Allah'a inanmayan insan korkar mısınız?

Ya da neden korkarsınız? Lütfen herhangi bir tartışmaya sebebiyet vermeden, mantıklı cevaplar verin...

Güncellemeler:
insandan :)

0|1
17|32

En İyi Erkek Görüşü

• Burada bazı arkadaşlar inanmayanların her şeyi yapabileceğini söylüyor. Çok yazık. Kesinlikle sadece ön yargıları yüzünden böyle düşünüyorlar. Ben bir ateistim ve varlığım gereği empati diye bir yeteneğim var. Diğer insanlara zarar vermeden de pekala yaşayıp gidiyorum. Vicdanım olması için bir dine inanmam gerekmiyor. Din dediğimiz şey büyürken anne babamızdan bize aktarılan bir şey, ama ahlak anlayışı dinden etkilense bile kişinin kendi düşünce yapısından beslenir. Ateist olmak benim cehennemde cezalandırılma fikrine sahip olmadığımı gösterir ama bu, yaşadığım dünyayı diğer insanlara dar etmem anlamına gelmez. Ben de bir insanım sonuçta.

Ayrıca ben de linç edilme korkusu yaşıyorum mesela böyle durumlarda. Şu sitede ateistlerle iletişim kurulmaması gerektiğini belirten bir sürü insan var. Kendimi dışlanmış hissediyorum. Biriyle görüşlerimin uyuşmaması onunla hiç arkadaşlık edememem anlamına gelmez ki. Benim ateist olduğumu bilmeyen cemaatçi arkadaşlarım da var, onlara bir zararım yok onların da bana zararları yok. Ama ateist olduğum öğrenilse benimle selamı sabahı keserler diye düşünüyorum, bu benim moralimi bozan bir şey açıkçası.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 31

• mühim olan insanlıktır.. arabistan kralı Allah a inanıyor da ne yapmış toplum için..

1|1
    0|0
    • Ya ne alakası varya araplara kafayı takmışınız sız toplum olarak kotuledıgınız araplar enaz 400 yıl Osmanlıya hizmet etti sizin 100 yıllık Cumhuriyet iniz sallantıda be sanki adamın 724 yanındasın da

• Neden anırım korkayı ki. Ben esas ben inanırım, ben şöyle ibadet ederim, ben böyle müminim diyenden korkarım. İnsanlık, insan olmak inanmakla ölçülmez. Yetiştirilme, eğitim ve kendini geiştirmeden geçer.

0|1
    0|0
  • İnanmayan insandan korkmam. Bana ne yapabilir ki en fazla? Allah'a inanan insanlar birbirlerini rahat bir şekilde öldürebiliyorken inanmayanlar ekstradan ne yapabilir ki? Ben istemedikten sonra dinimden çıkamaz da.

1|0
    0|0
  • Inanandan kork bence

0|1
    0|0
  • Allahtan korkmayan kişi herşeyi yapar

0|0
    0|0
    • Kaç tane tanıyorsun? Ben her şeyi yapan bir sürü Allah'a inanan insan görüyorum ortalıkta, herkese "onlar gerçek Müslüman değil" deyince de ortalıkta çok az Müslüman kalıyor.

Neden her şeyi yapayım ayrıca? Beni işkence görme korkusu değil diğer insanlara duyduğum saygı uzak tutuyor "her şeyi" yapmaktan. "Zina günah olmasa neler yapardım" diyen arkadaşım oldu, günahları umursamayan biriyim ve sizin deyiminizle zina yapmadım. Hırsızlık yapmadım. Bence üç beş insan tanıyıp yorum yapmamak gerek.

• Allah'tan korkmaktan bahseden bir insanın başka birinin acısıyla eğlenmesi çok ironik. Gidersin sen cenette rahat ol.

• @adaycel bu zaten sana özel bir soru değil. bu soruyla insanları birbirine düşürmeyede çalışmıyorum. ateistlerden korktuğunu birçok kişi söyler... eminim sende duymuşsundur... ben insanların fikirlerini merak ettim sadece... ateistlere genel bir önyargı var toplumda.

• biz bir yaratıcıya inanıyoruz kokumuz sadece kendimizden ibaret

0|0
    0|0
  • Allaha inanmayan ve korkmayan insandan her şey beklenir öyle insanlardan alemlerin Rabbi olan Allah (c. c) ` a sığınırım.

0|0
    0|0
    • Allah'a sığın tabii de, her şey beklenir ne demek? Dine inanmayınca ahlak boşluğuna düşmüyoruz, din insanlara doğmalarından sonra yüklenen bir şeydir. Düşünme ve muhakeme yetenekleri ise insan olmanın bir özelliğidir, bu da beni insanlara zarar verecek davranışlardan alıkoyabiliyor.

• benzetmeye gel

• Ne oldu soran ney zoruna gitti senin Teşbih de hata aranmaz.

• Bir Tanrı'nın varlığına inanmıyorum. İnsanlığın bir Tanrı'ya ihtiyacı olduğunu da düşünmüyorum.

Bana göre, Tanrı'ya inanan insanlar daha korkunç.

0|0
    0|0
  • Allah'a inananlardan korkmak lazım bu devirde. malum bir kulak arkamız kaldı tecavüz edilmedik. orasını da isterler yakında.

