Eşimle evlenmeden önce yemek ve ev işleri konusunda anlaşmıştık ama şimdi değişti?

ben çalışan bir bayanım, eşime baştan söyledim ev işlerini ya ortak yaparız ya da hiç yapmam dedim kabul etti. şimdi mesela annesiyle babası bize eve misafirliğe gelecek oluyor yemekleri benim yapmamı bekliyor. ben özel günlerde yaparım demedimki. kavga çıkarıyor sonra. ben bu konuda kavga etmekten sıkıldım. ne yapıcaz biz?

1|0
29|37

En İyi Erkek Görüşü

• görüşleri okudum da ne kadar yazık halimize, erkeksileri geçtim kadın arkadaşlar bile senin kölelik yapman gerektiğini savunmuş. soruna gelecek olursak biraz taviz verebilirsin. senin yemekleri daha güzel yaptığını düşünüp ailesi geldiğinde yapmanı istemiş olabilir, sen de bunun karşılığında ona bir şey yaptırırsın

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• O zaman dediğin gibi hiç yapma. Ev hanımı alaydı hizmet bekliyoduysa

2|0
    0|0
    • Aynen. Kadın hem dışarıda çalışıp para kazanacak hem de evde hizmetcilik yapacak, yok öyle bir dünya, o kadar ehli keyifsen çalışan kadınla evlenmeyeceksin ya da az yiyip kendine bir hizmetçi tutacaksin.

Erkekler Ne Diyor 36

• Şasırmadım. Malesef erkeklerin çoğu evlenmeyi kendilerine hizmetci almak sanıyorlar. Ya beraber yaparsın ya da bitane hizmetci tutarsın bu kadar basit. Halbuki ne kadarda zevkli olur sevdiğinle bişeyler yapmak.

1|0
    0|0
  • Bir adamın birçok hüner, fen, biIgi sahibi oIduğuna bakma! Verdiği sözde duruyor mu? Vefası var mı? AsıI ona bak! HakIa ettiği sözIeşmeyi yerine getiriyorsa, insanIara verdiği sözde duruyorsa, vefâIıysa onu istediğin kadar öv! Onun iyi vasıfIarını bir bir say! O, senin övgünden, saydığın meziyetIerden daha üstün bir kişidir. :( :(

1|0
    0|0
  • Burasi Türkiye kizim avrupa amerika degil. Okul okumayi birak istersen pilot savci falan ol. Eve gidildiginde ev işini yemekleri kadın yapar. Arada bir de olsa erkek bir ucundan tutar orasi ayrı. Yok kimseye yemek yapmam diyorsan ne diye evlendin o zaman. Yorumlarida okudum boşanirim demissin. N. ah bosanirsin. Oyuncak sandin herhalde evliligi

0|1
    0|0
    • Hizmetcilik yapmam. Hicbir zaman yapmadim
      Yapmicamda

• Helal @kaybedenmeczup adamsın. Bunlar evliliği çocuk oyuncağı sanıyor

• Evlenmeden önce hayal edilen...

http://i.hizliresim.com/vnWak6.jpg

Evlendikten sonra başa gelen... :)

http://i.hizliresim.com/qPOA6D.jpg

1|0
    0|0
    • şükür asla bunu yaşamadım. asla köle olmadım olmamda!

• Bu tür şeylerde erken ve büyük konuşmamak gerek... herşeyin hayırlısı diyelim... hayırlısı olsun.

• Bıraksanız tek başına yemek yapabilir mi soru 1.
    İkincisi bu işler pazarlıkla olmaz. Ben hiç anlamam yemek yapmaktan ama bazen masayı hazırlarım salata yapabilirim ya da eşim şunu bir karıştırır mısın der yaparım yani en azından mutfakta bulunurum. Önce eşinizi birlikte yapmaya alıştır gel bana yardım et de. Ve benim gibiyse o işlerden pek anlamıyorsa ısrarcı zorlayıcı olmayın derim. Bu sefer iş inada biner sıkıntılar artar

1|0
    0|0
  • Çok net;köprüyü geçene kadar ayıya dayi demiş.
    Ama ailesi gelecekse sana yaptırmakta haklı. çünkü hala annelee oğullarına baskı yapar. Geliyoruz karına bir yemek yaptirmiyorsun, kilibiksin ama bak komşunun oğlu esada. Karisi kaynanasina nasıl hizmet ediyor vs vs..

