Otobüste erkekler neden kız yanına oturmaktansa ayakta kalmayı tercih ederler?

Otobüste erkekler neden kız yanına oturmaktansa ayakta kalmayı tercih ederler? Ve neden koltuğun yarısına otururlar?

1|2
18|87

En İyi Erkek Görüşü

• Benim öyle bir derdim yok şahsen. Gider normal otururm. Kadınlar açısından her erkeğe potansiyel sapık muamelesi yapmaya da gerek yok, erkekler açısından bu kadar gereksiz hassas olmaya da. Aynı toplumun içinde yaşayıp ötekileştikçe vahşileşiriz. Niyeti kötü olanlar ayrı tabi..

2|1
    0|0
    • Çok haklısın gerçekten

• Kişinin kendinde bitiyor tamamen olay. Bir artniyet taşımadığım için gayet rahat gider otururum. Ortada fol yok yumurta yokken rahatsız oluyorsa biri, bu da onun problemi..

• Aynen öyle

En İyi Kız Görüşü

• ben rahatsız oluyorum ya sanki bende birşey varmış gibi asfghjjkjk kendimi bulaşıcı hastalık taşıyormuşum gibi tuhaf hissediyorum, o anki ruh halimi anlatamadım ama cidden ne var ki bende diye düşünüyorum

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 86

• Rahatsızlık vermemek için belki huzursuz olabilir... ben art niyetli olmadığım için oturuyorum ama herkes farklı düşünebiliyor ya kendi rahatsız olduğu için oturmaz ya da başkasını rahatsız etmemek için aslında bir erkeğin bir kızın yanında bir kızında erkeğin yanına oturmaması gerekiyor görgü kuralları gereği ama işte bazen oturacak yer olmayınca oturuyorum ben

1|0
    0|0
  • ben sahsen oturmayı sevmıyorum sımdı tam oturuyosun bı durak sonra bır bayan gelıyo bızım bazı dallama erkeklerımızde kalkmayı ezıyet sanıp yayılıyolar ıce bıde cam kenarına gecıp uyuma numarası yapanlarımızda var bunların hıcmı annesı teyzesı ablası kız kardesı yok suankı toplumda metrobus otobus bu tur araclara bınmek tam bır ezıyet ust uste ınsanlar ve ben buna ragmen oraya gıdıp bayanın yanına oturupta bır bayanın ayakta kalmasını tercıh etmem otursamda bayan geldıgı anda kalkar yer verırım bukadar basıt bı durum

1|0
    0|0
    • tebrik ederim seni gerçekten

• tsk ederım sagolasın tebrık edılcek bı durum degıl yapılması olması gereken bı durum bence

• Oyle bir sorunum yok neresi bossa oraya otururum cunku bende yoruluyorum kimsenin nazini düzecek degilim rhaatsiz oluyorsa kalkar kendisi yani yapacak bisey yok

Sanki koltukda şapcaz arkadas ben yorgunum zaten

1|0
    0|0
  • korkudan asfkjgakşsd

1|2
    0|0
  • Senin gibi düşünmeyip rahatsızlığını o kadar çok belli eden geri kafalı var ki o yüzden ya oturmuyoruz, ya da yarım g o t oturuyoruz.

1|0
    0|0
  • kız rahatsız olmasın diyedir, bir tür empati.

1|1
    0|0
  • Aslında koltuğa tam oturuyoruz.
    yamuk oturuyormuş görüntüsünün sebebi yanindakini rahatsız etmeden bacakları açabilmek için.

1|0
    0|0
  • ayakta gitmem ama biraz daha toplu oturmaya dikkat ederim öyle bacağını ayıran yavşaklarada selam ederim

1|0
    0|0
  • Rahat ve güvenli hissetmeleri için.

2|0
    0|0
  • yok ben hiçde öyle bişey yapmam...
    ama otururken oturabilir miyim? diye sorarım. Şu an a kadar hiç hayır yanıtını almadım ama alırsam sanırım bir daha ne otururum nede sorarım :D

1|0
    0|0
  • Yanımızda ki hanımefendi rahatsız olmasın diye.

2|0
    0|0
  • Ben oturuyorum, artniyet olmadıktan sonra sıkıntı yok

1|0
    0|0
  • Yanindaki bayan rahatsiz olmasin die anamiz bacimiz var die dusunuruz.. bide yanindaki hanimefendi biri cikmaz toz nem kapar diede buyuk bir risk var tabi :)

1|0
    0|0
  • Yoo ben bos gorduğum yere oturuyom :D

1|0
    0|0
  • Bu degisir adam cekiniyo olabilir ve bazi kizlarda yanina erkek oturmasini istemez bunu dusunerek oturmaz degisir yani

1|0
    0|0
  • öyle bir algı varki artık yanlışlıkla değeriz dokunurz falan sapık muamelesi görürüz diye ödümüz kopuyor.)

1|0
    0|0
  • boş bulduğum yere konarım ...

1|0
    0|0
  • Rahat oturmak icin.

1|0
    0|0
  • çünkü kızlar gereksiz tribe giriyor aman kıyafeti bana değimesin gibi , gerçi ben kızlara da hak veriyorum bacağı bacağına değdi diye orgazm olan topluluk yoğunlukta bu ülkede o yüzden bu tür konuları hiç düşünme sen anlam vermen imkansız hal alıyor

1|0
    0|0
    • mantıklı evet hak verdim sana

• Bacak aramda bana ait bir parca var. Oturunca en az 45 derecelik bir bacak arasi acisiyla oturuyoruz. Hanimlarda bundan muzdarip. Oyle rahatsiz edecegime ayakta dururum daha iyi diyoruz. Tabi bunu dusunen %50. Diğerleri oturuyor da rahatsız da ediyor.

