Kapanmak istiyorum çevrem beni etkiliyor?

Arkadaşlar ben kapanmak istiyorum hazırımda küçükken ergenlik çağlarimda bir kere kapanıp açildim arkadaşlarim dayanamazsin açilirsin gene diyor arkadaşlarimin çoğu açik daha dogrusu orasini burasini açan tiplerden tabi diyeceksiniz arkadaşlik kurma ozaman etrafimdaki herkes oyle özel okulagidiyorum burslu olarak boyle burnu havada lay lay lom tiplerden ama çok seviyorum onlari bir kotuluklerini gormedim bu zamana kadar beni etkiliyorlar ne yapmaliyim? Lutfen yardimci olun.

0|0
13|11

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Canım yukarda arkadaşda video paylaşmış bu abiler sayesnde çok kardeşimz tesettüre girdi

https://youtu.be/JzBrG9y6VGw

Bu linki izlersen sıkılmadan eminm sende doğru yolu bulacaksin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bence şimdilik kapanma çünkü tam manası ile hazır değilsin sanki. İster istemez çevren seni etkileyecek ve sen bu etkiyi savmayı bilmediğin için kapalı iken ayrı bir vicdan azabı çekeceksin. Tavsiyem önce işini eline al, düzenini kur, insanları tanı, ne zaman kafana takmaman gerektiğini öğren ve sonra istersen kapanırsın. Zaten insanları tanıyınca kapalı olmak ile islam arasındaki bağın farklı olduğunu anlayabilirsin. Yani her kapalı müslüman, iyi insan demek değildir. Yakın zamanda üvey evlatlarına işkence yapan kapalı kadını hatırla.

0|0
    0|0
  • Öldüğünde hicbiri yaninda olmayacak. Bunu dusun karar verirken ona gore al. Ben oyle yapiyorum tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Bir söz vardır; yanlış olduğunu bildiğim yolda herkesle yürüyeceğime, kendi doğrularımla tek başına yürürüm. Kapanmak istiyorsan kapan ama çevreni kaybet, çevreni kaybetmek ağır basıyorsa kapanma.. Boşver burdaki dindarlarla, karşıtlarının yorumunu, sana hangisi ağır basıyorsa onu yap...

0|0
    0|0
  • insana ne ederse arkadası çevresi eder zaten kötüyede iyiyyede yönlendiren onlardır anladıgım kadarıyla senin ki kötülüğe yönlendiriyolar kapan derim dinleme kimseyi huzura er öteki taraf burdan daha önemli

0|0
    0|0
  • Kapan insanlara bakma.

0|0
    0|0
  • Ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün millet için fikrini değiştirme

0|0
    0|0
  • o ne der bu nederle yaşadıgın surece ıcınde kalan cok sey olabılır yapmak ıstedıgın sey tabıkı dınımızce cıddı ve gereken bırsey fakat ergenlıktekı yaptıgın ufak bı hatayı sımdı duzeltmen dılegıyle :)

0|0
    0|0
  • takama sen kapan dayanamazsan açarsın ne olcak sanki kapanınca açılmıyor yani daha

0|0
    0|0
  • kndi kararın kendi görüşün herkes saygı duymalı sen onların orasını burasını açmasına bişey demiyosan onlarda bişey dememeli ergenlik çahı geçdikce hersey düzelir

0|0
    0|0
  • Kapanınca cennete gidilmiyor bunu da bil.
    Ölçülü giyin derim.
    Saç kapatılınca bir şey değişmiyor çünkü!
    Neler gördü bu gözler, kulaklar türbanlılardan neler? Hepsi demiyorum yanlış anlaşılmasın.
    Ölçülü giyin... eline beline diline hakim ol.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Senin kendi iraden yok mu? Neden hep bir çevreye bağlı kalma istegi? Kendin istiyosan yapcaksın kimseyi dinleme

0|0
    0|0
  • Gunah kecisi zaten hep bu aciklar.

0|1
    0|0
  • bu iş oyuncak degıl manevı yonden hazır oldugunuz zaman baslayın bu cok onemlı.

0|0
    0|0
  • Tekrardan acilirsin bencede. Etrafın öyleyken dayanman uzun sürmez. Yani en fazla 5 ay dayanirsin sonra başlarsin işte kapanmakla hata mi yaptim demeye felan

0|0
    0|0
  • Liseyi bitirene kadar bekle bence. Acı cekme. Üzerler gbi duruyor kapanirsan

0|0
    0|0
  • çevrendekiler için kapanmıyorsun hiç duyma onları şeytan onlara vesvese veriyor umarım ALLAH nasip eder kapanmayı:)))

0|0
    0|0
  • Onlar mı karar verecekmiş terbiyesizler ne biliyorlar da dayanamazsın diyorlarmış. Onlarla arkadaş olma çünkü seni, zayıf görüyorlae ve sana destek olup inanmıyorlar

0|0
    0|0
  • kapalılığın çevrendeki insanlarla hazır olmak ya da olmamakla inan hiçbir ilgisi yok bende kapalıyım sadece inanç ve isteğe bağlı benimde çevremde bir çok açık insan var bir çok açık saçık arkadaşlarım onlar seni etkiliyosa sende onları etkiliyosun demektir etkilenmeye izin verme hem Rabbinin rızasını kazanmış olursun bahanelere gerek yok tatlım emin ol kendine güven

0|0
    0|0
  • Allah icin yapiyosun unutma baskalarinin gorusleri daha mi onemli

0|0
    0|0
  • Ölünce de onlar kurtarır seni zaten cehennemden

0|0
    0|0
  • Allah rızası için yapacaksan etkilenmezsin

0|0
    0|0
  • Gercekten kapanmak istiyorsan baskalarinin sozune bakmazsın!!

0|0
    0|0
Yükleniyor...