en son ankarada bomba patladığında, twitterdan bununla ilgili twit atanların ip adreslerini istemişti tr makamları. adamlar zor bela verdiler. baskılara dayanamadılar. yoksa vermeyeceklerdi. sonuçta abd merkezli bir şirket. kimse zor kullanarak alamaz trdeki gibi.

• birkaç farklı hesaptan küfür etti tüm hesapları report ettim taciz ediyor beni ve arkadaşlarımı diye, twitter bakmaz mı ip falan

• O işlerin başka türlü nasıl yürüdüğünü bilmiyorum. Ama bu tür hakaret olaylarında kimisi de tüm arkadaşlarına o kişiyi spamlatıp hesabını kapattırabiliyo. Yani twitterın belli sayıdaki kullanıcısı şikayet etse galiba öyle kişilerin hesabını siliyolar.

Yükleniyor...