Sokaklarda dilenen suriyelilere acıyıp para veriyomusunuz?

acaba para vermelimiyiz? bilemiyorum biz kurtuluş savaşında vatanımızı terk etmedik kadınlı erkekli savaştık. onlar kaçtı başka ülkeye sığındı ve dileniyor. sizce onlara para vermelimiyiz? biz neden kurtuluş savaşında kaçıp başka ülkelere sığınmadık? aslında cıyorumda kafam karıştı. zaten bir sürü fakirimiz var?

• evet onlara para verelim yazık ihtiyaçları var
    36% (10)29% (7)33% (17)Oy Ver
  • hayır vermeyelim çekip gitsinler. bizim fakirimiz bize yeter!
    64% (18)71% (17)67% (35)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle vermeyin. Kendi ülkesini satıp kaçan millet sıra gelir kürtler gibi terör estirirler. Bizim kurtuluş savaşımızda kadın çoluk çocuk herkes savaştı ve onlar sayesinde burdayız. Bizde suriyeliler gibi ülkeden kaçsaydık Türkiye olmazdı şimdi suriyenin olmadığı gibi

1|1
    0|0
    • Kurtuluş savaşında kadın yok cephede

• Sen savaşı heralde sadece topla tüfekle yapılıyor sanıyorsun. Bazı savaşlar vardır ki gizli kahramanlar vardır onların o yardımları olmasaydı bu savaşı kazanamazdık. Gece gündüz cepheye çoraplar mühimmatlar taşıdılar ki şimdiki suriyeli vatan hainlerine bak hele adam almış karıyı oturmuş dileniyor. Tamam hadi kadınlar çocuklar kaçtı diyelim o kazma gibi adamlar ne gezior oralarda. Adamlar puansız en iyi üniversitelere gitme hakkına sahipken bizler eşşek gibi çalışıp sınavlara giriyoruz. Bizim ülkemizde milyonlarca fakir aç susuz insan varken suriyelilere çadırlar kuruldu her türlü imkan verildi bizim halkımız halen aç susuz.. Onlar gidip güneydoğuda vergisiz dükkan açıp ucuz işciler olarak çalışarak bizim türk esnafının içine ettiler.. Daha söylencek çok şey var ama bu millet bu baştakilere oy verdiği sürece bu ülke bir adım ilerlemez hatta dibe çökme noktasına gider.

• arapları sevmem zaten... 1. dünya savaşında sırtımızdan vurdular biziiii

En İyi Kız Görüşü

• bizimkiler bitmedi zaten bir de suriyeliler geldi

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Vermiyorum

2|1
    0|0
  • Hiç vermiyorum.

1|0
    0|0
  • Hayır vermem Ben türkden başka kimseye yardım etmem IRKÇIYIM.

1|0
    0|0
  • Bende vermiyorum ama acima oluyo iste savastan kacarak iyi yaptiklarini zannediyolar hergun olmektense biise yararim lan zaten muslumansin Şehitlikten hicmi haberin yok denizde bk yoluna gidip surda burda eziyet gormek dahami iyi geliyo ben anlamadim onlarin kafayi

1|0
    0|0
  • Kurtuluş savaşıyla şimdiki Suriyenin durumunu karşılaştırıyorlar ya bayılıyorum bu milletin zekasına.

2|0
    0|0
  • Arada veriyorum.

1|0
    0|0
  • Söylemem yaptığım hayır işlerini

0|0
    0|0
  • Sanki bizim fakirlere çok yardım ediyordunuz da, bırak yardım etmeyi, anadoludan gelen köylü gördüğünde ağız burun bükmüyormuydu millet, veya Roman Vatandaşlar hor görülmüyormuydu sanki bizim fakirlerimiz dediğiniz bu saydığım insanlar, ne olduda değerlendiler birden

1|0
    0|0
    • heheh neden acep :D? :D

• Neden olacak bizim sözde "modern" insanlar iki yüzlülüğün kitabını yazarda ondan

• Verilmeli. Onlara iş hakları da tanınmalı.

0|0
    0|0
    • bizim işsizler ölsün demi

• bay bay.

• kendi gizlemiş türkçe öğrenmiş suriyeli...

Kızlar Ne Diyor 6

• Suriyeli cocuga arka cebime attigim bozukluklari verdim kosarak burgerkinge girip patates kizartmasi aldi. Cikarkende onden yeni cikacak olan disleriyle tuhaf bir gulumseme yapti.
    Dunyanin pis isleri arasinda magdur olmus bir cocuk. Kim oldugu onemli degildi.

0|2
    0|0
  • Yaşlılara acıyorum sadece

0|0
    0|0
  • Hayır vermiyorum

0|0
    0|0
  • Peçete satan çocuklardan peçete alıyorum. Hiç marketten almıyorum. Alışkanlık oldu.

0|0
    0|0
  • Genelde çocuklu olanlara veririm.

0|0
    0|0
  • Suriyeli zenginler fakirlere yardım etse onlarda bizim gibi olur insan kendi vatanından gelene yardım etmezse diğerleri ne yapsın? Bizdeki fakirlere yardım yerine gidip onlara yardım ediyorsunuz. Önce kendi insanınızı koruyun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...