Kürtaj yaptırmanın günahı nedir?

Birkaç gün önce yakınlarımdan çoğunun yaptırdığını öğrendim tabi seneler önceden yaptırmışlar yani çok günah değil mi ya içim acıdı gerçekten çok üzüldüm :(

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• Herkes cinayet demiş... Çoğunluğun haklı olduğu bir medeniyetiz biz... Yüzyıllar boyunca kölelik çoğunluğun doğru bulduğu birşeydi mesela. O yüzden iyi birşeydi. Bu soru başlığında da çoğunluk ürtaja cinayet dediğine göre ben ya birkaç kişi bulup "şuraya girin, kürtaj cinayet falan değildir yazın" demem lazım ya da ne dersem diyeyim, haksız olacağım sanırım.

Ama doğruyu söylemek de en temel ahlaki gerekliliktir. Buyurun size işin gerçeği:

Kürtaj cinayet falan değildir. 3-4. aydan sonra yapılan kürtaj cinayettir. Çünkü cinayet, bir insanın öldürülmesi demektir. Ancak bir cenin, en az 4. aya kadar bir insan değildir. Bir insan olasılığıdır. İnsan, ancak ortada bir beyin ve beyin sayesinde ortaya çıkan düşünme/hissetme gibi manevyatların varlığı ile söz konusu olabilir. Düşünemeyen ve hissedemeyen bir cenine insan diyemezsiniz. Bu nedenle, 4 aydan daha kısa süredir var olan bir cenin insan değildir.

Eğer bana inanmıyorsanız, onlarca yıldır süregiden kürtaj tartışmasına son noktayı koyan, medeni dünyanın gelmiş geçmiş en güçlü düşünürlerinden biri olan Carl Sagan'In "Milyonlarca ve Milyonlarca" adlı kitabındaki, Kürtaja ayrılmış bölüm okuyun.

Ya da boşverin ya. Cİnayettir diyip geçin. Daha kolay... Araştırmayın, düşünmeyin, incelemeyin... Valla... Gerek yok.

Cİnayettir kürtaj... Cinayettir. Yaptıran da cehenneme gider, cayır cayır yanar.
    Oh ne kolaymış be...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• bebek sevginin meyvesidir
    o bebeği öldürdükten sonra..

0|0
    0|0
  • Aynen öyle cinayettir

0|0
    0|0
  • Bebek dogduktan sonra bakimi yapilabilecek mi?
    Hamilelik tecavuz sonucu mu oldu?
    Ànne baba hazir mi çocuk sahibi olamaya?
    Bu sorularin cevaplari önemli
    dunyaya psikolojik hastaliklarla dolu birini getirmek mi istersin?

0|0
    0|0
  • Günah tabikide can alıyonsun sonuçta birini öldürmekle çocuğu aldırmak arasında fark göremiyorum

0|0
    0|0
  • Günah ne kadar günah allah bilir.
    Birisini öldürmek kadar vardır yani

0|0
    0|0
  • bilmiyorum ama bakamıcağın bir çocuğu dünyaya getirmek çok büyük bir sorumsuzluk bence

0|0
    0|0
  • türklere günah yok diye biliyorum :(

0|0
    0|0
  • cinayet

0|0
    0|0
  • cinayetle eş değer

0|0
    0|0
  • Ee yani çocuk olduruyosun sonuçta

0|0
    0|0
  • Sebebine göre değişebilir ama çok üzücü bir durum olması muhakkak

0|0
    0|0
  • Cehennemlik

0|0
    0|0
  • sevgililerindenmi hamile kalıp yaptırmışlar eşlerindenmi?

0|0
    0|0
    • eşlerinden kocalarınında izni varmış

• kürtaj videosu izledimde o canlıyı kesesiyle çıkarmışlar dokununca hareket ediyor off eğer bir zorunluluk yokken bakamayız edemeyiz diye aldırmışlarsa Allah bildiği gibi yapsın ne diyim.

• Allah bir şeyi yaratmak istediğinde ona sadece ''ol'' deyiverir, o da oluverir. (Yasin, 82)

Allah ol diyor sen çocuğu aldırıyorsun. Bu aynı zamanda bir cana kıymaktır. Cehennemliktir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Cinayet

0|0
    0|0
  • Bir canı öldürüyorsun bir nevi cinayet yani günahı büyük

0|0
    0|0
  • günah olan o kadının buna mecbur bırakılması. kadının kürtaj yaptırması değil.

0|0
    0|0
    • nasıl yani

• tecavüzse eģer, veya eşlerden biri cocuk istemiyorsa, veya yaşam şartları iyi değilse ve çocuğu aldırmak zorundaysa vs vs..

• Adam öldürmekle ayni

0|0
    0|0
  • Ciddi günahlardan biri diye biliyorum Allah affetsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...