Şimdi sen söyle bu şartlar altında yaratıcı olmaya razı olur muydun?

bu ülkede tesadüfen yaşamıyor musun?ölen masum bebekler...ölen masum insanlar... genelde hepsi fakir...

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Aslında tüm bunları sona erdirecek liderler ve onları destekleyecek "mantık ve zekada" bireyler olmalı yetistirilmeli.. Dogurduklarimiza Allah bir demekten önce her durumda öfke kontrolünü sağlamayı ve mantıklı olmayı ogretmeliyiz.. Tabi tecavüz edilip, organları satilmazsa ya da 8 yaşında ırgat olup traktör altında kalıp ölmezlerse

1|3
    0|0
    • ozaman bu kadinlarin zekasi annelik adam gibi yapamiyolar o yuzden cocuklari pislik oluyor ya

• @reaxsy sadece kadına bağlamak pek sağlıklı bir düşünce degil. Aslında kısır döngü var daha bebekken büyüyüp bir koca bulsun ona layık bir kadin olsun diye yetistirilen kadinlar çocuklarına da ayni şeyi öğretiyor bu yüzden eğitim diyoruz bunun için yirtiniyoruz ya

• hayir erkek suclumu desek ulan tecavuz ugrayan erkegin tek sucuda kizin degil annelik konusundadami erkek ve ile kizin sucu oluor?

En İyi Erkek Görüşü

• insanlar kendin zarar gelmesinden korkar anca izlerler olumleri dua etmekten baska bisi yapamazlar sonrada yargilarlar kufrederler soverler islam boyledir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bütün dünyada böyle bu. Tabiyatta dahi..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Gücüm sınırsız olsa, her şartta yaratıcı olmaya razı olurdum. Diye düşünüyorum Şu an. Hele şu Müslümanların anlattığı tanrı olsaydım, her şeyi önceden gören, bilen varlık herşeye gücü yeten varlık... İnsanları böyle yaratmazdım, yaratsaydım: içlerinde köhnemiş ne kadar olumsuz yargı, duygu, düşünce varsa bir parmak şaklamasıyla çeker alırdım. Buna imkansız diyeniniz yoktur sanıyorum... Eksik olan herşeylerini tamamlardım hani insanoğlu doyumsuzdur. Diyoruz ya biz doyumsuzuz tamam da ul*an tanrının gücü doyumlu mu yani sınırlı mı? Ölen masum bebekler velev ki cennete gidecek- burada belirtmek isterim ki cennette sadece eşinizi tanıyorsunuz çocuklarınızı değil yani sonsuza kadar bir kaybediş bu- ya onların anneleri, babaları, abileri, ablaları bu saydıklarım nasıl büyük bir günah işlemişler ki bu acı onlara reva görülüyor? Şahsen bana cenneti verseler en baş köşesini ben birtane kardeşimi ya da tanımadığım masum bir bebeği o cennete tercih etmeyi kendime zûl addederim egoistliğin bencilliğin everesti budur heralde benim sevdiklerim acılı bir şekilde ölmesin cenneti istemiyorum tamam cehenneme de gönlüm razı değil-bu nedir ya cennet ya cehennem hiçbiri şıkkı olsa hiç fena olmazdı tanrıyı protesto edenlerle oraya giderdik- ikisinin ortasında bir yer çok kötü olmasın ama hiç iyi olmamasına razıyım benim 10 yaşında bir kardeşim var o acı çekmesin diye cehenneme bile razı olabilirim an itibariyle böyle düşünüyorum Ben anlayamıyorum biri bana anlatsa beni ikna edebilse-tatlı su Müslümanı arkadaşlar yorum yapmasın, onlardan çok var etrafımda burnumu sallasam onlara değiyor, burnum biraz büyük olabilir ama onlar da gereksiz bir şekilde çok fazlalar, zira varsa kuranı yalayıp yutan gelsin, saygıyla dinlemeye hazırım ama şöyle demek istememiş diyen tipler de olmasın çok şey istiyor olabilirim fakat tanrı da çok şey istiyor benden!- içimdeki bu yangının sebebi dinse!(-inanç manasında-) bu yangın dinse-sönme eylemi- ...

0|1
    0|0
    • üstümdeki bu yük kalksa o insanın eli yerine ayağını öperim hatta daha ileri giderim gerçek manada iğr*ençleşebilirim. Bir yaratıcı olmak isterdim, insanlara çıkıp "bütün kavgalarınız boşa pis köleler ben yarattım sizi işin aslı bildiğiniz gibi değil hiçbir dini inanç beni anlatmıyor aslında derdim ya da ben yarattım ama iğrenç bir varlığım işte karşınızdayım" -nasılsa kimsenin gücü yetmeyecek bana- ama içten içe benden nefret etmelerini sağlardım çünkü tanrı insanlara verdiği bütün çirkin şeyleri kendinden vermiştir bana göre... Neden mi? Bu kısır döngü, insan mı tanrıdan çıktı? Tanrı mı insandan? Sorusunun bana göre yanıtı. Kendimi trolleyip tanrının insandan çıktığını seçiyorum bu yüzden tanrı bütün kötülüklerin anasıdır... Ve ben herhangi bir insanın, tanrı olmasına da razıyım. Kim olursa olsun en nefret ettiğim insan karakterine yani faşizme bürünmüş insanlara dahi şu anki tanrıdan çok güveniyorum; çünkü istediklerini istemeyen ya da istemediklerini isteyen insanları yaratmayacak.

• Faşistleri sevmiyorum kendinden olmayana tahammül edemedikleri için, hep kendileri gibi insanlar yaratacaktı bu faşist tanrıcık! ama insanlar mutlu yaşardı sonuçta... Tek tip insanlar yaratan tanrılar bile, bu tanrıdan iyiyse şayet: Ben bu tanrının katlini kendi içimde meşrulaştırıyorum belki katli vaciptir hükmü veriyorum vicdanımın Şeyhül İslamı benim sonuçta kısaca tanrıyı bütün zati ve subuti sıfatlarından pıçaklıyorum.
      Çok üzgünüm çok uzun ve karmaşık yazdığım için belkide saçmaladığım için ve belki sorunuzun cevabını veremediğim için beni anlamayanlardan ve okumaya üşenenlerden özür dilerim bu konu hakkında kütüphaneler yazılır diyen biriyim...

• BU dünya yalan dünyası, e birileri ölmezse dünya nasıl dönecek, herşeyin bir amacı var. Tabi ki üzülüyoruz ama hepsi gelip geçici.

0|0
    0|0
    • Sana tecavüz edilsin ondan sonra gelip geçici yaz buraya tekrar basit görmeyin dünya acıları herkesin Sandığı kadar basit değil ha elbet sınav dayız ama basitlestirme bunu

• @kardacancicek bütün yazdıklarımdan bunu çıkarmana hayret kaldım, hemen nasa'ya gitmelisin.

• Sadece o değil örnek verdim yasamayinca gelip geçici demek herkese kolay yani bakış açıları farklı herkes senin anladigin gibi anlamaz zaten.

• Olsaydım böyle olmasına izin vermezdim

0|0
    0|0
  • Abarttın

0|0
    0|0
Yükleniyor...