Atatürk'ü bilmeyen bir nesil yetişiyor?

şuanda lise çağlarında olan gençlerin çoğu Atatürk'ten habersiz, onu sevmeden yetişiyor. sevmek zorunda değil tamam ama saygı da duymuyor. ben Atatütk aşkıyla yetiştim, dolduruşlara gelmeden araştırarak. ama şimdi gençliğin durumu sizce neden böyle?

Güncellemeler:
güncelll

0|1
119

En İyi Kız Görüşü

• Cahiller çoğalıyor suç onlarda degil ailelerinde.. Bende Atatürk aşkıyla büyüdüm Atatürk deseler kalbimiz çarpar.. Şimdiyse sevmiyorum etmiyorum saygı duymuyorum öyle böyle diyip atıyorlar bir kenarı çok yazık acıyorum onlara.. Neyse bizim sevgimiz yeter :)

3|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Önemli olan bana göre eğitim sisteminde, kişinin "benlik" değerlerini aşılayacaksın, sonra aklı selim olduğunda araştırıp seçim yapabilmesi için her şeyi göstereceksin, zaten güzel yetişmiş hayata bakış açısını eğitimli yerden yakalamış kişi doğru şeyleri seçer, doğrı şeyleri öğrenir. Bizim sorunumuz aslında bir şeyleri sadece okuyup öğrendiğini zanneden bir nesil yetişmesi. Ve bu nesil yeni nesil değil ondan bir önce ki. Ondan bu haldeyiz.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 10

• dindar nesil dedikleri sapkın insanlar yetişiyor diyelim biz şuna. atatürkün ahlakının yarısı olmayacak millette

2|3
    0|0
  • Antlar kaldırıldı, ulusal Bayramlar kutlanmıyor, Çanakkale savaş hakkında filmler çıkıyor Atatürk ortada yok. Unutulmaz mı? Anne babalara büyük görev düşüyor

0|1
    0|0
  • Ya yok be... Universitede bile inkılap dersinden kurtulamadik ne anlatiyorsun? On numara Kemalist hocalarımız vardı tarih derslerine giren. Öyle ki evlerinin girişindeki M. kemal tablosuna selam vermeden evlerine sokmazlardı. Gururla anlatıyorlardı bir de :D

0|2
    0|0
  • Ne inkılapçı ne bilimci ne de ahlaklı bir nesil var gerçek anlamda sadece sapkın ve soyutlayıcı insanlar var olmaya başladı artık tek hayatın içinde bulundukları dünyadan ibaret ve din dahil her şeyi bu uydurma kolay yaşanılır dünyaya alet eden insanlar iyiki Mustafa Kemal Atatürk ü bu dünyaya katmıyor bence onun düşüncelerini çıkar için kullanmalarından daha iyidir bilmemeleri

0|1
    0|0
  • Zaten yalan bir tarih öğreniyordu gençler. Atalarını bilmeyen bir nesil Atatürkü bilmese neolur

1|1
    0|0
  • Malesef Atatürk e karşı bir nesil yetisiyor ve sebebi belli

0|1
    0|0
  • belkide ülkeyi kurtarının atatürk olmadığına inanıyorlardır insanların neye inandığını sorgulamak kimseye kalmamış İstanbulumuzu fetheden Fatihe kim saygı duyuyor Seyyid onbaşına kim saygı duyuyor kavgayla hiçbiryere gelinmez bırakın artık şu zorbalığı

0|0
    0|0
    • kavga derken? ben kavga sebebi bir soru sormadım

• dolduruşlara gelmeden felan demişsin sanki senin dolduruşa gelmediğin ne mağlum insanlar bu tür sorular yüzünden birbirine düşüyor

• evet yorumlara bakıyorum saygının s sini göremiyorum kendi düşüncesinde olmayana cahil , yalancı, sapkın denmiş al sana kavga

• Atatürk olmasaydı ingilizler analarını yapsaydı oyle overlerdı tayyıp gibi D:dD:D:DD

0|0
    0|0
  • Okulda öğretmenler bile Atatürk kötülüyor.
    En cok ta din öğretmenleri.
    Bunu bir liseli olarak söylüyorum.
    Neyse ki ben araştırdım herşeyi, Atatürk ü cok seviyorum. Ama okulda bize hicbisey öğretmediler.

0|1
    0|0
  • Birileri Atatürkü unutturmaya çalışıyor. Bayramları yasaklıyor.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Çok doğru, süleymancı, fetocu yurtmarında Atatürk inönü olarak tanıtılıyor buda insanların Atamdan nefret etmesine yol açıyor.
    Oysa ki Selaniği, Sofyayı, Mısırı, Erbili, kerküğü, Halebi,12 adaları hep inönü sattı.

Atam Hatay'ı Türkiye'ye katmaya çalışırken.
    https://www.youtube.com/watch?v=vzqBuOJ3ipo

1|1
    0|0
  • Birilerinin ideolojisini aşıliyorlar, Atamızı bilmesinler diye

2|3
    0|0
  • Sana katılıyorum Türkiye Cumhuriyetinde insanlar İlkokulda akp'li muhafazakar Lise'de ülkücü milliyetçi Üniversitede Sekülerist oluyorlar :D

0|1
    0|0
  • Cahil bir ülkeden ne bekleyebilirizki

1|3
    0|0
  • Atatürk ü biliyorum. Ama bu ona tapmamı gerektirmez. Sadece saygı duyuyorum.

0|1
    0|0
  • Eğer müslümansak her şeyden önce peygamberimizi tanımayan bir nesil yetişiyor daha vahim değilmi?

0|2
    0|0
    • H. z. Muhammed (s. a. v) 'i bilmeyen tanımayan bir aile saygı duymayan bir aile bir genç görmedim. ayrıca bu bir inanç meselesi. Ama Mustafa Kemal Atatürk'ü yanı bu vatanı, silah arkadaşları ve çılgın eşsiz zekası ve politika, ilke inkılaplarıyla kurtaran bir adamı bilmemek "bence" ihanettir

• Tek başına diye bir şey yok zaten Atatürk denilince bütün tarihtekiler akıla gelir ve Atatürke saygısı olmayanın tarihteki hiç bir kurucuya askere saygısı yoktur bu böyle bilinir ve böyledir..

• @ismiyook ben osmanlı tarihi dönemindeki padişahların saygı gördüğü gerçeği yansıtılarak anlatıldığı fikrinde değilim hiç kusura bakma

• Dunyanin hic bir yerinde ataturk kadar heykeli olan kimse yok

0|0
    0|0
  • Malasef çok haklısın bunu çocuklarımıza küçüklerimize aşılamak lazım çünkü ilerde bizden sonraki nesil rahat etsin diye

0|1
    0|0
Yükleniyor...