Kadın eşinden şiddet görürse boşanma kararı alması doğru mudur?

Kadın eşinden şiddet görürse boşanma kararı alması doğru mudur? Yoksa affetmeli midir?

0|0
37|37

En İyi Erkek Görüşü

• Hep şiddet uyguluyosa kadın tek başına maddi kaynağı varsa boşanmalı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• şiddeti affederse bir dahakine adam öldürse ne olacak
    cogu kadın bir iki üç şiddeti affediyor
    sonrası malum
    kadın cinayeti oluyor..
    eger sevdigi kadına karısına şiddet uygulayan bir adam zaten adam degildir.
    ondan kurtulmak lazım. en kısa sürede

1|0
    0|0
  • Tabikide Doğrudur kadın şiddet görmüş fiziksel ya da zihinsel boşanma davası açmak onun en önemli hakkıdır. Bu diğer haklarada dayanıyor. Bağımsızlık var. en önemlisi yaşama hakkı saygı görme hakkı var. Hemen gidip dava açabilir başkaları içinde geçerli bu mesela bana bir adam küfür etti gidip tazminat davası açabilirim :D

0|0
    0|0
  • Doğrudur tabi

0|0
    0|0
  • Doğrudur

0|0
    0|0
  • Buradaki görüşleri ciddiye alma. çoğu ya bekâr ya da troll. yorumları da ütopya. Evliliği çocuk oyuncağı sanıyorlar. sen şartlarını iyi değerlendir öyle karar ver.

0|1
    0|0
  • Doğrudur kanks

0|0
    0|0
  • eee yaniii sebep neymiş yanii şiddetinn

0|1
    0|0
  • Çocuğu yoksa doğrudur. Varsa da doğrudur ama çocukların hayatında düşünüp karar vermeli ona göre hareket etmeli.

0|1
    0|0
  • Çok doğru

0|0
    0|0
  • 1. madde erkek şiddet uyguluyorsa neden uyguladığını bilecen
    2. madde kimse kimseyi boş boşuna dövez
    3. madde bir tokat içinde boşanılmaz
    4. madde alkol alıp duruduk yere milletin lafına bakıp dövüyorsa siktiri çekecen

0|1
    0|0
  • Bunun affı olmaz, Boşanmalı.

0|0
    0|0
  • Konuşup cözebilirsiniz bu durum tanidigimdada var oturun ama sakin bir şekilde konuşun cözün
    Mutlu olun hep tamammi canım 😊

0|1
    0|0
  • Doğrudur.

0|0
    0|0
  • Tekrarlayan birşeyse kesinlikle boşanmalı ama bir kerelikse affetmeli.

0|0
    0|0
  • tabi ki doğrudur

0|0
    0|0
  • Yanlış önce elini kolunu kırsın sonra açsın davayı

0|0
    0|0
  • şiddetin affı yoktur , Yalnız kadınbda eşine fiziksel veya piskolejik şidet uyguluyorsa ozaman durum tartışılır

0|0
    0|0
  • . Şiddetin derecesi ne? Neden şiddet gördün?

0|0
    0|0
  • Aynen doğrudur af etmemelidir. Kötü muameleden dolayı boşayabilir.

0|0
    0|0
  • Şartlar ne olursa olsun şiddet çözüm olamaz..

Boşanmak için çok geçerli bir neden..

0|0
    0|0
  • He affetmeli, sonra tekrar dayak yemeli ve yine affetmeli, ölene kadar devam, öldükten sonra zaten dayak yiyemez

0|0
    0|0
  • ne için dayak yediyine bağlı kocasını aldattıysa affetsin bir zahmet ama durduk yere yediyse ve bu sayı çoksa boşamalı

0|0
    0|0
  • tabi ki :D

0|0
    0|0
  • Boşanma kararı almalı tabi kimsenin kimseyi dövmeye hakkı yok heleki bir bayanı aciz erkek 😐😐

0|0
    0|0
  • cok sık tekrarlanıyorsa sorun olur ama arada oluyosa sıkıntı degıldır..

0|0
    0|0
  • Birkere ise belki ama daima vede sorun yokken evett kesinlille

0|0
    0|0
  • Doğrudur

0|0
    0|0
  • yok affedip tekrar dayak yesin zihniyetine işediğim

0|0
    0|0
  • Sence?

