Kapanmak istiyorum?

Arkadaşlar bu zamana kadar çok yanlış yaptım. İçki içmemeyi, aşırı kısa giymemeyi Allah vardır demeyi inanmak sandım ama aslında hep kuşkucuydum. Aklım başıma gördüğüm bir rüyayla geldi. Ve kapanmak doğru yola ilk adımı atıp daha sonrasında o yolda ilerlemek istiyorum ama korkuyorum :/ Başaramamaktan insanlardan akıl verin bana lütfen :(

0|2
10|15

En İyi Erkek Görüşü

• Allah yardımcın olsun-korkma. ne için kimin için kapanacağını düşün. insanlar ne der diye düşünme. Allah ne der diye düşün.. ;)

0|0
    0|0
    • Allah razı olsun sağolun :)

• sizden de Allah razı olsun. Bu kararınıza çok sevindim :)

• teşekkür ederim :)

En İyi Kız Görüşü

• Kalbinin sesini dinle çok güzel bir yola girmişsin sen zaten yeterince her şeye doymuşsun biraz da bu şekilde dene Allah yardım eder.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Kardeşim yapman gereken en önemli şey Kur-anı açıp dinini öğrenmen emin olabilirsin kapanmak seni kurtaramaz. Sen Aç kitabı ALLAH'a nasıl dua edilir , nasıl ibadet edilir , ne yapmamız gerekiyor , nasıl insan olunur , ALLAH hangi günahları affeder hangilerini affetmez hepsi Kur-anda...

2|0
    0|0
    • Okumak istiyorum evet önce mealini sonra arapçasını öğrnirim inşallah :)

• Sen anladığın dilde bir başla 20 sene de anca öğrenirsin kardeşim sonra arapça yerine diğer kitapları öğrenirsin.

• kuranı kerimi okudun mu

1|0
    0|0
    • okuyordum ama unuttum boşladım :/ tekrar öğrenmek istiyorum mealini okumak istiyorum :/

• hayır türkçesii oku baştan sona

• korkmayın kapanmak sizi korur. çünkü Allaha itaat etmiş olacaksınız. bunun mükafatı da siz farketmeseniz de gelecek elbette...

1|0
    0|0
  • Kapanacaksan kapan.. neden buradaki insanlara soruyorsun böyle hassas bir konuyu.. boşver deseler sen de boş mu vereceksin? Allahın emri diye kapan kapanacakssn.. kimseye de sorma

0|0
    0|0
  • Kimseye bakma inancin dogrultusunda devam et. Allah daim etsin insAllah.

1|0
    0|0
  • Herkes özgürdür. Ne hissediyorsan onu yaşa.

0|0
    0|0
  • Hayırlısı :)

1|0
    0|0
  • ya sana kimse akıl verecek kapasitede değil. Önce düşün neyi ne için yapman gerektiğini bir ara heves edip kapanıp da sonra tekrar açılan çok arkadaşım var yani karar verip ona göre hareket etmek lazım

0|0
    0|0
  • Ne guzel

0|0
    0|0
  • Kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle yap. ama kapanmanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Hic korkma basaramamaktan. Once inan ve kendine guven. Allahin izniyle daha iyi olursun

0|0
    0|0
  • hayırlısı olsun

0|0
    0|0
  • Gönülden iste herşey kolaylaşır bol bol dua etmeyide unutma

0|0
    0|0
  • düşünmen yeter

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Başarmamak diye bişey yok bebeğimm bende kapanıcam aynı senin gibi düşünüyorum. Sen bir kapan sonra hepsi gelicek merak etme sadece yapacağına inan :)

1|0
    0|0
    • İnşallah :) çok istiyorum gerçekten Allah yolunu açık etsın senınde :)

• Sağol amin seninde :)

• Hata biz insanlara mahsustur hic bir günahımiz olmasaydı insan değil melek olurduk dimi? Yaptıklarının hepsi Allah ile senin aranda olan olmus artık ileriye bakacaksın kapan ve temiz bir sayfa ac... 😊

Bende kapanmak istiyorum yalniz bisey engelliyor yapamiyorum malesef. Darisi basima Allah yardımcın olsun 👍

1|0
    0|0
    • Haklısınız :/ Umarım sizinde engeliniz kalkar Rabbim yardımcın olsun :)

• Amin canım bu arada ben sorunu icki ictim mini giydim diye okumusum kusura bkma 😊

• Estafurullah :)

• dinini tutmak için kapanmana gerek yok diye düşünüyorum. Saçım açık diye ben şimdi dinsiz mi oluyorum? Abdest al allahından özür dile yeter bence bu hayatda affedilmeyen tek şey kul hakkıdır.. İçki içmek kısa etekler giymek günah değil bence eğer sınırını biliyorsan

0|0
    0|0
    • Söylediğiniz şeyin saçma oldugunun farkındamısınız? herneyse tesekkur ederım yorumunuz ıcın.

• O zaman sen yanlış anlattın kendini. Kapanmadığın için pişmanlık duyuyorsun gibi duruyor yukarda. Ben sana demiyorum ki sen içki içtin kısa etek giydin ben kendim onları sadece yan görüş olarak kendim belirttim. Aynen tartışmaya gerek yok sen daha beni ne demeye çalıştığmı anlamamışsın. Ayrıca kapanma deseler kapanmayacakmısın? Kendi kafandaki neyse onu yap. Başkası sana fikir verdiğinde aklın daha çok karışır. İyi günler.

• Bence sız benı anlayamadınız. Benım soylemek istediğimle sizin söylediğiniz şey cok farklı yorumları okursanız bıraz yorumunuzun yanlıs oldugunu sızde anlarsınız.

• Gel ne olursan ol yine gel

0|0
    0|0
  • çoğu hakkını vererek kapanmıyor zaten
    ama bir yerden başla derim ben

0|0
    0|0
    • Evet biliyorum onlardan olmak istemiyorum :/

• Neden bu kafayla kapanamimki? Hakkını vermek istiyorum doğru şekilde kapanmak istiyorum diyemi bu kafayla kapanamam. Herneyse teşekkur ederim yorumun için.

• bu şeytanın vesvesesi böyle düşünerek kapanamazsın
      yanlış anlama bundan bahsediyorum ben

• Kapan

0|0
    0|0
  • Yavaş yavaş olsun bence önce namaza basla. namaz kötülüklerden alıkoyar insani..

0|0
    0|0
  • Bende düşünüyorum, küçükken bir kız arkadaşım kapanmıştı. Anneai ona demişti ki; sana neden kapandın diyw sorarlarsa "ben etimi seviyorum de" demişti :) Allah hepimizin günahlarını affetsin :)

1|0
    0|0
  • Allah nasip eder inşallah zararın neresinden donsen kardır korkma rabbim hep yaninda olur Kuranı kerimin mealini oku 😊

1|0
    0|0
Yükleniyor...