Sizce meslek lisesi çıkışlı mühendis mi yoksa anadolu çıkışlı mühendis mi daha başarılı olur?

Sizce meslek lisesi çıkışlı mühendis mi yoksa anadolu çıkışlı mühendis mi daha başarılı olabilir? Bir işe başvururken meslek lisesi çıkışlı olmak insana bir avantaj katabilir mi?

Güncellemeler:
meslek lisesi çıkışlı olan anadolu teknik ise o zaman nasıl bir sonuç çıkar?

0|0
5|11

En İyi Kız Görüşü

• Lise faktörü cok onemli değil her iki mezun da üniversiteye yönelik çalışırsa başarılı olur. Meslek lisesi tekniki dersler aldığı icin biraz daha artı olabilir ama matematik faktörü de var :)

0|0
    0|0
    • peki eleman meslek lisesinde anadolu teknikse? :)

• bide atlden mezun olmuşsa yani matematiği liseden mezun olurken iyi derecedeyse bu eleman işi yürütüer götürür bana göre :)

En İyi Erkek Görüşü

• Anadolu lisesi mezununun güçlü matematik, fizik altyapısı nedeniyle teorisi, teknik lise mezununun ise pratiği iyi olur. Ama bunlar elbette tek başına parametre değil. Burada altın anahtar;çok çalışmak, sürekli araştırmak...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Valla şimdi bu mühendialiğe göre degisir. ben kimya muhendisligindeyim bence fizik ve kimya dersi onemli oldugundan anadolu lisesi burda onde. elektrik elektronik dersen onda da meslek lisesi fark atar diye düsünüyorum.

Ama tabiki bunlar tahmin onemli olan okunan üniversite ve orada verilen eğitimin kalitesi.

0|0
    0|0
  • Eğer ki meslek lisesinde okuduğu bölümüne göre bir mühendislik seçimi yaptıysa bence diğerlerine göre daha avantajlı olur. Ama anadolu ya da düz lise çıkışlı olup zehir gibi beyni olanları da unutmamak lazım. :)

0|0
    0|0
  • sana hangi liseden çıktığını soracaklarını hiç sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Hangisi daha kabiliyetliyse o başarılı olur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bu kişinin lisedeki uğraş ve çabasına bağlı eğer çabalamışsa zamanında üniversitede göremiyeceği uygulama derslerini lisede görmüş olur ve çalışma sırasındada bunun artılarını görür

0|1
    0|0
  • Anadolu lisesi çıkışlı daha iyi olur.

0|1
    0|0
    • meslek lisesi çıkışlı olan anadolu teknik lisesi çıkışlı ise yani hem kültür derslerini görmüş hem de meslek derslerini o vakit ne olur karşılaştırma?

• Hepsi içerisinde anadolu lisesi en iyisi.
      Meslek lisesi okuyanlar haftanın bazı günleri amele gibi çalıştırılırken anadolu lisesi okuyanlar temel eğitim alıyor.
      Ve son sınıfta staj belası var.

• onun gördüğü konuları o da görüyor ve üniyi kazanıyor yani üniye hazırlanırken bu eleman sınavda çıkacak tüm konulara çalışmış ve bir üni kazanmış bence ikisinin kültür dersi bilgisi birbirine yakındır.

• Meslek lisesi önemli tabi ama insanın işi ni severek yapması var, birde mecburen yapması var.

0|1
    0|0
  • ceki4dekten yetişen eline peşe tornavida alan kişi her zaman daha başarılı olur

0|1
    0|0
  • katar bence düz lise cıkıslı birisi sadece unide teori öğrenir meslek ise en azından prtiklik vardır ama adamlar ona bakmıyor

0|0
    0|0
  • Meslek çıkışlı olan daha fazla başarılar olur çünkü Temelleri var 😕

0|0
    0|0
  • tamamen senin birikimine bağlı ve girişimciliğinle alakalı. ama türkiyede iş için hangi partili olduğun önemli, her ihtimalde mezuniyetin bir önemi yok (:

0|0
    0|0
  • Girişimci ve çevresi olan.

0|0
    0|0
  • Bence okul fark etmez Kişinin kendisini yetiştirmesine bağlı

0|0
    0|0
  • Buda sorumu mk anadolu lisesi cikisli tabikide. Enduristideki adami ne yapsinlar

0|0
    0|0
    • ikiside mühendis mk ama birisi 8 yıllık deneyimi var birinin 4 yıl

• sektir git uln slak herif yazdığım şeyleri kestirip atıyorsun onlarla ilgili benim anlattığım gibi birbirleriyle kıyas yapamıyorsun anca sen kendini kandır yok ml kafasın vs şeyler yazıyosun

• ''Türkiye'deki belli başlı üniden mezun olmadıktan sonra diğerlerinin birbirinden ne farkı var. Ben işi biliyorsam o işi alır üstesinden gelirim ama normal liseden mezun olan kendini geliştirmemişse o zaman ski tutar işte teoriğin yanında pratikte lazımdır devlet onun için teknoloji fakültelerinin çıkardı ya. Pisayada bir sürü mühendislik fakültesi mezunu var yani meslek liselilerinin bu fakültelerine çoğunlukla gidemediğini var sayarsak sadece teorikte kendini geliştirmiş. İş veren hem teorik hem de pratiği tecrübesi olan lisede diğerleri yazın yatarken staj yapmış ayrıca bir de ünide staj yapmış deneyimi olan mühendisi işe alır. Dört yıl boyunca ne olacağının hayalini kurmamış belli hedefi olmamış son sene geldiğinde puanına bakarak mühendisliğe gitmiş adam mı daha iyidir yoksa taa 8 yıl önceden bu yıla koyulmuş adam mı daha iyidir sen iş veren olsan hangisini alırsın söyle bana? '' bu yazdıklarımda bir tutarsızlık var mı bunları konu alan cevap ver sen benim nasıl olduğumdan sana ne

Yükleniyor...