Toplum içinde emziren kadınlar hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Annelik benim için kutsal bir mertebe iken, çocuğunu emziren kadınlardan rahatsız olan varlıkları anlayamıyorum.
Sizlerin düşünceleri nedir bu konuda?

3|0
34|23

En İyi Kız Görüşü

• Ben görmedim fakat bundan daha normal bir şey olamaz çocuğunu besliyor sonuçta
    O zaman kimse toplum içinde yemek yemesin aynı şey.
    Bu durumu da baska yerlere cekiyorlarsa artık pes

2|3
    0|0
    • 5 dakika içeriye bir yere yalnız kalacağı bir ortam seçebilir, sen yapar mısın toplum içinde üstünü sıyırıp çocuk emzirme olayını?

• Çelişkiye gel. Djsjss

• Bence gizlen millet görmesin böyle yazdığını. Djsjsj

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç de kötü gözle bakmam ama toplumda o kadar kendini bilmez insanlar var ki hemen aklı başka şeylere çalışıyor.

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 33

• Bende bunun ısrarla sokakta yapılmasını anlamıyorum. Emzirme odaları var bazi kadin tuvaletlerinde. Hatta sayiları çoğalmalı.
    Oda olmadı evde sütünü sağıp ufak bir biberona sütü koyabilirsin.
    Oda yetmiyorsa emzirme örtüleri var gecer sessiz bir kenarda halledersin.
    Bu kadar seçenek varken cikarip illa sokagın ortasında emziricem inadi ne oluyor?

13|6
    0|0
  • ben bayanım benm yanımda emzirsin banane ama erkeklerin önünde emziren kadınlarıda gördm ben sizce bu çok mu normal bir şey?

2|4
    0|0
  • Ben Çok Gördüm , Hiç te yadırgamıyorum...

Beslenmek dünyanın en doğal şeyi.. Ne yapmalı kadın? Aç mı kalsın cocuk.. Yurtdısında da bunların örneklerine rastlıyoruz ama orada kimse aç kurt gibi , yobaz gibi bakıp sığırca yorumlar yapmıyor.

Gelişmiş bir ülkede , kendini yetiştirmiş kültürlü bir milletten olmak o milletle yaşamak başka birşey..

1|1
    0|0
    • Gitsin evinde ya da tuvalette yapsın ne yapıyorsa. Ayıp ayıp gelişmiş ülke bu mudur akıllara Mehmet Akif ersoy in sözü gelir

• Kim demiş Avrupa insanı medeni?
      Ne edep var ne hayâ çırılçıplak bedeni!
      Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni;
      Desenize hayvanlar bizden daha medeni!
      Mehmet Akif Ersoy

• Bebeğim açıkırsa önemli değil olduğum yer. Gidecek bir oda Vs varsa giderm. Yoksa üstüme örtü alır öyle doyururm bebeğimi

0|2
    0|0
  • Bebeği bağırıyorsa ve açıktıysa bence derhal emzirsin, keyfinden bu işlemi yapmıyor ki. Her anne düğmeli gömlekleri giymek ve şalı taşınmak zorunda bence. Her an her şey olabilir:)

0|1
    0|0
  • Mahrem bir bölge ne yapıldığı mühim değil mahremiyetinde. Tabiki annelik kutsal bu yüzden dahada dikkat edilmeli bence özel emzirme aparatları var onlar kullanılabilir.

1|1
    0|0
  • Ya imkanları olsa kadının sesli nefes almasından bile rahatsız olacaklar var.

1|1
    0|0
  • Bir annenin bebeğini emzirmesi çok doğal birşey toplum içinde emzirmesi gerekiyorsa bunun için emzirme önlüğü var. Önlüğü takıyor bebeğini güzelce emziriyor.

0|3
    0|0
  • gogusun yaratılma amaci zaten bebehi doyurmak degil midir, ona cinsel anlam yukleyen insanlardir. isteyen istedigi yerde emzirebilir, ben gordugumde gozlerimden kalpler fiskiriyor cok tatli diyerek, millet kotu bakiyor garip

1|1
    0|0
  • Ya yanlış olan nokta şu. Mesela var bizim burda bı kadın memesi açık karşısında kayınbabası kocası ne bilim komşular bildiğin çocugunu emzırıyo yahu bı ortu ort ustune ya da arkanı dön cokmu zor

0|3
    0|0
  • Karnı acıkan bebeğe burada olmaz, diye laf anlatılamayacağına göre öyle yapılması gayet normal bence.

0|2
    0|0
  • Çocuk aç mı kalsın yahu? Tabiki emzirmesi gerekiyorsa emzirmeli. Ayıp diye birşey olamaz.

0|2
    0|0
  • emzirir yani kimene ama öyle abazalar varki mal gibi o kadınlarada bakıyorlar

0|3
    0|0
  • Annelik kutsal da toplum içinde memesini açmanın mantığı ne?
    Hayır yani sırf dışarda kullanmak için özel örtüler var gitsin onlardan alsınlar
    Türkiye burası herkes annelik kutsal diye bakmaz olaya.

0|1
    0|0
  • İranda bile bir anne sokak ortasında çocuk emzirirken kimse yadırgamaz. Bunun tartışılması bile hata bence.

0|1
    0|0
  • rahatsız olmam ama ben kendim toplum içinde bunu yapmazdım.

0|3
    0|0
  • ortalık yerde emzirilmez tabi

0|3
    0|0
  • Ben de ablamla restorana gitmisdim. Ablamin kucuk kizi 1 yasindaydi. Hala emziriyordu. Emzirdi. Bundan normal bisey ne ola bilirki? Ona kotu bakanlar utansin yaa. Ama etrafta bize bakan kimse yoktu. Herkes kendi isinde. yemeyini yiyordu.

