Müslümanlarla evlenir misiniz?

müslümanlarla evliliğe nasıl bakıyorsunuz?
sürekli '''gayri müslümlerle evlenir misiniz, sevgili olur musunuz, ip atlar mısınız, çay içer misiniz vb''' tarzında sorular sergilenirken bu sitede, aynı tarz soruların müslümanları konu alanından eksik kalmasın bari ks.
çok düşünceliyimdir.
ilk cevap benden olsun: :D :D :D

Güncellemeler:
@ByPoseidon seni de günaha sokalım gel.

0|0
12|28

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 27

• Dindar biri sayılmam. Dinci değil, dindar olan insana saygı duyarım.
    Dindar bir insanın, dinsel açıdan bana baskı yapmasını istemediğim için,
    dindar biriyle evleneceğimi düşünmüyorum.
    Böyle "hatalı" bir kadın olabilir... :)
    bkz.
    http://i.hizliresim.com/3Y7aE9.jpg
    Evlilik konusu da ayrı bir konu aslında; bir yanım evlenmek isterken,
    diğer yanım; evliliğin kapitalizmin bir dayatması olduğunu söylüyor.
    Hayırlısı... :)
    http://i.hizliresim.com/92adbo.jpg
    :D

1|0
    0|0
  • Ne onlar bana kiz verir nede ben onlarsan kiz alirim 😂 Sagol az gunahim varmis gibi bir kürekte sen at 😂😂

1|0
    0|0
  • Katiyen evlenmem. Belki alevi ile o da belki. Biraz daha insancıllar

1|1
    0|0
  • evet zaten nasip olursa öyle de olacak

1|1
    0|0
  • Müslümanlık bana göre değil üzgünüm ama böyle ;)

1|0
    0|0
  • bu soruyu sorarken ve asla evlenmem diye cevap verenler sizce o kişiler siz ve siz gibiler ile evlenir ya da kabul edermi? yaşantılarında özgürlüklerini kendince yaşarken karşındakileri herkes gibi genelleyip aşağılar olmuşsunuz emin olun siz kadar akıllıları da var :) lafım ortaya ve genel olarak konuştum sağa sola çekmeyin şimdi

1|0
    0|0
    • çok enteresan gelecek sana ama onların ne düşündüğü ile çok ilgilenmiyor cevaplaryanlar işte haklı olarak.. kendi yorumlarını belirtmişler ve benim için de soruyu sorarken cevaplayanların kendi düşünceleri önemli idi. kalkın müslümanları düşünün onlar sizle evlenir mi diye soru sormadım ben.

• :D tabi beyin not 404 found error
      haydi yolun açık olsun.

• kendinizle çelişmek konusunda ne kadar müthişsnz. aşağılma şekillerniz de hep ordan burdan kopyala yapıştır tarzı. müslümal olmak böyle bişey. sen merak etme beni anlayan anlar ki bir onlar önemli zaten. haydi

• Hayır.

1|0
    0|0
  • Müslümanlarla gayet iyi anlaşır evlenirim. Böyle büyüdüm, böyle gördüm, bu yaşam tarzıyla şekillendim. Tamam içerim ederim ama bunları da gördüm. Fakat gayrimüslimler için müslümanlarla ya da tem tersi ilişkide hiç kadrolu bir birliktelik düşünmem. İnsan olsun, sevgi olsun saygı olsun bunun gibi ılımlı kelamlar hoş ama gerçekten mümkün değil.

1|0
    0|0
  • Evlenmem dicem de bu gidişle yanlız ölcem :D en iyisi Danimarkaya girmek

1|0
    0|0
  • Din farketmez saygi varsa.

0|1
    0|0
  • müslüman birisi olarak müslüman olmasını isterim. ancak başka bir dine mensupsa veyahut ateistsede bir şekilde onu ikna etmeye çalışırım :) ikna olmazsada sonuna kadar saygı çerçevesinde yaşarım ;) benim için sorun olmaz yani :)

0|0
    0|0
  • Sadece müslüman biriyle.

1|0
    0|0
  • takıldıgım kişinin dinine ya da siyasi görüşünü fazla umursamam uymazssa herkes kendi yoluna zaten.

