Sizce bir yaratan varmı?

Sizce bir yaratıcı varmı? Tanrı, Allah vesaire inanıyor musunuz?

Güncellemeler:
Arkadaşlar ben inanıyorum oradaki Tanrı, Allah vesaire dememin sebebi farklı inanışlar da yaratana farklı isimler verilmesi bende hepsini yazmak istemediğim için öyle dedim saygısızlık değil kesinlikle.

0|2
20|42

En İyi Erkek Görüşü

• şimdiii maymundan geldik mi bilemem ama bazıları maymuna gidiyo gerçeği var :D

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• HAŞAA ALLAH VARDIR VE BİRDİR!!! RABBİM HİDAYET VERSİN.
    Bismillahirrahmânirrahîm.
    1- Kul hüvellâhü ehad
    2- Allâhüssamed
    3- Lem yelid ve lem yûled
    4- Ve lem yekün lehû küfüven ehad

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
    1- De ki; O Allah bir tektir.
    2- Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir).
    3- Doğurmadı ve doğurulmadı
    4- O 'na bir denk de olmadı.

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• İnanmıyorum.

Bu sitede de inanç merkezli ne kadar çok soru dönmeye başladı bir anda, herkes birbirini tetikliyor herhalde.

1|0
    0|0
  • birincisi öyle ALLAH vesaire şeklindeki konuşmanı düzelt akıllı ol.
    ikincisi inanıyormusun sorusuna cevap vermeye tenzül etmiyorum.

1|0
    0|0
    • Ben saygısızlık olarak öyle dememiştim yanlış anlaşılmış faklı dinlerde farklı isimlendirmeler varya o yüzden bende inanıyorum zaten

• Bismillahirrahmânirrahîm.
    1- Vel asr
    2- İnnel insane le fi husr
    3- İllellezıne amenu ve amilus salihati ve tevasav bil hakkı ve tevasav bis sabr

Anlamı
    Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
    1- Asra yemin olsun ki,
    2- İnsan mutlaka ziyandadır.
    3- Ancak iman edenler, salih amel (iyi işler) işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır.

Allah C. C şöyle buyuruyor eğer ki size Kuranı indirmemiş olsaydık beni bilmeniz için ASR SÜRESİ yeterdi ve ayet indirildi Bütün alemlere Asra yemin ederek

0|0
    0|0
    • Şüphesiz ki bizi bir yaratan bir gözeten var hergün milyonlarca insan ölüyor ve doğuyor çok uzun değil 2 ay boyunca sadece erkeklerin ölüp doğanlarında hep kız cocuğu olduğunu var sayalım bütün denge bozulur düşünürsek bu alemlerin bir gözeteni muhakkak ki bu düzenin bir Yaratıcısı var ELHAMDÜLİLLAH

• Elbette ki, Kainatın tek bir yaratıcısı var.

1|0
    0|0
  • Bu soruyu soracağın zekan dahi tesadüfen oluşmuş olamayacağına göre eğer azıcık düşünür, 100 metre etrafına bile baksan deliller bulabilirsin. Tabi ufkunu genişletmene göre bu ölçü 100 metreden daha da genişleyebilir de, milyonlarca ışık yılı uzaklıktaki çevreye bak diye bir anda beynine yüklenmemek için ilk önce 100 metre çevrendeki delilleri gör.

0|0
    0|0
  • Var, o da Allah.

0|0
    0|0
  • Allah'a inanıyorum dostum

1|0
    0|0
  • Elhamdülillahi rabbil alemin..

2|0
    0|0
  • Var ve bu kadar evren tesadüf değildir klasik olacak çözümsüzlükte Allah var denior ama yanılgı herzaman var

0|0
    0|0
  • Burada yazılan bir görüş varsa onu yazan vardır; kendi kendine yazılmıyor dolayısıyla hiçbir şey kendi kendine olmaz. Şurayı okuyan gözünüz, klavyeye basan parmağınız dikkatli bakarsınız çok ciddi bir sanat eseridir ve bir kasıtla yapılmıştır. Kalbinize kan pompalanmasını sağlayan minik düğüm bir an sıkılıp dursa halimiz ne olur? Ya da güneş sıkılıp uzay boşluğuna gitse? 1(BİR) Yaratıcı vardır...

0|0
    0|0
  • Elbette var bu kadar mükemmel bir yaşam dengesi tesadüfi olamaz.
    “Eşhedu en lâ ilâhe illellâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlü.”
    “Ben şahitlik ederim ki Allah’tan başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki Hazreti Muhammed
    (s. a. s.) Allah’ın kulu ve Peygamberidir.”

