Ateistlerin Hadisleri Reddetmesi?

Ateistlerin hezeyanlarından biridir. Ayetleri göründüğü gibi alıp islam aleyhinde kullanıyorlar (saniyorlar). Oysa Kuran aciklansin diye indirilmistir. Kuranda orta namazlara dikkat edin derken. Hangi vakit namaz oldugu belirtilmemistir. bu vakit ikindidir. Biz bunu hadislerden ogreniyoruz. Vb.
(O peygamberleri) apaçık belgeler ve kitaplarla gönderdik. İnsanlara, kendilerine indirileni açıklaman ve onların da (üzerinde) düşünmeleri için sana bu Kur’an’ı indirdik.(nahl 44)
Peygamber sadece ilahi mesajı bildirmek için değil. Hüküm vermek ve açıklamak için gönderilmişlerdir. Sizin düşünceleriniz?

Güncellemeler:
Ekşisözlükte hadis ilminde muhaddis ve muctehit olanlar gelmesin lutfen.

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• ateist bu inkar etmesi normal. Yorumlanıyor zaten mealcilerin çoğu kendisin kuranı yorumlayacağını düşünüyor bu yüzden sapıtıyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• 500yıl önce adam akıllı matba vardı sanki kuranın olduğu heryerde hadisi bulabileceğini mi sanıyorsun o zamanlar :D ee kurandan haberi olan islamdan sorumlu tutulduğuna göre millet b. ku yemiş desene, herkesin elinde hadi yok şimdi millet nasıl anlayacak kuranı? Ben ateistim arkadaşım sizler için açıklıyorum: kuran herkesin anlayabileceği şekilde inmiş olmalıdır. derseniz daha mantıklı olur. Allahın sözü demiyor musunuz? o akıl edemiyor mu herkesin anlayabileceği üslubu? ya da o kadar sayfada anlatmak istediğini anlatamadıysa 1000 sayfa daha yollasaydı dimi , evreni yarattı dediğiniz şey onu mu yapamicak sanki

0|0
    0|0
    • Allahu teala aciklasin diye peygamberi gonderdi. Peygamber sadece postaci degildir. hukuk koyma ve aciklama yetkisini ona vermistir. Ayni zamanda sahabeler durmadan hadis rivayet etmislerdir. Rasulullah s. a. v den izin alan sahabeler yaziya dokmuslerdir. Din sadece Kuran degildir asli kaynaklar olan kuran ve sunnetdir. Herkes muctehit degildir. Hadise ve ayete bakarak biz hukum cikaramayiz. Mukallid olanlarin boyle yapmasi caiz degildir. Islamin hicbir doneminde kuran ve sunnet birbirinden ayrilmis degildir. Rivayet yoluyla insanlara hadisler ulasmistir.

• Islam dini bianda dunyayami yayilmis? Ulasilan yerlere din alimleri gidip musluman halki bilgilendirmistir. Bir insanin eline kuran verip musluman olun denmiyor. Sanirim sen boyle anliyorsun. Insanlarin hadis bilip bilmemesi hadis ilminin gercekciligini kaybettirmez. Muslumanlarin fikih kurallarini bilmesi farzdir. Eger ben daha fazla ogrenmek istiyorum kaynaklarinida dayandigi hadisleride inceliycem diyen birisi hadis ilmini ogrenir.

• Anlatmak istedigim bir insan kurana bakarak kendi kendine hukuk vermesi caiz degildir. Hadislere bakarakta veremez. Cunku biz mukallidiz cahiliz. Bizim icin onemli olan fikih kurallarini ogrenmek. Ictihadlari ogrenmek. Zaten bunlari bilmekte farzdir. Bir insana teblig gittigi vakit bunlarida ogrenmis olur. Helaller ve haramlar kendisine ogretilir.

• '' Oysa Kur'an aciklansın diye indirilmistir. '' Şu sözünden bile ne kadar bilgisiz biri olduğu kanısı çıkıyor. Sizin gibi ne okumasını ne araştırmasını bilmeyen müslümanları gördükçe insanlıktan uzaklaşıyorum. Yazdığın cümle öyle birşey ki din savaşlarına neden oluyor. Mezhepler arası çatışmaya ve insanların ölümüne yol açıyor. Madem '' tanrınız '' bu kadar üstün güce sahip ve herşeyi önceden biliyor, neden bu din savaşlarının ve ölümlerin önüne geçicek birşey yapmadı? Ortaya bir sürü kitap attı yesin millet birbirini. Çok cahilsiniz arkadaşlar çok.