0|0
    0|0
  • size sadece guluyorum :) olumden sonra hayatin olduguna inanmiyormusunuz bu dunya bir sinav devam edin kiyamet yaklasiyor iste ozaman haliniz pek yaman oluck...

0|1
    0|0
  • müslümanlığa neden karşısın önce onu anlat

1|0
    0|0
  • Evlenirim.

0|0
    0|0
  • Zaten müslümanla evleneceğimizi düşünüyoruz.

0|0
    0|0
  • Evlenirim muhafazakar olmadığı sürece.

0|0
    0|0
  • Çocuğumuza kesinlikle herhangi bir din'i, düşünceyi benimsemesi için zoraki baskı uygulamayan ve anlayışlı düzgün her insanla olabilir. Tabiki aşık olmam gerek en başta. Ateistmiş, agnostikmiş, müslümanmış fark etmez :D

0|0
    0|0
  • biz secilmeyiz seceriz teyyare seni

1|0
    0|0
  • apla müslüman bir insan müslüman olmayanla evlenmez o yüzden soruyorlar

0|0
    0|0
  • Yüzyılın en salakça sorusuna güçlü bir aday

0|1
    0|0
  • Bende sana cevap vereyim : canımsın

0|0
    0|0
  • hll knk ck iyi dsnmssn spr dvm

0|0
    0|0
  • Cehennemde ateşlerin içinde yanacaksınız bende üstünüze işiyeceğim :)

0|0
    0|0
  • Senin ideolojin nedir acaba soran hanımfendi?

0|0
    0|0
  • Müslüman olmayan biriyle evlenmem.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• evlenmem. çünkü ben oruç tutmuyorum, sahura kalkıp sofra hazırlayamam. akşam yemeği için iftarı bekleyemem.
    kurban keserse hayatta yardım etmem.
    hacca tek başına gitmesine de izin vermem.
    yarın öbür gün çocuk olur, ben çocuklara her dini öğretmek isterim ki onlar kendileri seçsinler diye adam der hayır müslümanlığı öğreticez o zaman çileden çıkarım zaten.
    olmaz.

2|2
    0|0
  • Bir muslumanla ne sebepten evleneyim ki? Bana kapan der, cocugu sizofrenik urunlerle doldurur, hatta erkek dogur diye baski yapabilir, vurabilir, ramazanda dolapta neden yemek var der, hurilerin yani tomurcuklanmis memesi seninkinden buyuk der.

1|3
    0|0
  • Müslümana da bağlı. Evlenmeyi zaten düşünmüyorum ben ya, orada doğuyor sıkıntı. Anlaşabilirsek neden olmasın, orası daha büyük sıkıntı. Onu bunu geçelim çok haklı yere değinmişsin. Yakında mahallede olduğunu öğrendiğiniz taşınır mısınız diye çıkacaklar diye bir tırsıyorum.

1|0
    0|0
  • Evlendim. Kendim da gayri müsliman olduğum için iyi denge oluştu.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Evlenirim

0|0
    0|0
  • sanki site baştan sona müslüman dindar alimde birkaç kişi gayrimüslimmiş gibi konuştun

0|0
    0|0
  • Karşı tarafın dini ya da inancı beni pek ilgilendiren konular değil.

0|0
    0|0
  • Ülke halden çıkıyor. Müslümanla evlenmek bu kadar garip bişey mi olmuş? Biz müslümanız müslümanla evleniriz

0|0
    0|0
  • Bak canım tamam müslüman değilsin ama ben müslümanım ve müslüman bir ailede büyüdüm ve hiç de senin dediğin gibi şeyler yok evet belki musluman gibi görünen yobazlar yüzünden soguyorsunuz. Ama ben illa Çocuğumun adını Muhammed koymam veya kapattırmam. Bak sakın yanlış anlama ama dinimle dalga geçilip küçük düşürülmesi beni çok üzdü. Müslüman olmasan bile saygı duy. Şimdiden teşekkürler 😢

0|0
    0|0
  • turkiyede gerçek muslümanlar olunca evlenirler merak etme

0|0
    0|0
    • ben türkiyedekilere soruyorum ama canikom. hepsi gerçek

• yav he he hatta islamda yeni cigir actiniz tum peygamberler bile turkiyeden çikti 😁
      bu kadarda musluman olunmaz ama degilmi

Yükleniyor...