Kira+faturalar tek başına bir öğrencinin aylık gideri ne kadar olur?

Şehir Ankara ..
kira+faturalar+ısınma+internet bunlar hepsi tek kişi için ne kadar eder aylık?

ev de 1+1 diyelim ki..

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Şehir merkezinde 1+1 pek bulamazsın. Bulacağın yerler Eryaman ve Çay yoludur. Bu da yol parası olarak ilave masraf gerektirir. Kira olarak en az 400 ödersin. Yakıt yönetim gideri ortalama 150 ödersen, aylık ortalama en az 750 lirayı bulur.

1|0
    0|0
    • sahibinden com a bakmıştım merkeze yakın 1+1 vardı ama

• Çatı yazın sıcak, kışın soğuk olur. Kışın yakıt giderin fazla olacaktır.
      Bodrum güneş almadığından, kışın yine yakıt giderin fazla olur. Nem, rutubet sorunu yaşayabilir, banyo ve tuvalet su giderleri sıkıntı yaratabilir. Ben dene kötümser bin insanım yaf. :)

• hmm olsun ya gerçekleri söyledin teşekkür ederim yine de.

En İyi Kız Görüşü

• ben İstanbul'da yalnız yaşıyorum 2000 lira yapıyor, ankarada da pek farklı olmaz.

1|0
    0|0
    • oha yok artık :( of ya.. o kaddar mı pahalıya geliyor.. :(

• faturadan kiradan anlamayan insanlar yorum yapmışlar sen inanma onlara sakın :) iyi aksamlar.

• İstanbul ve Ankara ev kiraları arasında büyük farklar var ankarada 1+1 1000 tl degil 400-600 arasında degişir tabi yaşadıgın semte baglı biraz da

Erkekler Ne Diyor 14

• Kira : 250-300 hadi düz 300 diyelim.
    Elektirik 40 diyelim
    Su 30 olsun
    Doğal gazı her ay 100 yüklediğini farzedelim ve sadece akşamları açtığını sayalım.
    İnternet sınırsız 40-50 arasıysa hadi düz 50 diyelim.
    300+40+30+100+50= 520

1|0
    0|0
    • bak bu hesabı babama diycem kesin emin misin :D ben türkiyede yaşamıyorum da normalde. özellikle ısınma konusunda faturayı kestiremiyorum yani..

• valla harikasın teşekkür ederim. sana güvenerek az sonra babamla konuşucam ikna edersem eve çıkarım umarım.. Şu an özel yurttayım ve fazla veriyoruz bana göre ayda 700 veriyorum 4 kişilik odaya. bundan daha azına eve çıkabilirim diyorum umarım ikna olur bizimkiler..

• Hiç şüphen olmasın 1+1 apart dairede daha rahat ve daha lüks olarak yaşayabilirsin. KYK ve diğer özel yurtlar tam bir eziyet. Düz hesap sen ona 600 TL de babana. Tüyo çok yardımcı olurum :)

• 1000 TL en az

1|0
    0|0
    • pahalı olur eğer öyleyse :/

• malesef kafa dengi arkadaşım yok keşke olsa da çıksam ya :/

• Pişman olabilirsin. bence bulmaya çalış önce

• Kira+faturalarim+yemek+ara sira eglence 2 binden fazla yetmiyor, ogrenci de degilim düşün yani :D

1|0
    0|0
  • En kötü 750 diyelim

1|0
    0|0
  • 2016 da gelen zamlarla çok zor tek başına

1|0
    0|0
  • Kafadan bin beş lira eder.

1|0
    0|0
  • 1000 tl-1200 tl arası olur

1|0
    0|0
    • böyle olursa pahalı olur benim için :/

• anladim çok teşekkür ederim. aileme dediklerini aktaracağım aynı şekilde.. umarım eve çıkabilirim.

• Hayırlısı olsun

• dikmende 1+1 bir evi kiraya veriyorum Şu an 300 tl istiyorum:) giriş katta belki seninde benimde nasibim burdadır :)

1|0
    0|0
    • dikmen uzak bana malesef. bir de yaz başı eve geçmeyi düşünüyorum :)

• İrtibatta olursak yardımcı olmak isterim:)

• 400 tl burs kisin ekstra 1000 tl yazin ekstra 500

1|0
    0|0
  • 800 falan

1|0
    0|0
  • 750 -800 olur sanırım

1|0
    0|0
  • 1750 falan

1|0
    0|0
  • 1 +1in yerine göre değişir. Bu dediğin bana aylık 1200 TL ye geliyor.

1|0
    0|0
    • şehir Ankara mı sizin de? peki ısınmaya ne kadar gidiyor aylık? özellikle soğuk zamanlarda?

• Ankara benim. Merkezi ısıtma var. Aynı zamanda sıcak su da buna dahil. Bu ay 240 TL ödedim mesela.

• oha ya pahalıymış :(

• En az 1200 üstü sınır sende

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Evin konumu önemli, hangi markete kullandığın, binanın ısıtma ve su kullanım şekli. 1+1 bilmiyorum tam olarak fakat 3+1 merkezde bir yerde doğalgaz arti kira 1200 daha merkezden uzak yerlerde kira ve doğalgaz 500- 600 oluyor bunu internetten araştırmalarısın. Birde bina ile ortak su ve doğalgaz olan bir yer bulursan daha iyi olur. İnternet senin kullanımına bağlı olarak değişir ortalama fiyat 50 lira.

1|0
    0|0
    • bina ile ortak olunca ne avantajı oluyor peki?

• Bütün bina ısındığı için üşüme gibi bir sorun olmuyor Ankara kışın çok soğuk hatta sonbahar bile baya soğuk geçer tek başına yaktığın zaman çok fazla fatura geliyor ve binanın yarısı doğru düzgün yakmadigi için isinmiyorsun. Ankarada sadece bir kaç saat yakarak evi ısıtmak imkansız sayılır.

• hm bunu bilmek iyi oldu. kesinlikle göz önünde bulunduracağim bu dediğini. çok teşekkür ederim..

• Ev hangi semtte olacağına bağlı en kötü ev
    Üni ye yakın 700 lira
    Internet vs 900 dan aşağı olmaz

1|0
    0|0
  • 500-600

1|0
    0|0
  • bu senin durumuna bagli ama bence eger tek kisi kalacaksan 1000-1500 lira falan gozden cikar

1|0
    0|0
  • Kira degisir ama en ucuz 500 diyebilirim isinma icinde 300u gozden cikar digerlerini bilmiyom

1|0
    0|0
    • ben normalde turkiyede kalmiyorum. ısınma için türkiyede bir evde ortalama 300 tl mi harcanıyor peki?

• hm anladım teşekkür ederim..

• Rica ederim

Yükleniyor...