Pasif birisiyim ama sosyalleşmek istiyorum ne yapabilirim?

Merhaba beyler bayanlar pasif, çok da sosyal olmayan biriyim. Ailem özellikle annem çok baskıcıdır eskiden beri. Ben de bazen samimi olduğum olduğum arkadaşlarla gezerim takılırım ama bunların sayısı da bir elin parmaklarını geçmez. Önceki yaza kadar bunlarla çok da ilgilenmiyordum. Belki ergenlikten olacak insanlar arasında daha çok rol almak, daha sosyal olmak, daha çok arkadaş ve sevgili edinmek istedim. Daha önce hiç sevgilim olmamıştı. Ama eskiden yaşadıklarımı düşününce bu hayallerimin boş olduğunu hissediyorum ve bu bana aşırı bir ızdırap veriyor. İlkokuldan beri kekemelik problemin var aslında akrabalar arasında da çok konuşmayı tercih etmem. Telefonlara çıkmaktan çekinirim. Bu yüzden çevremde de aşırı pasif olarak bilinirim. Hep güzel hayaller kurarım gelecekle ilgili ama hayallerden sıyrılıp dünyaya döndüğümde bu hayalllerin boş olduğunu ve bunları gerçekleştiremeyeciğimi düşünürüm. Çünkü eskiden beri sosyal ilişkilerinde oldukça başarısızım ve birisiyle konuşurken veya bir iş yaparken hep kızarım kendime hep hatalı davranıyorsun diye. Sosyal medyada arkadaş olduğum kızlar resim koyduklarında onları görünce bunların benden çok üstün olduğunu hissediyorum kendimi insanaltı bir varlık olarak görüyorum işte. Bu düşüncelerin hepsi birleşince bana aşırı bir üzüntü ve ızdırap veriyor. Zaten eskiden beri duygusalımdır böyle düşünceler beni aşırı alıngan da yapıyor. Bunları sizinle paylaşmamın nedeni çok bunalmış olmam. Sizce neler yapabilirim lütfen yardım edin. Biraz uzun yazdım kusura bakmayın :) .

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Cemaat ile namaza git devamli

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Hayat bir tane başka yok. geçen her saniye ömründen giden en değerli hazinen. Bunun bilincinde ol yapmak istediklerini çekinme yap. Bir daha hiç fırsatın olmayabilir. En önemlisi de el neder diye asla dusunme. Hiçbirimiz el alem için yaşamıyoruz kendimiz için yaşıyoruz. Sosyalleşme konusunda kekeme de olsan konuşmaktan asla vazgeçme insanlarin çoğu bu durum karşısında kayıtsız kalabilir ama kalmayanlarda mutlaka olacaktır.

0|1
    0|0
    • Çok haklısın ama bilmiyorum işte içimden bir ses hep beni frenliyor yine yanlış yapacaksın konuşamayacaksın falan. Yalnız kalınca bu fikirler daha çok tepeme biniyor. Her neyse bundan sonra çekinmemeye çalışacagım tavsiyen için teşekkür ederim :)

Yükleniyor...