Diyanetin yeni kaşlı bıyıklı fetvasını nasıl buldunuz?

Diyanetten sorunlarımızı çözmek uğruna muhteşem yeni bir fetva geldi, kadınların kaş, bıyık , tüy aldırması günahtır. Diyanet söyle kadınların peşini bırakmak için kaç para istiyorsun :D

0|0
9|8

En İyi Erkek Görüşü

• Kadının kocasından başkasına süslenmesi fetvası bu yadırganacak bişey yok

2|0
    0|0
    • Müthiş bir fetva gerçekten 6 milyarlık bütçeleriyle bizim ufkumuzu açıyorlar bravo diyanete <3 <3

• niye bende tekkaşlı olmak istiyorum ama :((

• Olabilirsiniz

En İyi Kız Görüşü

• Bütün dinayetin tek derdi, kadınların ne yapabileceği, neleri yapamayacağı? Ne kadın düşmanlığıymış be.

1|0
    0|0
    • Kadınlar akşam 8 den önce internettte yorum yapamaz! daha dikkatli ol bir dahaki sefere

• ahahha haklısın tamam

Erkekler Ne Diyor 7

• Bıyık birakmanizi istiyor diyanet

0|0
    0|0
  • Sakallı kadın : fazla uzatmayın

0|0
    0|0
  • Inandirici gelmiyor

0|0
    0|0
  • Diyanet din dışında her şeye karışır oldu

0|0
    0|0
  • Boş boş konuşuyorlar başka yaptıkları bir şey yok 😀😀

0|0
    0|0
  • Kadınla erkeği ayırt edemez hale getirecekler , amaçları ne bunların? :)

0|0
    0|0
  • Vajina agda yaptırmak günah

0|0
    0|0
    • japonlar cennetlik o zaman kankaaa :D

• Kendin yaparsan sıkıntı yok başladı göremez. Aynen onlar fena :)

Kızlar Ne Diyor 8

• Öncelikle fetvaları insanlar ya da zümreler uydurmaz, fetva Kur'an ve hadis-i şerifler doğrultusunda verilir.

Kaş ve bıyık meselesinden tutun; hâl ve hareketler, gözün ve dilin edebi, oturup kalkmasını bilmeye kadar her şey tesettüre dahil konulardır aslında. Tesettür sadece giysileri değil, davranışları da kapsar.

Kadının ziynetlenmesine yani süslenmesine Allahu Teala izin vermiştir ve bunun bizim hakkımız olduğunu belirtmiştir. Kişinin kendine ve helaline yani eşine güzel gözükmesi haktır ve görevdir. Evlilik müessesesi çok inceliklidir. Bu ziynetlenmede cinsiyet ayrımı yoktur. Eşlerin aralarındaki muhabbet bağının güçlendirilmesi gereklidir. Sadece helalin olmayan insanlar için süslenmek, kaş bıyık aldırmak caiz değildir. Yoksa Allahu Teala senden güzelliğini örtmeni istemiyor. Mesela ortada kadının erkeğe benzeme durumu varsa veya hormonal bozukluklardan dolayı normalin dışında tüylenme görülmüşse ve yine bu da aynı doğrultuda erkeğe benzeme durumuna neden oluyorsa tüylenmeyi önlemek caizdir. Bekâr birinin dışarıda güzel görünmek, yadırganmamak için tüy aldırması doğru değil, evlendiğinde bu bakımları yapması hakkıdır. Erkekler de aşırı kötü görünüm veriyorsa kaşlarının ortasını alabilir veya aşırı bir durum varsa onlar giderilebilir. Aynı şey kadınlar için de geçerlidir. Bu hususta önemli olan insan fıtratını bozmamak ve eşinin bu durumdan rahatsızlığı, soğuma, sevgi azalması durumu oluşup oluşmayacağıdır. Allahu Teala bizi en güzel halimizle yaratmıştır ve onun yarattığını değiştirmek kullarının haddine değildir. Unutmayalım ki bu beden bize sadece emanet, sahibi değiliz. Dönüşümüz yine O'nadır.

0|0
    0|0
  • 😄 ama ben bunun gibi birşey daha önce duymuştum. Dini yaşayışınada geçiren fazla düşkün sohbetlere giden arkadaşlar bunlara uyuyor

0|0
    0|0
  • sonra limonlu neden bıyıklı geziyor :D ahanda bundan. o değilde yakında donumuzada fetva çıkaraacaklar

0|1
    0|0
    • kadınların kırmızı don giymesi günahtır!!! kadınların evden çıkmadan muhakkak donunu kontrol edin adsnadınosa

• Turkiyede bu kadar sorun varken bunlarlaa ilgilenilmesi cok sacma :D doguda ac evsiz o kadar insan onlari geçtim cocuk varken onemsiz 2 kılla ilgileniyorlar :D diyanet aclar evsizler ates altindakiler icin fetvalar verip yardim toplasinlar fetva vermeye meraklilarsa

• olmaaaaaaaaaz 5,5 milyarlık bütçeyi orayamı harcayacaklar bide :D

• ne zaman kurtulcaz bu sal*klardan. görebilecek miyiz acaba

0|0
    0|0
    • zafer yakın meşaleleri yakınnn :D

• Anormal bişey olduğunu düşünmüyorum :)

0|0
    0|0
  • o günah ama biraz görüceli

0|0
    0|0
  • Gerçekten herkesin söylediği fetvalara inanmamak lazım 😞

0|0
    0|0
  • Dalga geçme gız

0|0
    0|0
Yükleniyor...