0|0
    0|0
    • aynen sadece bir kısmı sizin gibi

• Ama biz empati yaptigimiz gibi siz de biraz empati yapsaydiniz keske. Biz tamamen kapatamiyoruz. Tamamen kapatan varsa bence şüphelenin. Transtir.

• Rahatsız olmayın diye anlayana.

1|0
    0|0
  • ben oturuyorum ayakta gıdemem bos yer varsa :D

1|0
    0|0
  • Rahatsız olmayın yanlış düşünmeyin diye

1|0
    0|0
  • rahatsız etmemek için

1|0
    0|0
  • Utanırlar.

1|0
    0|0
  • öyle erkekler bacısını ve annesini seven ahlaklı ve düşünceli insanlardır. Yanındaki kızın rahatsız olabileceği düşüncesini akıllarından çıkartmazlar biliyorum çnkü bende yeni gelin gibi oturuyom otobüsteki kızların yanında

1|0
    0|0
  • Bn oturmamaya çalışıyorum şahsen rahatsz oluyorum

1|0
    0|0
  • çünkü yanına oturduğumuz kişi rahatsız olmasın diye, çünkü bir çok bayan yanına bir erkek oturunca ister istemez rahatsız oluyor, ben de başka boş yer varsa oraya oturmam, oturursam da temas etmemeye özen gösteririm dediğiniz gibi yarım otururum :)

0|1
    0|0
    • aynen ya çok defa gördüm ama buradakilerin yardımıyla anladım sonunda :)

• biri metrobüsteki bir olayı anlatmıştı burada, işi über abartan kişiler de var :/

• Sapik muamelesi görmek o kadar basit ki..

1|0
    0|0
  • Kız rahatsız olmasın diye.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    56

Kızlar Ne Diyor 17

• o otobüste kız/kadın yanına oturmak istemeyen erkeklerle sesleniyorum, benim yanım boşken mutlaka siz oturun. o kucagıma oturan teyzelerdense sizi tercih ederim.

1|2
    0|0
  • İyi niyetlilerdir onlar, mumla arasan bazen denk gelir; kimileri de var bacaklarını ayırıyor sanki koltuk onun. Orasına bir şey mi yerleşecek acaba diye düşünüyorum bazen. Diyorum azcık aranıza hava kaçmasını engelleyin, sıkışın. Mal mal suratıma bakıyor bir de.
    Ay sinirlendim

1|0
    0|0
  • Sebebini bilmiyorum ama benim abimin yanına kız oturuyo kız abime sarkıyor abim kalkıp yan tarafa oturuyo çok namuslu çook 😀😀😀

1|1
    0|0
  • çekinirler çünkü ve ben öyle insanları cidden tebrik ediyorum düşünceliler yanındaki korkutmak istemezler malum günümüz türkiyesinde biz kızlar korkuyoruz

2|0
    0|0
  • Vebalıymışız gibi iyice geri çekiyolar kendilerini. Anlıyorum beyler, biz işkillenmeyelim, rahatsız olmayalım diye yapıyosunuz da. Normal otursanız falan dikkatimizi bile çekmicek halbuki. Neyse, düşüncelisiniz en azından.

0|1
    0|0
  • Ya kendi edeplerinden ya da kızın rahatsız olacağını düşündüğü için

1|0
    0|0
  • Yabanı ve vahşi kızlar çoğunlukta olduğu için zannedersem.

1|0
    0|0
  • Oturmasınlar zaten istemiyorum ben

0|1
    0|0
    • O zaman ayakta dur da insanlar otursun o koltuğa

• Sanal ortamda çemkirmenden bile belli ne kadar çirkef olduğun git uzak dur da kimsenin canını sıkma zaten

• @scorpion77 Çemkiririm. Asıl böcek gibi insanlar benden uzak dursun. Yaşın 38 gelmişsin bu yaşa küçücük 20 yaşında kızım benle uğraşıyosun. İşine bak kafamı attırma bulaşma bana zararlı çıkarsın

• bence bu şey çok saçma sonuçta yanımıza oturan erkek bizi yemiyecek

1|0
    0|0
  • Bizim rahatsız olacağımızı düşünüp düşünceli davranırlar

0|0
    0|0
  • İşte onlar adam gibi adamdır. Öp de başına koy.

1|0
    0|0
  • Bazı kadınlar gerçekten düşüncesiz çünki. Erkeğin hiçbir art niyeti olmadan yanlışlıkla bacağına değse kıyameti kopartırlar. En iyisi oturmamak ya da cok yaklasmadan oturmak diye düşünüyor olabılırler.

0|1
    0|0
  • kızı beğenmemiştir :D ya da kız rahatsız olmasın diye oturmuyordur

1|0
    0|0
    • Yanlış!!! Beğenmedikleri kızın yanına otururlar, beğendiklerinin yanına oturmama sebepleri de şunlardır... Beğendiğimi belli etmeyim, hemen direk geldi oturdu demesin cool görünüyüm, sen çok güzel olabilirsin ama bak benim umrumda bile değil :))) büyük çoğunluk böyle emin ol :)

• Kendi kendilerine bir anda tripten tribe girerler :) bu arada kızın hiç bişeyden haberi yoktur :))) Bu durumu yaşayan kızlar yanına oturmayan erkeğe bir baksın gözlerinin içine denemesi bedava erkeğin yüzü hemen kızaracaktır bakışlarını kaçırıcaktır :)

• hahahah aklımda bulunsun :D

• Bunu anlamak zor değil

0|0
    0|0
  • abazanlik yapmaktan korkuyorlardir

0|0
    0|0
  • Adamin dibi oyleleri efendiler ya cidden

0|0
    0|0
  • Rahatsiz etmemek icin. Ne güzel

0|0