Kötümserlik nedir? Pesimist misiniz?

Bugünlerde aklı başında herkes ülkemizin gidişatı, toplumdaki sapkınlıklar, terör, korku az ya da çok endişe ve kötü duygular yaşıyor. İyimser olanların, geleceğe güvenle, umutla bakanların sayısı her geçen gün biraz daha azalıyor buda insanları "pesimizim" yani kötü düşünmeye itiyor. Pesimistlik kimi insana göre bir çeşit korunma iç güdüsü. Ben mesela herşeyin iyisini düşünmeye çalışan biriyim, polyannacılık yani birazda fakat yaşanan olayları gördükçe ister istemez bende de pesimistlik oluyor. Toplumda yaşanılan olaylara rağmen optimist kalabilmek mümkün mü? Sizlerde zaman zaman olayların, insanların daha kötüsü olacağını düşünüp kötümser mi bakıyorsunuz hayata?

0|0
6|12

En İyi Erkek Görüşü

• bir söz vardı biraz argo ama bu sorun için uygun
    polyanna ya koş ployanna koş annene tecavüz ediyorlar demişler oda ne güzel kardeşi olucak demiş
    malesef Şu an dünya ve ülkemiz çok kötü bir dönemde savaş terör fitne fesat bu kadar yaygınken geleceğe güvenle bakmak biraz saçma sanırım ben şahsen hergün yarın savaş çıkıckmı endişesiyle yatıp kalkıyorum iş hayatındayız ve gerçekten bütün özel sektör diken üstünde ama umudumuzuda yitirmiyoruz çok şükür :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Genellikle her şeye pozitif yaklaşmaya çalışırım.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bardağın bos tarafına bakmayanlardanim

1|0
    0|0
  • Karamsar olmak veya iyimser olmak bakış açısını daraltır, köreltebilir. En iyisini düşün, en kötüsüne hazırlan.

1|0
    0|0
  • Optimist kalabilmek mümkün aslında

1|0
    0|0
    • Kadınlar için optimist kalabilmek biraz daha zor bu ülkede yinede mümkün :)

• Doğru düşünüyorsunuz size hak veriyorum optimist kalmak ve birazda hümanist olmak gerek zaten ondan sonra dünya ve insanlarla barışık şekilde yaşarız herşey gönlünüzce olsun Mutlu akşamlar

• Umarımm.. Teşekkürler sizede iyi geceler!

• Şu an bu soruyu cevaplayamacak kadar iyimserim :) kusura bakma :) :)

1|0
    0|0
  • Bizde yakacak ne gemi kaldı nede liman

0|0
    0|0
  • Başına kötü bir şey gelince kötü düşünmek sağlıklı bir şeydir. Başkaları için düşünmek karmaşıktır. Burda fayda devreye girer, bizim için ya da para için zaten kötü şeyleri üstlenenler var ülke olarak. Bizim mutlu olmamız için bu sorumluluğu almışlardır, dolayısıyla onlara ihanet etmiş oluruz pesimist olarak...

0|0
    0|0
  • Bazen pikachu

0|0
    0|0
  • bence kaderci olmak en güzeli anı yaşa önemli olan hayatın sana nasıl baktığı sen nasıl bakarsan bak yaşanacaklardan kaçamazsın o yüzden kasmanın lüzumu yok yaşayın sadece değerini bilerek her anın.

0|0
    0|0
  • iyimser

0|0
    0|0
  • katılıyorum :)

0|0
    0|0
  • biz hayırlısı diyenlerdeniz :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5