Psikolojik tedavi göreniniz var mı? Bende alicam da birsey sorucam?

Bende cekingenlik var. Kendime özgüvenim çoğu konuda yok. Silik yaşıyorum. Ara tatile girdik bir arkafasim arayip sormadi beni. Zaten samimi oldugum bir arkadasim var. Insanlarla konusurken bir sure sonra sıkılıyorum. Sirf iyice yalniz kalmamak icin takılıyorum. Icimde firtinalar kopuyor! Salak duruyom uzaktan. yalnizliktan korkuyorum. Tek basima hicbirsey yapmak istemiyorum. Tüm bu sorunlardan ötürü psikiyatriye gittim ! Ilac verdi ama kullanmak istemiyorum yan etkileri olur diye. Çünkü yurtta kalıyorum. Konusarak bir psikolog yardimiyla ilaca gerek kalmadan bu sorunlarin üstesinden gelebilir miyim? Yardim edin

0|1
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba geçmiş olsun ilaç konusu çok tartışmalı sizi yanıltmak istemem ama bazı şeyler ilaç kadar etkili hatta daha etkili beslenme spor yürüyüş gibi arkadaş önemli benimde samimi olduğum çok az arkadaşım var bir ara benim de psikolojim çok iyi değildi sosyal olmak çok önemli bazı besinler iyi geliyor daha detaylı anlatabilirim isterseniz

0|0
    0|0
    • Evet anlatın cunku ilac kullanmak istemiyorum konusarak haledebilecgime inanıyorum

• Omega-3 seviyesi çok önemli EPA yağ asidi özellikle kakao bitter çikolata ceviz ayrıca bağırsaklardaki sindirim sistemindeki bakteri virüsler etkili yararlı bakteri virüslere ihtiyacınız var probiyotik yoğurt kefir gibi lifli gıdalarda yardımcı olacaktır ben kesinlikle doktor değilim sadece bildiklerimi paylaşıyorum ilaç kullanıp kullanmamak sizin tercihiniz ben bu konuda herhangi bir yönlendirme yaparak sorumluk alamam sevdiğiniz müzik gibi şeyleri yapın evcil hayvan imkanınız varsa kedi-köpek alıp besleyebilirsiniz kesinlkle beyine yararlı sevmeniz

• Epa yağ asidi uzun vadede 6 ay ile 12 ay sürelerde Prozac ilacıyla kapışacak düzeyde etkili ilaç kullanacaksanız ikisini aynı anda kullanmayın fazla gelebilir tehlikeli olabilir

En İyi Kız Görüşü

• Böyle sorunlar için ilaca gerek olacağını düşünmüyorum zaten ben belki yanılıyor da olabilirim ama konuşarak çözüleceğine inanıyorum sadece özgüven eksikliği bu bana göre.
    Yanı daha iyi bir psikologla muhabbet kurarak bu sorunların üstesinden gelebileceğini umuyorum Allah'ın izniyle

0|1
    0|0
    • Ben degismek ıstiyorum çünkü böyle ne iyi bir ruh halim var ne de kendime bakim yapmak geliyor içimden. Dislerimi bile fircalamak istemiyorum. Ailem ve kuzenim disinda hic kimsem yok. Dediğim gibi ortamda pek sevilmedigim zaman içime kapaniyorum ve su an kötü oldum. Ilac kullanmak gercekten istemiyorum. Ve bende su takıntı var biraz elalem ne der? Aglamak geliyor içimden. Dedigim gibi benim ilaca degil konusmaya ihtiyacim var. Kendimi cok seviyorum aslinda beni seven gercekten birileri olsa mutlu olurum ama yok ışte. cekingen ve sessiz biri oldugum icin sosyal cevrede pek tercih edilmiyorum. Dua et bana

• Ederim Gül'üm.
      Mesaj at bana elimden geldiğince sana destek olacağım

Erkekler Ne Diyor 4

• Psikolga giderek anca ilac bağımlısı olursun baskada bir işe yaramaz he bide zaman kaybı onuda söylemekte fayda var nede olsa zaman en değerli şeyimiz

0|1
    0|0
  • para kazandıran bir işe gir part time bile olsa özgüvenin yükselir başka da çıkar yolu yok bunun

0|1
    0|0
  • İlaç kullanmazsan iyileşemezsin, yan etkileri bazı ilaçlara ve bünyelere göre değişiklik gösterebilir, bağımlılık yapmaz sadece aniden bırakırsan çekilme sendromu oluşur , kullanmanı tavsiye ederim, tahminime göre paxil verdi doktor size?

0|0
    0|0
  • gördüm evet 4 sene sinir tedavisi gördüm

0|0
    0|0
    • E peki gecti mi? Ise yaradi mı

• hayır yine sinirliyim asabiyim lafı kafam kaldırmıyor vs vs vs uzar boşver.

Kızlar Ne Diyor 2

• Bence ilac kullanma. Banada vermislerdi hatta uyku ilaci falanda aliyodum ama bir zamandan sonra fark ettim ki ilaca gerek kalmadan iyilesiyorum. Insanlarla surekli iletisim kurarsan ilaca gerek kalmaz. Yolda bir insan mi gordun git konus. Tuhaf karsilayabilirler ama olsun senin sagligin daha onemli

0|1
    0|0
    • Şimdi ruh halin nasil? Benim en büyük korkum tek kalma korkusu evde bile tek kalamiyorum dolayisiyla arkadas cevresinde de böyleyim. Yalniz kalinca sessizlesiyorum ve donuklasiyorum. hic birsey yapasim gelmiyor.

• O canim seninki daha kotuymus. Allah ikimizin de yardimcisi olsun. Insallh bu sacma korkularimizi yeneriz.

• Insallah canım

• Bu sorunların hepsi senin kafanda bitebilir. Ama destek almazken denediğinde zorlanıyorsan, sana bir el lazım. Seni odaya alır, mutluluğuna 10 üzerinden kaç verirsin gibi bir soru sorar, ardından hayattan beklentin var mı der. Ki ben bunlara hep olumsuz cevap vermiş birisi olarak seni çok kötü görmüyorum bence sen bunu başarabilecek bir insansın. Doktoruna sor ve Prozac denen bir ilaca başla, sana iyi geleceğine eminim.

0|0
    0|0
    • Benim aslinda ilaclik birseyim oldugunu düşünmüyorum. Korkularım var ve bunun nedenleri ne önce o belirlenmeli. ve sence bir psikolog mu iyi psikiyatri mi? Bende son zamanlarda kötü oldum disari cikip gezmek istiyorum ama bunu istiyom ki sevdigim insanlarla dostlarim ile yapayım. Dedigimde zaten bir kisi var pek umursamiyor beni. Genel anlamda insanlar beni umursamiyor. Ve ben uni öğrencisiyim. Tek basima hicbirsey yapmak istemiyorum. Tek kalmaktan korkuyorum ve iki hafta sonra il disina gidicem uni için. Ne yapmam lazim sence? Cok kötüyum su siralar

Yükleniyor...