0|0
    0|0
    • Senin hadis ilmi hakkinda en ufak bilgin dahi oldugunu sanmiyorum. Ehlisunnet mezhepleri hicbir zaman birbirleriyle savasmamistir. Selefi ve sia lar birbirleriyle savasan iki bidatci mezheptir. Allahu teala dosdogru yolu bize gosterdi. Insan bu yoldan cikmak istedigi zaman ona engel olsaydi imtihanin bir degeri olmazdi.

• aklın bir hayli karışık
    kurana inananlar hadisleri reddederler
    peygamber hakkında uydurmalara inanmazlar
    islamda meshep ve türevleri yoktur

0|0
    0|0
    • Hadisleri reddeden ehli bidattir.

• Ayni sey senin icin gecerli daha yazmiyorum. Hadis ilmi hakkinda cahil olanla konusmamin anlami yok.

• tavsiyem kuranı oku anla
      dost olarak allah yeter

• bence hadis olayına çok girmeyin orda çok daha kötü şeyler var kadını aşağılan 2. sınıf olarak gören... arap ülkelerine bir bak istediğin kadar onlarınki gerçek şeriat değil diyerek kendini kandır. kuran onların dilinde yazılmış emin ol onlar bizden çok daha iyi anlıyorlar kuranı ve ona göre yaşıyolar. Türkiye laik bir devlet olduğu için islamın zararlarından korunuyosun ve gerçek islamı bu zanndiyosun ama değil

0|0
    0|0
    • 2. sinif gordugunu uyduran sensin. Islamin zarari asla yoktur. Basimiza ne geldiyse laiklikten geldi. Tecavuzculerin katillerin hirsizlarin onunu acan hep bu sistemdir. Allahin kanunlarina kurban olun.

• tabi tabi...

• aklın evvel olduğu içindir :D

• benim düşüncelerim o hadislerin bir çoğu sonradan uydurma yalan dolan gerçekleriyle sahtelerini ayıracak kadarda yaşlı kimse kalmadı malesef

0|0
    0|0
  • Hadisler asla güvenilir kaynaklar değildir gerçek bir müslüman için.

0|0
    0|0
  • Ne kadar anlatırsan anlat anlamazlar

0|0
    0|0
  • Hehehehehe işinize gelmediği zaman hadisleri sahih değüldüüür diye bağıran biz değiliz.

1|0
    0|0
  • evet meselam maymunlar insansa şimdiki maymunlar neden insan deyil

0|0
    0|0
    • Ateistler ortak atadan geldiklerine inanirlar. Maymuna donustugune degil. Bu bir teoridir aksini ispatlayan bircok delil mevcuttur.

• Benle dalgami geciyorsunuz anlamadim.

• hayır anlamaya çalışıyorum

• hadislerin bir çoğu uydurma zaten asıl sorun gözü kapalı hadislere inanan müslümanlarda bence

0|0
    0|0
    • Bir cogunun uydurma oldugunu nerden biliyorsun? Mevzu hadis ilminde uzmanlastinmi. Seninde elalbani denen kisiden farkin yok

• Bakmama gerek yok merak etme ayrica tavsiyem seninde kaynagin google olmasin biraz "oku"

• Benim kaynagim google degil Allahin kitabi ve sunnetidir.

• Güzel yazmissin haklisin

0|0
    0|0
  • Başlığı ''Ateistlerin Hadise'yi reddetmesi '' diye okudum, pişmanım. Allahım sen affet.

0|0
    0|0
  • Düz mantık, ateist omaları için reddetmeleri gerekiyor..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ayy sen bunu yazdın ya ateistler deistler hepimiz toplaşıp müslüman olacağız

0|2
    0|0
  • dinimiz sorgulayın diyor zaten ama onlar sorgularken hem kendini dolduruyorlar hemde dinden çıkıyorlar.

0|0
    0|0
    • İnsan oğlu dinsiz doğar. Toplum ona hangi dini empoze ederse o dine inanır. Yani önemli olan dinini ve inanışını toplumun sana dayattığı olanı değil kendi mantığına uyanı seçmendir. Sen kendine soruyor musun acaba ben kendi beynimi mantığımı kullanarak mı bu dini seçtim Tanrıya inandım diye yoksa toplum ve Tanrı korkusundan mı dinine bağlısın?

• @Reenkarnasyon evet cahilim evet sen kendine bak bir 22 yaşına gelmişsin bişeyleri bildiğini sanıyorsun yazık çok yazık. iyi günler amca

• Karşıma sunacağın 1-2 cümle beni yanıltıcak cümlen yok mu ki kaçıyorsun tartışmadan? Yoksa bu konu hakkında konuşurumda dinden çıkarım diye korkuyor musun ^^ Merak etme kendin dedin sorgulayın diye. Ama sorgulayan insanlara da karşı çıkıyorsunuz. Ne kadar da acaip birisiniz.

Yükleniyor...