İslamla İlgili Akla Gelebilecek Tüm Kitapları Okumak İstiyorum Nereden Başlıyıyayım Sizce?

Yardımcı olur musunuz lütfen İslamla ilgili herşeyi doğru şekilde bilgi edinmek istiyorum doğru kitaplar önerir misinz yardımcı olur musunuz bana bu konuda.

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Risale-i Nur Külliyatı var. Müellifi Bediüzzaman Said Nursi'dir.
    sözler neşriyat isminde yayınevi var.
    Risale-i Nur, konuları ele alış tarzı, muhtevasındaki derinliği ve kapsamlılığı birçok kesimin yoğun ilgisini çekmiştir. Bir yandan yurt içinde ve dışında çeşitli halk kesimleri tarafından okunmakta ve diğer yandan hakkında uluslararası sempozyumlar düzenlenmekte ve birçok akademik makale ve tezlere konu olmaktadır.
    Risale-i Nur, her asırda milyonlarca insanın rehberi olan mukaddes kitabımız Kur'ân’ın hakikatlerini, subjektif nazariye ve mütâlaalardan uzak olarak, rasyonel ve objektif bir şekilde izah edip insaniyetin istifadesine arz edilen bir külliyattır.

Risale-i Nur, Kur'ân âyetlerinin nurlu bir tefsiridir. Baştan başa îman ve tevhid hakikatlarıyla müberhendir. En avamdan en havassa kadar, her sınıf halkın anlayışına göre hazırlanmış ve müsbet ilimlerle mücehhezdir.

Risale-i Nur, asrın ihtiyaçlarına tam cevab verir. Aklı ve kalbi tatmin eder. Vesveseli şübhecileri ikna eder. Hattâ en inatçı filozofları dahi teslime mecbur eder. Risale-i Nur, akla gelen bütün istifhamları bertaraf eder. Zerrelerden güneşlere kadar îman mertebelerini açıklar. Vahdâniyet-i İlâhiyeyi ve nübüvvetin hakikatini ispat eder.

0|0
    0|0
    • Bediüzzaman Said Nursi'nin mettini çok duydum ama çok pahalıymış ya 14 cild herhalde ama 142 lira da çok yüksek bir fiyat.

• ben de Risale-i Nur vardı. sana bir tanesini hediye ederdim ama annem hepsini dağıtmış. elimde fazla kitap yok.

• Teşekkür ederim düşünmen yeterli.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 3

• çok hassas bir noktadasın. Dur, sakın hareket etme. Sakın okuma o hadis kitaplarını, Kuran'ı oku.

1|0
    0|0
  • Kurandan

1|0
    0|0
  • Ne bulursan oku. Yanlışıda oku doğruyuda. Sana göre yanlış olan bir başkasının doğrusudur. Bunu bilerek oku.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...