Hangi Peygamber Bıyıklarını Kısaltıp Sakallarını Uzattı Hangi Ayette Geçiyor Böyle Bir şey?

Böyle bir şey var mı cidden bıyıkları kısaltıp sakallarını uzatmak Cübbeli Ahmet gibi yapmak

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Hz. Aişe (r. anha)'den rivayet edilen bir hadislerinde "On şey fıtrattandır: Bıyıkları kesmek; sakalı salıvermek; misvak ile ağzı, dişleri temizlemek; su ile burnu temizlemek; tırnakları kesmek; kirlerin barınabileceği yerleri yıkamak; koltuk altındaki kılları gidermek, kasıkları tıraş etmek; necaset yolunu su ile pak eylemektir" (Müslim, Tahare, 56; Ebu Davud Tahare, 29; Nesâî, Zine, I) buyurmuşlardır. Diğer hadislerinde ise, "Bıyıkları Çok kısaltın, sakalları ise bırakın"; "Müşriklere muhalefet edin; bıyıkları kısaltın, sakalları çoğaltın"; "Bıyıkları kesin, sakalları bırakın. Böylece Mecusîlere benzemeyin " (Buharî, Libas, 64; Müslim, Tahare, 54) buyurmuşlar ve mü'minleri sakal bırakmaya teşvik etmişlerdir.

0|0
    0|0
    • Bıyıkları kısaltıp sakalı uzatmak farz mı yoksa sünnet mi.

• Bakıcağım teşekkürler.

• rica edrim ben tesekkür ederimm

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• Peygamber zamanindan buyana insanlar kendiki nesilletine anlatarak rivayet buraya kadar gelmistir farz degil sunnettir sunnet yapilnasinin nedeni peygamberler hep Allah icin yaptiklarindan dolayi ya da saglikli oldugindan dolayi yapilir
    Suyu 3 yudunda icmek sunnettir ama ic organlarin isisi yuksek oldugundan direk hararet yapmasin diyedir

0|0
    0|0
  • Ben tam tersini yaparak duble gunah mi islemis oluyorum yani :/

0|0
    0|0
  • peygamber s a v in sünnetinde var hadislerinden bunu anlıyoruz sakalları bir tutam elle tutabilcek şekilde bırakıp bıyıklarıda kısaltın diyor hadiste yahudilere benzeyin ifadeside yer alıyor

0|0
    0|0
  • Millet sakalına laf ediyor cübbelide en çok onu anlatıyor.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • böyle şeyler ayette geçmez adam ol da az dinini öğren!

0|0
    0|0
  • Bütün peygamberler bıyık dudakları kapatmamalidir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Peygamber Efendimiz (s. a. v.)

0|0
    0|0
Yükleniyor...