Yobaz insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir arkadaşla tartıştık bu platformda. Adam Cemevinde oyun oynuyorlar diyor. Adam Tasavufu kötü değerlendiriyor adam hakaret ediyor adam tanımadığı birini başkasına kötüleyip gıybet yapıyor. Ben ise sadece onun görüşünden hoşlanmadım ve engelledim ve sadece bu kadar iyi sizsiniz neden tasavuf ehli yunus emre, hallac mansur,, pir sultan, nesimi bunlar gibi barışı beraberliği yaşamıyorsunuz dedim kötü olarak söylediğim tek şey bu. Ve bu yobaz sürekli hakaret meymenetin yok, kafir oldum, cücük beyinli oldum bu nu şundan yazıyorum işte ben tasavuf eğitisiyle büyüdüm hiç hakaret etmedim ve engelledim beyefendi içindeki şeytanı açığa çıkardı görün işte yobaz zihniyeti başkasına saygı duyamıyacak kadr terbiyesiz olan bu insanları ancak başkalırana hakaret ederler ellerinde olmayan sebplerden aşağılar küfür derecsinde saygısızlık yaparlar nalet olsunki Hz Muhammedi kullanıp müslümanız diyip bu kadar şeytan ruhlusunuz.

Güncellemeler:
...
...,

1|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Kufur ederek terbiyesizlik etmis acaba kendi muslumanim diyor buna gore hareket ediyor mu? yalniz soyle bir durum var alevilik bir din mezhep degil.. erkekli kadinli bir arada durmak oyunlarla ibadet olamaz. sazlarla olamaz.. tasavvuf bu degil yanlisin var

0|2
    0|0
    • Sen bunu nereden bilebilirsin sen tanrımısın alevilerin kitabı da kuran değilmi yazık sana resmen her kelimenden cahillik akıyor.

• Alevi cok tanidigim var ordan biliyorum alevilerin inanc ve ibadetlerini de biliyorum kur ana aykiri seyler mesela erkekle kadin ayni yerde yan yana ibadet edemez ustelik aleviler dans saz esliginde yapiyor bunu. kadina erkek erkegede kadin haramdir ayni ortamda durmak nikahsiz

• Yahu ablacım sen böyle inanan o öyle insansın ortak nokta ne Allah Muhammed gerisine Allah baksın sen ben değil diyorum sen sadece o kadar yazdım sadece bunumu çıkardın

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Lanet okuma hakkını sana kimse vermez. Hz. Muhammed i kullanıyorsunuz diyip genelleyemezsin. Kimse sana bu ihtamlarda bulunma hakkını vermez. Kullandığın kelimelere dikkat et

0|1
    0|0
    • Kişisel bir yorum yapmadım. Yobaz insanlar için dedim. Lanet okumamı sabahtan yemediğim hakaret kalmadı hakkımı helal etmiyorum ne hakkı var ney ney anlat bir tane haklı olduğunu noktayı göster

• Güzel düşünüyorsun sinirlerine hakim ol Allah mükafatlandırır inşallah

• Evet bana bu kadar dine yaklaştıran sunni bir iki alim ve abim oldu biliyomusun insanlar müslümanlığı böyle insanlardan değil tanıdığım abilerden öğrense herkes müslümanlığın ne olduğunu öğrenir hiç bir insan dışlanarak onu dini sevdiremezsin bak aynı inanca sahip biri beni nefret ettirirken aynı inanca sahip sunni bir abim bana dini sevdiyor Hz Muhammedin ne kadar güzel bir yaşantısı olduğu anlatıyor çok farklı iki aynı inanç iki farklı insan bir isnanda nasıl farklı tepkiler yapıyor

• Alevimisin?

0|1
    0|0
    • Aleviyim evet zoruma hem orası gitti hemde yani eğer biz kötüysek diyelimki biz kötüyüz yahu ben senle sana değer vererek saygı duyarak konuşuyorum adam ağzına geleni söyledi sinirimi bozan yahu bu kadar mı düşük savunduğun din

• Bende aleviyimdw o yüzden sordum cahile laf anlatamazsın bunu hâlâ öğrenemedinmi? Boşver takılma hiç öyle insanların söyledikleri de kendileri gibi değersizdir.

• Mesela alevilik değl onu durduk yere attı ortaya onla ilgili konuşmuyorduk sadece bu kadar mı cahil olunur çok sinirlendim

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...