Bu umursamamakla geçilebilecek birşey değil ve erkek böyle baskı gordukce bunu sana yansitacak, kavgalar artacak evliliginiz daha da bozulacak. Bunu yaşamış biri olarak söylüyorum.
    Sonunda erkek evden kopmaya başlıyor. Gözü dışarı kayıyor. Abartiyor diye düşünebilirsiniz ama ayni şeyi yasadim ve yemek falan olmasada gelen baskı erkeğe bunu yapıyor. çünkü yıllarca güçlü kuvvetli aman oğlum yigit oglum diye yetişir bu ülkede erkekler.

Evlilik sonrası olan bu baskıda da sorunlar çıkar. Bence anlaşma yoluna gidin. Aman evlenmeseydi, babane dışardan yeriz sonsuza kadar gibi inatlasmalara girersen soylim o adam sonsuza kadar dışardan yemek yemez. Kendine yemek yapacak birini bulur, sen uzulursun

0|0
    0|0
  • Sözleşme imzalasaydın :D

1|0
    0|0
  • Buna zamane KADINI deniyor.
    Erkekler ise aval aval bunlara inanıp evleniyor.

1|1
    0|0
  • Söz verdiyse sözünde durmalı Erkrk adamın g. tu başı oynamaz... Ona böyle de NET.

1|0
    0|0
  • Yemek değilde sofrayı hazırlama konusunda yardımcı olmayı isterim ama farklı bir konuda benden yardım istemesin ^^

0|0
    0|0
  • Hazır yemek getirin

0|0
    0|0
  • sen evde kalırsın diyeçcektim ama evlenmişsin -.-

1|0
    0|0
  • annesiyle babası bize eve misafirliğe gelecek oluyor yemekleri benim yapmamı bekliyor demişsin, o da kendine light erkek dedirtmemek için böyle diyor olabilir.. normalde baş başayken nasılsınız, yardımcı oluyor mu?

0|0
    0|0
    • Bas basayken ORTAK yapiyoruz.

• Ailesi öyle cahil insanlar degil. Yani annesine oglun bana yemek yapti deyince annesi seviniyor öyle insanlar

• o zaman ilginç.. ama haklısın sevgili yaparken veya evlenmeden önce destanlar yazıp cok söz veriyoruz, fıtratımız geregi yapamıyoruz ve böyle sıkıntı oluyor iste

• Çok mu güzelsinki bunu kabul ettide evlendi seninle :)

1|1
    0|0
  • Haksızsın kusura bakma herşey devletten beklenmez ikincisi onunda bir gururu var annesiyle babasının yanında ezilmek istemiyor

0|1
    0|0
    • ailesi onu ezmez. medeni bir ailesi var.

• Mesela sana bir örnek vereyim önceki akşam bir misafirlikteydim dedim orada bayanlara çekilin bakalım bizimde tuzumuz olsun dedim onlar çorba dökerken bende yardım ettim evin hanımına biz dökeriz git parti pişir dedim sen isterdinde ben pişirmez miyim dedi pişirdi mutlu olduk

• Senin düşüncen o ama bilemezsin sen diyorsun ki illaki yapsın beraber yapalım demiyorsun

• Annesi mi yapacak ev yemeklerini biraz mantık ya.

0|1
    0|0
  • Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin diye boşuna dememişler yapacaksın

2|0
    0|0
  • Sen ona askerligini hatirlat :) ust devreleri onu nasil calistirmislar bir sor bakalim ne cevap verecek? :)&

0|0
    0|0
  • senin sevme amacin buymus

0|0
    0|0
  • Sende biraz insaflı ol. Belliki Annesine babasına karşı kılıbık dedirtmek istemiyor. Bir zahmet o kadar da vicdanın olsun.