0|1
    0|0
  • Bu devırde hamıle kadından bıle tahrık olanlar varken toplum ıcınde cocugunu emzırmek pek dogru bır hareket olmasa gerek.

0|1
    0|0
  • Ulu orta yapilacak is degil..

0|3
    0|0
  • çiftlerin uluorta öpüşmesi ayıp olmuyor da emzirmek mi ayıp olacak...

0|2
    0|0
  • Burda kadinin memesimimi göstermesi yoksa cocugununu emzirmesimi ayio diye sormak lazim

0|1
    0|0
  • Banada tuhaf gelir yani yeri ve zamanı var onunda

0|1
    0|0
  • O kadinin genişligine bagli her insan utanmaz malesef

0|1
    0|0
  • İsteyen istediği yerde emzirsin, benim tercihim sessizce halletmek o duygu bana özel bebişimle 😄

0|2
    0|0
  • Hiç utanmazlik yok

0|1
    0|0
  • Bir kadın olarak söylüyorum. Kötü değil tabiki ama dikkatli olmalılar

0|1
    0|0
  • Gerekli olmasa böyle bişey yapmazlar zaten bebek bu.

0|2
    0|0
  • Bence kadınlar arasında açıp yapılabilir ama erkek falan varsa başka odada yapılmalı...

0|2
    0|0
  • toplum içinde emzirmesi gayet normal birşey

0|1
    0|0
    • Kim demiş Avrupa insanı medeni?
      Ne edep var ne hayâ çırılçıplak bedeni!
      Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni;
      Desenize hayvanlar bizden daha medeni!
      ♥ Mehmet Akif Ersoy ♥

• Kızlar Devam
    3

Erkekler Ne Diyor 22

• Bu olsa olsa bir sevgi ve şefkat tablosudur.
    Bu duruma cinsel anlam yüklemek, iki ayaklı yaratıkların işidir.
    Bu fotoğrafLar, her şeyi özetliyor aslında.
    Bizdeki bazı bozuk zihniyetler de, şalvarlılarla aynı durumda.
    bkz.
    http://i.hizliresim.com/orRnRo.jpg

2|1
    0|0
  • Çünkü onlara göre memenin tek kutsal yanı cinsellik, akillari fikirleri memenin kendilerine ait olmasinda.

3|1
    0|0
  • Evinin önünde (dışarıda) oturup emzirenleri hiç sevmiyorum 😤
    Halka açık yerlerde emzirenleri sevmiyorum.

2|2
    0|0
  • Saçma bir şey.

0|1
    0|0
  • Benmi anlama kıtligi cekiyorum. Cocugunu emziren kadindan kim ne mantikla rahatsiz olabilirki. Annenlik gorevini ifşa ediyor. Ki zaten ulu orta yapilmayan bisey. Her avm de bebek emzirme odasi var. Devlet dairelerinde de oluyor. Bebekli annelerde buralari tercih ediyordur zaten. Biraz ahlak fakiri bir millet oldugumuzu farkindalardir.

0|1
    0|0
  • Emzirmesin de yavru cıyak cıyak bağırsın mı.

1|1
    0|0
  • Çocuğu emziren kadından rahatsız olan arkadaş daha hiç çocuğu olmamıştır

fakat eski gelenek ve göreneklerimiz gereği anne eğer sokakta emzirmesi gerekiyorsa
    ya üstünü kapatmalı ya da kapalı bir alana geçmeliydi

0|1
    0|0
  • Betimlediğin gibi sokak ortasında çocuğunu emzireni görmedim hiç. Emzirmek zaten bir annelik görevi neyinden rahatsız oluyorlar?

0|1
    0|0
  • Bir kere karşımda oturan kadının tişörtünün altına çocuk kendi gelip girdi ve emmeye başlamıştı. Kadın zerre kadar istifini bozmadı😱

0|1
    0|0
  • abi geç oldu uyu istersen :(:

0|1
    0|0
  • yobaz kesimine anlatamazsin.

0|1
    0|0
  • Banane yahu

0|1
    0|0
  • Annelik kutsal tamam da herkesin içinde açıp emzirmesi kutsallığa dahil mi?

2|1
    0|0
  • Aklima bile gelmez ama ulu orta olmasida pek kusursuz gelmiyo bana.

0|1
    0|0
  • Bence normal bir durum fakat normal diye de aşırıya kaçarak göğüsû göstere göstere emzirmemekde lazım...

0|1
    0|0
  • Hoş bir görüntü değil , Anne olan bayanların bu konuda tedbirlerini almaları lazım AVM lerde bebek bakım ve emzirme odaları var...

0|1
    0|0
  • İnsan bu herşeyi beklerim anne çocuğunu öldürürken bu neki dostum onun yanında

0|1
    0|0
  • Kimse kotu gozle bakmaz oyle bir durumda merak etmeyin

0|1
    0|0
  • Hiç görmedim ama doğru bulmuyorum.

1|1
    0|0
  • mutlu olurum görsem rahatsız olanlar ölse dünya cennet olucakta işte

1|1
    0|0
  • Toplum icinde emziren gormedim. Avm lerde bebek odalari var. Kimseyi rahatsiz eden bir durum yok

0|1
    0|0
  • Ben anne olsam ve çocuğum açlıktan ağlayarak anne süt istiyorum mesajı verse bana yer mekan fark etmeksizin annelik görevimi yerine getirirdim bebeğim benim için herşeyden önce kelir

1|0
    0|0
Yükleniyor...