Şarabın iyisi kötüsü nasıl anlaşılır? Şarap seçerken nelere dikkat etmek gerek?

Şaraptan anlamak istiyorum hani çok değil de belli başlı dikkat edilecek şeyler nelerdir? Seçerken neye dikkat etmem gerek? Rengi, şişesi, üzerinde yazanlar vs ne kadar etkilidir kalitesinde?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kere iyi bir şarap içiceksen süpermarketlerden tekellerden uzak duracaksın en önemli kural bu. İkincisi kırmızı şarap içiceksen kesinlikle kiremit renginde olacak ve mantarı sıktırılmamış şarap seçiceksin eski bir şarap olacak mantarı açtığında hafif ekşiye yakın bir koku gelirse onu almayacaksın tabi bunun hastalarıda vardır. Baktın kokusu güzel geliyor bir yudum için izin isteyeceksin zaten verirler bir kadehe doldurup geviş getirir gibi tadına bakacaksın tadı damağına yapışıp kalıyorsa kapacaksın onu. Şarap böyle alınır yanınada mihaliç peynirinden dilim dilim keseceksin ohh.

2|0
    0|0
    • çok güzel anlatmışsın ama şunu anlamadım sadece mantarı sıktırılmamış dediğiniz nedir onu anlıyamadım?

• Genelde bunu süryaniler yapıyor. Mardinde özellikle üretiliyor satışı İstanbulda'da mevcut. Özel mahzenlerde tutuyorlar kapalı sıkıştırılmış versiyonları. Sana örnek olarak bir adet dışarda bekletiyorlar mantarı sıkıştırılmamış yani ağzına tıkılan mantar.

• aa anladım peki teşekkür ederim. çok güzel ve detaylı anlamışsın :)

En İyi Kız Görüşü

• Şarabı aydınlık bir zemine koy 45 derecelik açı ile eğerek bak. Rengi berrak görünüyorsa o şarap iyi işlenmiştir. Yıllanmış şaraplar daha pahalıdır çünkü şarap yıllandıkça güzelleşir derler. Bu her şarapta geçerli olmayabilir. Belli markaları araştır internetten ve o şekilde al.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• belli seviyede uzman olmak istiyorsn yeri burası değil ama şarap markası tavsiye edebilirim
    sommelier kursu alman lazım.
    mesela icif. com. tr

1|0
    0|0
    • linke bakacağim teşekkür ederim. çok bilmeme gerek yok henüz. biraz bişeyler bilsem hani boş olmasam bu konuda bana yeterli :)

• ahaha harikasın ya 😂 senden çok iyi bir oyuncu olurdu gerçekten 😂

• hangimiz yönetmeniz ki bu hayatta.. (bak bak felsefe de var) :D :p

• Şarabınızı seçerken ilk önce rengine dikkat etmelisiniz. Beyaz şarapların rengi altın sarısı ile açık yeşil arasında değişebilir. Kırmızı şaraplarda koyu vişne rengi şarabın yaşının genç olduğunu gösterir. Kiremit tonlarındaki şaraplar ise daha olgun olarak tanımlanır. Seçtiğiniz şarabın parlak olup olmadığına da dikkat edin; çünkü parlaklık, şarabın ne kadar kaliteli olduğunun bir göstergesidir.

2|0
    0|0
  • Sofular haram demişler
    Bu aşkın şarabına
    Ben doldurur ben içerim
    Günah benim kime ne

3|0
    0|0
  • Meyve şaraplari disinda sarap icmem.

1|0
    0|0
  • Kol gibi pahalıysa iyi -ucuzsa Köpek Öldüren cinsindendir bu kadar basit.

1|0
    0|0
    • bu mantığı göz önünde bulunduruyoruz ama işte daha detaylı bilmek isterdim yine de sağol :)

• markası ne kardeşim marka önrymm fiyat söyle bna öne göre truzimciyim ayrıcada sarap bnden sorulurr

1|0
    0|0
    • fiyatı önemli degil açıkcası. alkolik değiliz. ailece arada içmeyi seviyoruz ama alırken bilerek değil rastgele alıyoruz. şu iyidir dediğin marka varsa yazarsan iyi olur :)

• çok teşekkür ederim marka onerisi için de teşekkür ederim :)

• rica edrim başka isteğinz :-)

• Şarap tamamen damak tadıyla alakalı. Hepsinden tadarak içimi haz vereni bulabilirsin.

1|0
    0|0
    • tadıyoruz ama daha bilgili olup seçebilmek isterdim :)

• Rica ederim. denk gelirsem sana link atarım. Bakarsın... Ama ilginç bir konudur. Şarap zevk için içilir. Sarhoş olmak için değil. Bunu unutma. İçeceksen de kendine has bardakları vardır. Onlarla iç...

• peki teşekkür ederim :)

• Şarap alcaan zaman sole ben sana sunu al derim :)

1|0
    0|0
    • alacağımda diye bir planım yok daha dün kuzenlerimin evinde ailece içmiştik bir şişe. yani parası dert değil, ailem de kızan bir aile değil birlikte keyifli vakit geçireceksek arada içeriz. ama rastgele seçiyoruz yani bir bilgimiz yok bu yüzden öğrenmek istiyorum

• Piyasa da çok bilinen bir şarap deģil ve içimi bir harika dostum. O benim özelim diyorum :)

• peki o zaman :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Hic anlamam bir yerde okumustum sarap kurtluysa daha da iyi demekmis😱😰

1|0
    0|0
  • Özellikle helal olmasina dikkat et

0|1
    0|0
Yükleniyor...