0|0
    0|0
    • vicdan ne alaka ya yemek yapınca insan ölmüyor.

• üzgünüm benim kafa yapım böyle kimseye köle olasım gelmiyor

• Aferin öyle devam et..

• Al karşına konuş

0|0
    0|0
  • Mizikci insanları hiç sevmem

0|0
    0|0
  • Umursama..

0|0
    0|0
  • herkes çalışıyor yemek işi bayanın görevi erkekte yardımcı olur alışverişleri erkek yapar nasıl yapmam diyorsun ve eşin seni nasıl kabul etti sakın bırakma bu adamı

0|0
    0|0
    • asla :) tek başıma yemek yapmam köle değiliiiiim

• Ana babasına rezil olmamak için istenmiş olabilir

0|0
    0|0
  • bir şey yapmayın idare edin.

0|0
    0|0
  • Sen bu kafayla anne olacaksın öyle mi?

0|0
    0|0
    • Anne olucam demedim. Hicbir yerde öyle birsey belirtmedim beyefendi.

• alacagını almıs senden :D

0|0
    0|0
  • köprüyü geçene kadar ayıya dayı diceksin

0|0
    0|0
  • Ne zannettin hep öyle olur

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 28

• Böyle küçük şeylerle başlayıp ilerde hiç yardım etmemeye başlar, senin için çok büyük bir sorunsa ayrıl ve buradaki moronları takma. Erkekliğiyle üstünlük kurmaya çalışan ve köleliği kendi görevi olarak bilen bir avuç aptalın fikrine önem verilmemeli.

1|1
    0|0
    • Tesekkur ederim beni anlayan nadir insanlardansin.

• Dışarda bir yemek organize et sadece ikiniz olun tatlı tatlı konuşurken yavaştan gir konuya. Evi geçindirmek zorunda olan aslında evin erkeğidir kadın da evini temiz tutar yemeğini yapar eşini hoş karşılar. Ancak kadın çalışıyorsa durum farklıdır. Onu onure ederek giriş yap yağla balla ve ye :) Seni yıprattığını ve yorulduğunu belirt. Hayat müşterek herşeyi birlikte yapmayı teklif et. Eve para ikinizden geliyorsa evin düzeni de ikiniz tarafından olmalı. Uslübun çok sakin ve üzgün olsun. Akıllı kadınların baş edemeyeceği hiç bir sorun olamaz kendine güven duruşunu bozma arkadaşım.

1|0
    0|0
  • Bende senin gibi düşünüyorum ama sanırım sadece ailesi geliyor diye senden istiyormuş diğer zamanlar ortak yapıyormuşsunuz eğer doğru anladıysam sende bir kereliğine yapı ver başka bir zamanda o senin ailen için veya senin için mutfağa girer ama illa yok diyorsan o zaman anlaşın ikiniz yapın sonuçta söz vermiş sözünü tutsun.

1|0
    0|0
  • Amanin :/ Gelecekte ben :/ Temsili

1|0
    0|0
  • Haklısın.. Yardım etmezse sende yapma o zaman bırak sinirlensin böyle gitmez deyip eninde sonunda yardım edecektir. :)

1|0
    0|0
  • ben erkek olsam bende boşarım, bayan çalışsa da evlilikte görevleri vardır. Evi toplamak yemek yapmakta çok zor birşey değil. Ailesi geldiğinde senden yemek yapmasını istiyorsa ya da misafir ne var buda kocanın gururunu ayaklar altına mı alacaksın sen milletin karşısında? normalde yardım ediyor beraber yapıyoruz dedin ne güzel yardım ediyormuş sana işte, zorlandığında da yardım eder, Eşinin ailesi senin ailen bir nevi onlar geldiğinde sen onlara hizmet etmiyorsan ayda hafta da bir geldiğinde önlerine bir çay bir yemek koymaktan acizsen ailen sana terbiye büyüklere saygı nedir öğretmemiş bu kadar net ! Bizim toplumumuz misafirleri sever de sen bundan nasiplenememişsin. Senden annede olmaz ben sana söyleyeyim canım. Ne kadar aile var adam kadın çalışsa da kadın eve geldimi ortalığı toplar çocuklara bakar, yedirir, giydirir, ödevlerini yaptırır, yemekleri yedirir, yatırır. Boşanmış aileler var kadınlar çocuklarına bakıp evi çekip çevirip bakıyor, sen bu kafayla gidersen bir baltaya sap olamazsın, bu ülkede kadın şiddeti o kadar çokken ne güzel eşim yardım ediyor diyorsun dua et evlendikten sonra dövüp söven birine denk gelmemişsin.

