Pembe giyen erkeğe bakış açınız nedir?

Niye renklere cinsiyet yüklüyoruz? Mavi giyen kızları kimse eleştirmezken pembe giyen erkek neden alaya maruz kalır?
Pembe giyen erkeğe bakış açınız nedir?

0|1
4748

En İyi Erkek Görüşü

• Toplumsal cinsiyetçilik: Günümüz toplumda erkekler ve kadınlar özelliklede kadınlara yüklenen rol ve sorumluluklardır. Bir erkek çocuk doğduğunda silah aslan gibi oyuncaklarla oynarken bir kız çocuğu ev, mutfak aletleri gibi oyuncaklarla oynar. Çünkü toplumumuzda erkek cesaretli (!) (çoğu kadınlar o cesaretli diye geçinen erkekleri ceplerinden çıkarır sözüm meclisten dışarı üstüne alınanda) kadın ise korunucu olarak yetiştirilir. Erkeğin yaptığını kadınlar, kadınların yaptığınıda erkekler yapmakta özgürdür. Bir erkek küpe taktığı için -ki bende küpe takıyorum, toplum tarafından dışlanır. Kadın çok kısa süre önce o algı kalktı ama yinede vardı pantolon giyemiyordu. Çünkü toplumumuz her bir b. ka bir mana yüklemiş. Kadın ve erkek vücudunu da meta haline getirmiş. Giysi reklamlarında oynayan kadınlardan tut biscolata denilen bisküvi reklamında oynayan ispanyola kadar (alt tarafı bisküvi l. n) yani diyeceğim o ki insanların renklerle ne alıp veremediği vardı da böyle bir algı oluşturdu bende anlamadım. İnsanlar bu kadar aciz ve acınası haldeyken kendilerini yüceltmelerinden hoşnut olmuyorum, benim gibi düşünenlerinde olduğunu biliyorum. Yorumu seviyeli yapın lütfen.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İsteyen istediği rengi giyebilir.
    İnsanların kişiliklerini tercih ettikleri renkler belirlemez.
    Basit ve dar düşüncelerinize bir son verin.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 47

• Bu Koçyiğitlerle alay eden eziktir. Sixpacklere bak çocukların toplasan hepsini Antep baklavacısı açarsın terbiyesizim.

0|1
    0|0
  • Bazı adamlar bazen madamlar

1|0
    0|0
  • pembe kazak gömlek neysede pantolon iyi değil

1|0
    0|0
  • erkek nerede? :/

0|2
    0|0
  • Giyim tarzı kişiliği yansıtır.. Ama bizim toplumda da etiketleme merakı çok var.. Cahilliğin getirdiği şeyler..

0|0
    0|0
  • Kız olsalarmış diyorum.

0|0
    0|0
  • Daha çok kızlar kullanıyor diyedir.

0|0
    0|0
  • Cinsiyet yüklemiyorum giyen giysin ben almıyım 😄

0|0
    0|0
  • Yolu yol değildir :D

0|0
    0|0
  • pembenin çokta hoş bir yanı yok gibi?

http://i.hizliresim.com/Vv1LyZ.jpg

0|0
    0|0
  • İtici

0|0
    0|0
  • Hangi erkek?

0|0
    0|0
  • İtici

0|0
    0|0
  • Ne varki giyebilir? Düzgün edepli ve uçuk kaçık olmadığı sürece. Hemen top tekerkek. Falan yakıştırmalar hiç hoş değil.

0|0
    0|0
  • Bakış açım değişmez düşüncem değişir.

0|0
    0|0
  • Bacmdr

0|0
    0|0
  • pembe erkeği çekici kılıyor da kıskanıyorlar ondan :D

0|0
    0|0
  • Yakışmıyor pek

0|0
    0|0
  • benim arkadaşım kız arkadaşınada kendisinede pembe birer tişört almışlardı ortalıkda ikiz gibi dolanıyorlardı artı çocuga yakışmıştı

0|0
    0|0
  • Çok itici be abi :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    27

Kızlar Ne Diyor 46

• "Niye renklere cinsiyet yüklüyoruz?"
    İŞTE BU. Renklerin cinsiyeti yoktur. "Bu kadın/erkek rengi" denemez. O yüzden pembe giyen erkeğin diğer erkeklerden bir farkı yoktur. Pembe giymek onun erkekliğini azaltmaz.

1|0
    0|0
  • Evet bu renk cinsiyet olayina ben de ayar oluyorum. Mesela esmer erkeklere cirt değil pastel pembe kazaklari yakıştırıyorum. Mesela bu fotodaki çocuklar için aa kiz rengi diye dusunmedim acikcasi. Onlara da yakismis.

0|0
    0|0
  • Bunun nedeni pembenin sevimli ve şirin bir renk olması. Yani bir erkek sevimli ve şirin olamaz mı?

0|0
    0|0
  • Bunlar gay gibi duruyo ama normal bir erkek pembe giyebilir yani erkeklerin pembe giyme yasağını var

0|0
    0|0
  • Böyle giymesin lütfen :))) mümkğnse uçuk pembe gömlek ve lacivert jean olsu

0|0
    0|0
  • Yakışmıyor 😕

0|0
    0|0
  • Çilekli max oluyorlar.

0|0
    0|0
  • Valla ben erkege acik pembeyi baya yakistiririm

1|0
    0|0
  • Bence giydiği şeye bağlı. Mesela pembe bir atkı takar komik durur, pembe gömlek giyer onun rengi o deriz, bu biraz tipe bağlı biraz da bakış açısına.

0|2
    0|0
  • Renklere cinsiyet yüklenmez ama cırtlak pembe özellikle gitmiyor erkeğe gerćekten... toz pembe olsa olabilir de diğerinin hakikaten gideri yok

0|0
    0|0
  • Yâkisiyor bence

0|0
    0|0
  • Onlar babalarının prensesi😇

0|0
    0|0
  • Rengin cinsiyeti mi olurmuş

0|0
    0|0
  • Normal bence. O da bir renk neden giymesinler

0|0
    0|0
  • Ben yakistirmiyorum valla.. renkli , fosforlu falan hosuma gitmiyor..

0|0
    0|0
  • Cahiller eleştiriyor. Ben cok seviyorum cok seksi oluyorlar 😏

1|0
    0|0
  • yakışana yakışıyor

0|0
    0|0
  • Giysin ama çokta abartmasın 😆

0|0
    0|0
  • Yakışıyor bazılarına