0|0
    0|0
  • İnanıyorum.

0|0
    0|0
  • vardır inanıyorumda bunca şey bir tesadüf olamaz..

0|0
    0|0
  • Yaradanım var Adı Allah elhamdülillah müslümanım..

1|1
    0|0
  • Var...

0|0
    0|0
  • Şöyle kafanı camdan dışarı çıkar gökyüzüne bak bu bile Allahın varlığının ispatı o kadar delil yaratmışki insanlara onu sorgulayıp bulsun diye en büyük mucizede insan bence.

0|0
    0|0
    • Ya öyle ne diyor bir ayette biz gökleri direksiz tam muazzam yarattık bakın gökyüzüne direk yok eğrilik yok ama bugun bir köprü yapılıyo ya da viyadük altına bakın kaç direk var ama insanlar inanmıyo kardeş mühürlü kalpler kilit vurulmuş ne desek boşşşş

• @EastBengal Allah nasip ettiyse zaten hidayete ererler yoksada yapacak bir şey yok.

• Yer ve gökleri Yaratan tekbiri Allah vardir onun inancina peygamberlerine inanmayan kitablarina inanmayan Cehendem azabini ve kuyularinin sonsuz kalanlaridir Rabbim bizleri inanlardN eylesin tanri yoktur Allah vardir Tanri sizi korusun Allah bizi korur

0|0
    0|0
  • Tabi ki var kardeş. Bu kadar düzenli işleyen bir sistemin bir yaratıcı olmadan kendi kendine meydana gelmesi mümkün değildir. Ama dinler yok. Kesinlikle dinlerin hiç birisine inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Öyle büyük bir rabbimiz varki senin gibi birine bile rızık verebilecek kadar büyük !

0|1
    0|0
  • Hislerim olmasını istiyor ama bilemeyeceğim bişey üzerine sadece kendimi kandırmış olurum o yüzden bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Tabikide inanıyorum herşeyin bir sanatkarı varken bu sanatkara inanmamak aptallık

0|0
    0|0
  • İnanırım

0|0
    0|0
  • var tabiki

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum

0|0
    0|0
  • alemleri yoktan var eden yüce allaha inanıyorum

0|0
    0|0
  • Sen herşeyin kendi kendine mi olduğuna inanıyorsun? : )

0|0
    0|0
    • Hayır Yaratanın olduğuna

• Farklı inanışlar demişim değilmi biraz dikkat et düşün sonra söyle ne söyleyeceksen düşünme yetisini kaybetmiş olanlara acıyorum.

• :D pekâlâ

• İnanıyorum. Var.

0|0
    0|0
  • şükür ALLAH'a inanıyorum ve tanrıya gelince ALLAH tanrının belasını verdi :D

0|0
    0|0
  • İnanıyorum.

0|0
    0|0
  • sen ne arıyon dunyada yoksa sen alaktan yaratılmadınmı?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 19

• Allaha inaniyorum

0|0
    0|0
  • İnanıyorum elhamdülillah

1|0
    0|0
  • Bence yok

0|0
    0|0
  • Allah varlığına ve tekliğine inanıyorum.

0|0
    0|0
  • Allah' a inaniyorum 💕

0|0
    0|0
  • elbette var

0|0
    0|0
  • Tüm bu herşeyin bir yaratıcısı var tabi. Sadece bazen, küçük çocuklar, hasta olduklarında ve eziyet çektiklerinde, masum insanlar öldüklerinde inancımı biraz sorgulamıyor değilim.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle var nasil her sinifi bir ogretmen her okulu bir mudur bir isletmeyi bir oatron isletiyosa dunyayi da yoneten birileri var ki bence bu Allah

0|0
    0|0
  • Heralde.

0|0
    0|0
  • Tanrı, Allah varlığına inanıyorum

0|0
    0|0
  • Yaratmak yoktan var etmek anlamına geliyorsa, neden olmasın?

0|0
    0|0
  • Evet Allaha inanıyorum.

0|0
    0|0
  • emin değilim

0|0
    0|0
  • Mantıklı düşünürsen anlarsın , hele ki Allah ı hissedersen.

0|0
    0|0
  • bir ateistle tartışmam kötü sözde söylemem çok zorlanirsam ölünce görürsün mk evladı derim

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • evet Allah birdir

0|0
    0|0
  • Tabiki de inaniyorum

0|0
    0|0
  • Evet muslumanim