0|0
    0|0
  • Ben gözümün gördüğünden korkmam. Allah'tan korkmayandan hele ki hiç korkmam. Allah'tan korkarım. Ama düşmandan korktuğum gibi değil. Bir sevgiliden korkar gibi. Bir sevgiliyi kaybetmek korkar gibi korkarım.

0|0
    0|0
  • korkmam

0|0
    0|0
  • ALLAH'TAN başka kimseden korkmam

0|0
    0|0
  • allahtan korkupta ne allahsızlar var anlayın lutfen o korkmak ınanmak bır ınsana vıcdanla alakalı bellı olmuyor

0|0
    0|0
  • inanmayan insandan korkulmalı bence. çünkü bizler bile bazen sinirlendiğimizde bazı şeyleri düşünemiyor ve yanlışlar yapıyorsak. inançsız insanlar daha rahat , her aklına geleni yapabilirler :)

0|0
    0|0
  • Korkmam.

0|0
    0|0
  • görmediğimden duymadığımdan hissetmediğimden korkarım :D mantıklı oldu mu

0|0
    0|0
  • Allaha inanmayan insanın imanı yoktur doğal olarak şeytanla arkadaştır dinden çıkmıştır kalbi temiz oldugunu düşünür ama paslanmıştır

0|0
    0|0
  • korkarım ALLAH'a inanmıyan insan her an her şeyi yapabilir...

0|0
    0|0
    • Allah adı altında çocuk öldüren ateist hiç görmedim. Dedem aşırı dindardır ve kuzenimi taciz etti, onun yüzünden kuzenim intihar etmeyi denedi. Ben hiçbir ateistin bunu yaptığını da görmedim. Önemli olan inanç değil, insanlık.

• İlgiyle ilgisi yok yalnız, bilgiyle ilgisi var. Sana ilk ayeti hatırlatırım. Resmen bir söylediğin diğer söylediğinle uyuşmuyor, komik.

• @adaycel Necip Fazıl dediği gibi dinde zorlama yok istiyen dünya da istiyen ahirette yanar kısaca sen ne b.. yediğin beni ilgilendirmez :-)

• Allah'a inanmayandan korkulur tedbirli olunur ama ya inanıyor gibi görünenlerden

0|0
    0|0
  • Korkmaz her türlü pisligi yapar adam bile öldürür çünkü inancı Allah korkusu yok

0|0
    0|0
    • Ateizm ahlak yargısı içermez, ateist adam ahlak kurallarını reddetmez tanrının olmadığını söyler. Bir insan ateist olunca ahlak yargısını neden çöpe atsın? Din windows değildir, bilgisayarından painti silmen antivirus programının çalışmasını durdurmaz.

• Yükseklikten korkarım.

0|0
    0|0
  • Allaha inanmayandan değilde Allah Allah diyerek kendi reklamını yapandan korkarım

0|0
    0|0
  • yok neden korkayım

0|1
    0|0
  • Korkmam elbette insanların inançlarını saygı duymak lazım

0|1
    0|0
  • inanmayanın ne sevme ne merhamet nede başka bir duygusu olamaz malum sapıklıktan öte gidemez

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • Allah'tan korkarım

0|0
    0|0
  • Fettullahçılardan korkun

0|0
    0|0
  • Hayır. Allah'tan korkmayan esas sorundur.

0|0
    0|0
  • Allah a inanmayan insandan neden korkalım ki korkmamız mı gerekiyor :)

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 16

• Allaha inandığını söyleyip her pisliği yapandan korkarım inanmayandan değil

2|1
    0|0
  • Hic kimseden korkmuyorum

0|0
    0|0
  • Allah'a inanmayan insanlardan korkmam. Bir insanın iyi ya da kötü olması için Allah'a inanması gerekmiyor sadece. Ama bazen onlar için üzülüyorum çünkü İslamiyete göre gidecekleri yer cennet olmayacak.

0|0
    0|0
  • allaha inanandan korkarım

0|0
    0|0
  • Niye la en yakın arkadaşım ateist bir bok yapmıyorlar çoğu müslümandan iyiler

0|1
    0|0
  • korkmam niye korkuyım yav

0|0
    0|0
  • İnanandan korkuyorum imam ama kardeşine tecavüz etmiş. Bunlardan Allah'a inanmayanlara sıra gelmedi henüz :/

0|0
    0|0
  • Kendi sorunu

0|0
    0|0
  • kimsenin hayatına kimse karışamaz :) inanç ayrı birşey ama vicdan yoksa korkulur..

0|0
    0|0
  • Hayatta korkulacak çok şey var, düşüncesizce bir soru

0|0
    0|0
  • Allah'a inanmayandan da korkarım, inandığı halde her kötülüğü yapandan da korkarım.

0|0
    0|0
  • Allah korkusu olmayan herşeyi yapa bilir.

0|0
    0|0
  • Korkmam*-*

0|0
    0|0
  • korkmam asla

0|0
    0|0
  • Korkmam

0|0
    0|0
  • allah korkusu olmayan bir birey akla gelebilicek herşeyi yapabilir

0|0
    0|0
    • inanlar ıcınde gecerli onemlı olan vicdanlı ınsan olabılmekte

• Allah adı altında adam öldürenler, hatta çocuk öldürenler varken, saçma. Ha bu arada, sevgili başbakanımızın Allah adı altında koca bir milleti soyduğunu da unutmayalım. İnsanlık sadece, önemli olan bu. İnanç, ırk, cinsiyet hepsi önemsiz.

Yükleniyor...