HDP'ye oy verenler, sizlere bir sorum olacak?

Siyasi düşüncenize çok bulaşmaktan öte sizlere bir soru soracağım. Geçtiğimiz şu son günlerde onlarca şehit verdik. Bununla beraber terör örgütü Pkk bölgeye ağır zararlar verdi. Gerek okulları, gerekse hastaneleri yaktı. Hatta yakmakla yetinmeyip bugün dozerle bir okulu yıkmaya teşebbüs ettiler. Askerlerimizi kızlarının, eşlerinin yanında şehit ettiler, hem de en huzurlu vakitlerinde. Uykularında yahut telefon ile aile fertleri ile konuşurken şehit ettiler. Kalleşçe yollara bomba kurarak ve onları patlatarak veya pusu kurarak askerlerimizi şehit ettiler. Onlarca kadını dul,çocukları yetim bıraktılar. Ve bugünlerde en büyük zararı onlar yüzünden Kürt Halkı ödüyor. Ayrıca,"Yaralılara ambulans gelmiyor." deyip, geldiğinde sağlık görevlilerine keskin nişancılarla ateş açılıyor veya roket atıyorlar. Not:Bu keskin nişancılar Kürt de değil, Sırp, İngiliz vs. Şimdi soruma geliyorum, tüm bu acı olaylar olurken, terör örgütü savunucularına ve yardımcılarına oy vermekten pişmanlık duydunuz mu veya duyuyor musunuz? Çok merak ediyorum, tüm bu somut deliller karşısında tutumunuz, duygularınız nasıl?

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• Selehattin Demirtaş'ın seçim öncesi kendilerini kandırdıklarını söylüyordu birisi yani pişmanlık duymuyorlar.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• çözüm sürecinde var gücüyle yığınak yapan bir kesiminden neyin samimiyetini bekliyosunki

0|1
    0|0
    • Gerçekten bunun fark edilip de sadece izlenmesi hükümetin gelmiş geçmiş en büyük hatalarından biri. Bu kadar müsamaha fazla olmuş.

Kızlar Ne Diyor 2

• siz su yazdiklarinizi, inanmis olduklarinizi tarafsiz kaynaklardan arastirip esas durumla yüzlesebilirseniz eger
    ben de tutum ve duygularimdan belki söz edebilirim

0|0
    0|0
    • Bugün tanık olduğumuz şehit analarının haykırışları katî bir kanıttır han'fendi ve ben o ananın haykırışlarına inanırım.

• o halde aglayan tüm analarin, babalarin, evlatlarin figan ve feryadlarina kulak verin
      ve ona göre tutumlara sahip olun derim ben
      zira
      bir vicdan aciyi, kederi, haksizligi, magdurlugu ayiriyorsa
      o vicdan degil demektir

• Ben vatanıma ihanet edenlere bakarım. Hz. Ali efendimiz (r. a) ne güzel demiş,"Herkesi affedin ama size ihanet edeni asla." diye. Ben bu güzel vatanımda halkımın saadetini bozanlardan nefret ediyorum ve onlara karşı da vicdan sahibi olamayız. Bugün acırsak onlara yarın acılacak duruma düşeriz.

• Lanet olsun onlara başka bir şey demiyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Zekaları çok geri hdp destekleyenler zaten. o kadar şey yapiyor hdp. kadin hamile hakkaride askeri helikopter geldi hasta haneye götürecek PKK ki kar tariyor helikopteri. ya PKK zaten kürt hakkini savunuyor gayesi vatani bölmek. yahudi ve ermenilerin cikarlari için uğraşıyorlar. yoksa PKK kürtlerin savunucu değil kürt halkina o kadar eziyet ediyor ortada zaten aptal kürtler anlamiyor. turkiyeTürkiye ateş çemberinde suriye ayri Rusya ayri irak ayri ugrasiyir. turkiyenin dost dedigise düşman zaten Amerika vb vb. simdi tek vatanimiz varken kürtler neyin kafasini yasiyor da hdp yi destekliyor nankör bunlar fatura bile bedava. devlet herşeyi verdi. suriye gibimi olalim yani ama anlamaz bunlar kıt beyinli. anlayanlar için lafim yok kardeşim onlar