0|0
    0|0
    • yardım etmiyor. ORTAK YAPIYORUZ normalde :) ortak bacım. çünkü bende kural var ya ortak ya hiç.

üzgünüm be :) ben hizmetçilik yapmam

• Bunun zenginlikle alakasi yok. Ben kimseye hizmetcilik yapmam sen yap ben yapmam.

• Bu hizmetçilik değil, azıcık yemek yaptın diyede hizmetçi olmuyosun da sen bildiğin yolda devam et, 70 yaşında evinde kedisiyle oturan yaşlı bir teyze oluştu gözümün önünde...

• Ee yapıver çok mu zor ölmezsin herhalde

0|1
    0|0
  • Hiç yapmicaksin o zaman bikip yapar

1|0
    0|0
  • Yapın beraber

0|0
    0|0
  • eşimde işi gitmese evde otursa senin hoşuna gider mi kusura bakma ama adam haklı nerden bilsin yemek yapmayı temizliğe gelince ister çok yoğun çalış pislik içinde oturmak hoşunuzamı gidiyor evlenmeden önce kabul etmiş olabilir ama sende biraz onu düşün

0|0
    0|0
  • Seni geçiştirmiş evlenmeden önce. Senin yapman gerekiyor tabi ama o da yardım etse eline yapışmaz yani sonuçta ikinizde çalışıyorsunuz

0|0
    0|0
    • hayır benim yapmam gerekmiyor.

• Hizmetçilik olarak algılamayın bunu. Daha doğrusu kölesi gibi davranmak olarak algılamayın. Yıllarca her şeyi ayağına götürülmüş bir annenin oğluysa yardım beklemeniz zor. Kız ve erkek çocukları eşit büyütülmediği sürece bu algıyı kırmak zor üzgünüm. Ama şu an ki duruma göre bu sizin göreviniz. Bizim evde annem yemekleri temizliği yapar ama haftasonu yemekleri babam yapar ya da dışarıdan söyleriz. Babam bu şekilde yardımcı olmaya çalışıyor mesela. Ama maalesef her erkeğin yapmasını bekleyemiyoruz o algı kırılmadıkça. Şu an ki duruma göre konuştuğum zaman bu sizin göreviniz ve yapmanız gerekiyor. Tabi her şey ortak olursa ne mutlu size 😊 Umarım dilediğinizce olur

• Normalde HERSEYİ ORTAK yapiyorduk iste gecen gun ailesinin yemege gelmesiyle kavga ettik artik disardan yiyoruz. Asla asla asla asla ve asla hizmetcilik yapmam. Bu konuda netim

• Yapacaginiz iki kap yemek onun bile tartismasini yapiyorsunuz😄

0|1
    0|0
    • yaparım. ben medeni şekilde baştan konuştum 50 kez emin misin dedim. ben asla tek başıma yemek yapmam ya ortak ya hiç dedim tamam dedi.

• Sizin evlilik fazla sürmez ztn😄
      Bu nazini baskasinin da cekecegini sanmiyorum. Evlenme bence sen. Bosver. Evlilikte neymis:D

• bunun adı naz değil.

• Annesi babası geliyor yapiver ne olacak ki tamam konuşmuş olabilirsiniz lakin evlilik mahkeme değildir anlaşmalarla yürümez karşılıklı fedakarlık yapın çok yoruluyorsan ev yemeği yapan yerlerden soyle

0|0
    0|0
  • Onun disinda yardim ediyosa bosu bosuna sorun cikariyosun.