0|0
    0|0
  • Kadına vuran eller kırılsın diyorum sadece

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 37

• Eğer bir erkek , Bir kere dahi olsun şiddet uygulamış ise inan bana bunun devamı gelir. Çünkü vurmanin hafifliğine alışmış bir adam bir daha bunu uygulayacaktır , emin ol.
    Nereden biliyorsun dersen , üvey babamdan biliyorum. Üvey babam beni sever sevmesine , ama şiddet uygulamisligi da var. Bir ara annem ile ayrılma noktasına gelmişlerdi, annemden kendisini affetmesini istedi , bir daha aynı hataları yapmayacağıni hissettirdi ama İstanbul a yanına geldiğimizde aynı şeyleri birkaç kere daha yaşadık. Halen içinde o potansiyeli barındırdığıni biliyorum , bu yüzden onu pek kizdirmamaya çalışıyorum. Yani anlayacağın bu tip insanlar bu potansiyeli içlerinde barindirirlar ve sonunda patlarlar , ve inan bana o noktadan sonra da hiçbir şey tutamaz bunları. .
    Bu demek oluyor ki affetmemelisin. Tabii ki bu benim acizane görüşüm idi , son karar gene senin...

1|0
    0|0
    • çok üzüldüm adına, bu tarz adamlar yüzünden iyi niyetli üvey babalar hakkında önyargı oluşuyor...

• ama sorudaki durum başıma gelmedi bekarım ben :)

• Super 😊😊😊 şimdi belki yaşımdan dolayi şu söylediklerim sana saçma gelebilir , ama bu devirde evlenmek bile RİSK ten başka bir şey değil. Ben evlenmedim tabii ki ama annem benim için en iyi örnekti. Ve çevremdeki insanlar bilhassa. Çevremdeki çoğu kız toz pembe beyaz gelinlik - beyaz atlı prens hayalleri kuruyorlar sevgilileriyle beraber ; ama sasiriyorlar ben öyle hayaller kurmayinca. Adım kezban oluyor , bilmem ne oluyor. Ama benim yaşadığım tecrübeleri kimse bilmiyor. Bu yüzdendir ki ben erkeklere hiç mi hiç güvenmedim , sevgilim bile olmadı. O yüzden sadece sana değil ablam , herkese tavsiyem ÇEVRENİZDEKİ İNSANLARI İYİ SEÇİN. VE EVLENMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ İNSANI DA. SİZİ FAZLA YORACAK BİR TİP OLMASIN...

• Boşanma kararı almalı bence. O psikolojiyi bilmiyorum eğer çocuk varsa falan ama ya çocuğada vurmaya başlarsa.. ya şiddet dozunu arttırırsa?

0|0
    0|0
  • Her zaman tekrarlaniyor, bu yuzden ayrilmak en mantiklisi.

0|0
    0|0
  • Boşanmalı

0|0
    0|0
  • Bir kere affedebilirim. Ama ikinci bir seferde bırak bir tokadı bana bagırmasını dahi hazmedemem çünkü o korkuyu vermiştir. Zaten eğer oda pişmansa yaptığında ikinci bir şansı olamdıgını bilir ona göre davranır. Aksi halde elinde kagıtla adlıyeye gelır.

0|0
    0|0
  • Bosanma karari alinir

0|0
    0|0
  • Bosanmalidir.

0|0
    0|0
  • Tabiki bosanmali sacmalama bir tokata bile tahammulum yok kim oluyorda bana siddet uygulayacak siktirsin gitsin

0|0
    0|0
  • Boşanmalı kesinlikle affederse büyük hata yapar.

0|0
    0|0
  • ne tıp bır sıddet sıddet bır suru seklı var? kufurmu el kaldırmakmı nedır yanı

0|0
    0|0
  • Herhalde

0|0
    0|0
  • Tabikide doğrudur.

0|0
    0|0
  • Siddetin hicbir sekilde affı olamaz, olmamalı. Kadın kendine layık görüyorsa bu durumu oturup bir basını duvarlara vurmalı

0|0
    0|0
  • dayak atan kocaya dönmek sana tecavüz eden bir adama hadi bir daha tecavüz et demek gibi bişey bence... Neden bana zarar veren birini affedeyim ki? Stockholm sendromu'na muzdarip değilsen tabi

0|0
    0|0
  • boşan gitsin. bu dünyaya 1 kere geliyoruz. onu da şiddet görerek geçirecek değiliz değil mi?

0|0
    0|0
  • Bosansın

0|0
    0|0
  • Evet dogru.

0|0
    0|0
  • Tabii ki.

0|0
    0|0
  • Doğru değildir. Öldürülmeyi beklemelidir.

0|0
    0|0
  • boşanma kararı doğru bir karar bence.
    af söz konusu bile olamaz

0|0
    0|0
  • affetmemelidir, boşanmak en doğrusu

0|0
    0|0
  • Huylu huyundan vazgeçmez.

0|0
    0|0
  • Bosanmali

0|0
    0|0
  • Yerinde bir karar

0|0
    0|0
  • kadına bağlı.

0|0
    0|0
  • Almaması yanlış olur.

0|0
    0|0
  • affedilecek durum mu var ortada hay allahım ya sizin sorularınıza...

0|0
    0|0
  • İstediğini yapar

0|0
    0|0
  • Tabii ki dogrudur yahu neden affetsin? Neden hayatini karartsin?

0|0
    0|0
  • Kesinlikle göz yummamalı

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    7
Yükleniyor...