0|0
    0|0
  • Yanlış yaptıkları yollar var HDP partisinin ancak yakıp yıkan orduyu tankı koyan onlar değil devlettir. Herşey güzel gidiyorken HDP barajı aşıp AKP millet vekilleri düşecek diye sinyal alan RTE Dolmabahçeyi kabul etmeyerek masayı devirmesinin 5 ay sonrası bu olaylar oldu. CHP ile son güne kadar koalisyon konuşup CHP ye kurma görevi vermeyen yine AKP dir. Son 3 yılda inanılmaz derecede değişen RTE yı bugün dün abdullah gül Bülent arınç sadullah ergin hüseyin çelik gibi adamlar eleştirir duruyor çınar ağacını başkanlık uğruna yakıp yikiyorsun diye. Hükümet kimde ise suç ondadır bugün polis çocuğunun ölümü gibi sen kürd ailelerin çocuklarının ölümlerine ses etmeyip yenişafak gibi gazetelerin dedikleri ile kalkıp oturur isen pişman olursun bugün herşey AKP elinde isterse huzur getirir isterse barış isterse kaos HDP deme bugün ölen polis asker sorumluları PKK değil hükümettir. Kürd halkının desteğini aldıktan sonra sen sorunları çöz yasa çıkar ülkeye ekonomi refah huzur herşey gelir genel başlık ve içeriğe bak kardeşim bu şöyle ateş etti o öyle yapti değil ana başlığa bak

0|0
    0|0
  • Ulan oturup böyle sayfa dolusu şey yazdınds. Medyada gösterilen yalanlardan. Ondan bundan duydugun kulaktan duyma başka şeylerden bikdigin ne var. Sorunu biliyormusun araştırdın mı? Hakkında en ufak birşey okudun mu? gidip yere halkını dinleyip gözlem yaptın mı? Anlamaya çalıştın mı? Deniz geçmişinde dedigi gibi Yaşasın türk kürt halkının haklarını. Kahrolsun senşn gibi sadece konuşmak için konuşsan insanlar. Tipik akp seçmeceni

0|0
    0|0
  • akp yönetimi bunlara en başından beri çok yüz verdi ben mhpliyim ama akp yönetmi bu itlerle asla masaya oturup çözüm sürecine girmckti direk vuracktı bunların sorumlusu sadce akp yönetimidr

0|0
    0|0
    • Kardeş öyle diyorsunda apo itini ipten dönderen asılmaktan kurtaran bahçeli değilmiydi..

• @Snytax Şu an kalbimden gecen hepar osman pamukoğlu

• Sadece değil ama hak veriyorum. Onlar şehirlere yığınak yaparlarken bunlardan habersiz olamazlar. Zaten yollarda araba durdurup kimlik sormalarından belliydi.

• sırp vs iddiaları yalanlandı onları geçeceksin. hdp'ye oy vermekten pişman olsam olsam yeterince halk direnişini desteklemedikleri için pişman olurum. kürdistanın özgürleşmesi için AKP'nin yenilmesi şart yenilmeden bu olmaz

0|0
    0|0
    • hayali k*rdistan olanın mezarı kabristan olur

• Efkan Âlâ Sırp uyruklu olmasını yalanladı ancak yabancı keskin nişancıları yalanlamadı, bu bir. Pkk'nın yüz bin militanı mı var? Türkiye içerisinde bu kadar kişi yok, kanıtın da olamaz, bu iki. Bugün ben terörist olsam Şu an şehirde rahatlıkla eylem yapabilirim, bunu Abd'de de, Fransa'da da yapabilirim. Yani elimi kolumu sallaya sallaya yapabilirim ancak sonrasında yakalanır, cezaya da çarptırılabilirim. Zaten çoğu eylemler öncesinden istihbarat ile bozuluyor, yani sizin yaptıklarınız bir marifet değil, bu da üç. Özgürlük talep etmiyorsunuz, sizler bölgede söz geçirmek isteyen, emir aldığınız ülkelerin kuklalarısınız. Bugün benim yediğim ekmekle Kürt arkadaşımın yediği ekmek aynı;içtiğimiz sular aynı, yaşadığımız topraklar aynı, okuduğumuz okullar aynı;anlayacağın sizin spekülasyon söylemleriniz ile gerçeklik arasında, tâbi bir şekilde, bağlantı yok.

• aynen aynen öyledir keisn

• Bir oy için en bahtsız seylerden ikisi AKP ve HDP için kullanılmaktır.

0|0
    0|0
    • Chp ve Mhp de zaten bir parti ya :D. Onlara ver bak oyunu, ertesi gün ülkeyi izle :D. Yok canım kalsın.

• Onlar da diğer ikisi zaten.

• bir kız bir cinsel soru sorsaydı herkes dikate alırdı seni kimse dikkate almamış..

0|0
    0|0
  • Bizim buralarda iki laf vardır

1 " o. rus. pu tövbe tutmaz
    2. Cisini demeye lüzum yok, maya bozuksa kandan şüphe edeceksin

0|1
    0|0
    • Bunları insan gözüyle de görmüyorum artık. Barış, derler gece kurşun sıkarlar. Zaten Atamız Fatih Sultan Mehmet Han boşuna dememiş,"Savaş herkesle barış sadece onurlu insanlarla yapılır." diye.

Yükleniyor...