0|2
    0|0
    • ediyor ama ben dedim her yapışımızda birlikte yaparız. dedim evlenmeden önce kabul etti şimdi cayıyor. banane

• Calisan kezban tribin hayirli olsun bir sen calisiyosun sanki :Dd

• bir ben çalışıyorum demedim. çalışıyorum eve para getiriyorum hizmetçilik yapmak zorunda değilim ve yapmıcam. ya ortak ya hiç benden bu kadar.

• Pardon da bu senin görevin?

0|1
    0|0
    • ben çalışan bir bayanım görevim falan değil.

• Hiç evlenmeseydin o zaman ömrün boyunca çalışmaya mahkum ol

• çalışmayı seviyorum :) mesleğime aşığııım

• calisan bir bayansin tamam ama sonucta evin hanimisin kocan illaki brkler senden onun yapacak hali yok bide onun annesi babasi bir zahmet yap yani kendi annen baban olsa yaparsin eminim buna

0|0
    0|0
    • hayır. yapmam. ya ortak ya hiç. benim felsefem bu. ev hanımı değilim evin hanımı değilim. ev hanımı olmak isteseydim 5 sene üni okumazdım.

• ev hanimlarina hakaret ediyosun

• Üzgünüm. Ev hanimi olmanin kaderi budur.

• Ailesinin yanında anlayış gösterip senin yapman kölelik değil. Küfür edicem kaldırılacak kendimi tutuyorum. Zihniyetine kurban olayım.

0|0
    0|0
  • Anlasma imzalasaydin noter huzurunda

0|0
    0|0
  • boşuna dememişler erkekler evlendikten sonra değişiyo diye :D

0|0
    0|0
  • Misafire eşin mi yemek hazırlayacak? ben de çalışan bayanım bütün işleri kendim yaparım eşim de yardımcı olur ama bir erkekten bayan gibi marifetli olmasını bekleyemeyiz misafirleri hafta sonu boş olduğunuz zaman ağırlayın

0|1
    0|0
  • Bence zora sokma yani ben bu yaşta olmama rağmen (17) yemek yapmaktan çok keyif alıyorum. Bence eşinle beraber eğlenceli bir şekilde yemek yapın, hani denemeye değer. :)

0|0
    0|0
  • yap ne var ya bu kadar büyütülecek bir şey değil

0|0
    0|0
    • Buyutulcek bisey. Cunku ben hizmetci degilim.

• sen olaya hizmetçilik diye bakıyorsan vay haline, evlenerek büyük hata yapmıssın

• Hizmetci tutun

0|1
    0|0
    • onun yerine dışarda yemek daha mantıklı Şu an çocuk yok çünkü.

• Bosasin gitsin ev kizi alsin banane

• Banane ne halt ederseniz edin 😅😅😅 herifine karsi gelme yalniz kocamiza itaat etmezsek cennete girmek zorlasir

• Önüne gelen evlenmesin ya

0|0
    0|0
  • Yüzüğü at, evi terket, yetmezse intihar

0|0
    0|0
  • İyi de belki yemeklerin lezzetli olduğu için özel günlerde senin yemek hazırlamanı istiyor olabilir. Biraz abartıyorsunuz gibi geldi, senin yemeklerle ilgilenmeni istediği günlerde ev temizliğinin tamamını eşine devredirsen bence ortada pek problem kalmaz

0|0
    0|0
    • İmmmm olmaz bizde hersey ORTAK her bir b. k ortak olacak ben boyle istiyorum. Ben kocamdan ne romantizm ne para isterim. Ben sadece ORTAK olmasini isterim.

• Böyle konuşmamıştık bey de.😊

0|0
    0|0
  • Saçmalama yahu. Neyin tribi bu. Evlendiysen bunları göze alacaksın.

0|1
    0|0
    • hayır. asla köle olmam. asla

• :) aşık olduk

• Aşk karın doyurmaz ahah:D

Yükleniyor...