Müslüman-Ateist tartışmaları çok hoşuma gidiyor Neden :DD?

Müslüman-Ateist tartışmaları çok hoşuma gidiyor Neden? :DD

Yani bayılıyorum :DD Kuranın bilimsel mücizesini öğrenen Ateist ayşe hanım videonun sonların da şaşkına dönüyor :DD

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Ateist olup ; Selamunaleykum, eyvallah, Allah Allah, valla, insallah kelimelerini devamli kullananlar var.

Işte bunlar sadece uçak sallanincaya kadar ateisttir. Sonra disardan kendilerini bizlere ateist olarak gosterip, kendilerince entellik taslarlar.

0|3
    0|0
    • Fitratlarini vermis Allah ama inatla yanmayi tercih ediyorlar :)

• o kelimeler sadece dilimize yerleştiği için kullanılıyor.
      mesela sen ingiliz değilsin ama ok falan diyorsun

• Dilimize yapışmış bu kelimelerin ateistlerin kullanması gayet doğaldır Örn;İnşallah umarım demek , eyvallah sağol demek, hay allah da tüh ya demek gibi anlamlar yüklenmiştir;bazı kelimeler zamanla ilk kullanıldıkları anlamını kaybeder, zaten dil sürekli değişir ve gelişir ateistlerin yukarda belirtigin kelimeleri kullanması kendileriyle çelişen bir durum olmaz dilimize kültürümüze yerleşmiş bu kelimeler kalıcılaşmıştır yani ateistlerin kullanması bir çelişki değildir =)

En İyi Erkek Görüşü

• Tanrı kavramının kendisini ve insanın yaratılış sebebini değil de böyle şeyleri sorgulayan insanları yalancı çıkarmak kolaydır.

Gelip de kimse tanrının neden acı dolu bir düzen yarattığını, insanı neden cennetten kovma ihtiyacı duyduğunu, kendisi sonsuz birinin istese insanları sürekli mutlu yaratabileceğini ama onun neden bunu yapmamayı seçtiğini, kaderini bildiği insanları neden yine de yarattığını, en başında neden ruhu yarattığını kimse tartışmıyor. Neden kendisine ibadet etmek üzere varlıklar yaratmış mesela, kendisine tapılmasına ihtiyaç mı duyuyormuş? Bir de "bilinmek istediğini" söyleyenler var, neden bilinmeyi istemiş mesela? İstek demek, gerçekleştiği zaman isteyicisini memnun eden şeydir, tanrının memnun olmaya ihtiyacı mı var?

Bunlara herkes ağdalı cevaplar verir, tartışırken konuyu hep başka yere çekerler. Kader denince yok cüz'i yok külli irade derler, ikisini de tanrı biliyor sonuçta ne fark eder insanın neyi belirlediğini söylediğimizin? Sanki insanın bir şeyi yapacağını görüyor da nasıl yapacağını göremiyor tanrı.

Şöyle başlıklar açarsanız insanları tartışmaya teşvik edersiniz, kaldıramayacağınız yükün altına girmeyin. Hoş, ben de vaktinde o kadar insana anlatmaya çalıştım ki buralarda, artık yoruldum. Soruları bırakıyorum, anlayanlar anlamayanlara anlatsın.

0|0
    0|0
    • Allahınn neden acı dolu bir düzen yarattığını, insanı neden cennetten kovma ihtiyacı duyduğunu, kendisi sonsuz birinin istese insanları sürekli mutlu yaratabileceğini ama onun neden bunu yapmamayı seçtiğini, kaderini bildiği insanları neden yine de yarattığını, en başında neden ruhu yarattığını kimse tartışmıyor. Neden kendisine ibadet etmek üzere varlıklar yaratmış mesela, kendisine tapılmasına ihtiyaç mı duyuyormuş?

Hepsi Kuran da bire bir yazıyor. Nedenleri.. yani sorgulamaya gerek yok :)

• Herkesin başka bir yorum kattığı, anlamak için sürekli tefsir veya hocaların konuşmaları peşinde koşulan bir kitabın "apaçık" olduğunun kendi içinde yazmasını da ayrıca garipsediğimi belirtmeliyim.

• sen kaderden bahsediyosun galiba ama senin dediğin olsaydı ben sana şöyle anlatmak isterim
      Kendinizi bir uydu olarak farz edin. Dünyayı uzaydan kuş bakışı görüyorsunuz ve aynı anda milyarlarca kişiyi izleyebiliyorsunuz. Bir dağ, üzerinde de bir tren yolu... Tren yolunun bir tarafından son sürat bir tren hızla dağın doruğuna tırmanıyor. Fakat o da ne? Tam aksi yönden başka bir tren de aynı hızda aynı yolda doruk noktasına tırmanıyor ve birbirlerini göremedikleri için birbirlerine çarpacaklar! Fakat siz görüyorsunuz çarpışacaklarını. Çünkü tam kuş bakışı görüyorsunuz dağı. Onlar ise göremiyorlar. Ve paaaat! Trenler çarpıştı yüzlerce kişi hayatını kaybetti.

Bu durumda Seni suçlamaya kalkıyorlar. Fakat sen sadece onları izledin. Geleceklerini bu şekilde gördün. Kazayı yaptıran sen değilsin. Onlar...

İşte trenin içindeki insanlar nankör bizleriz. Allah ise (bizim aklımızın alabileceği şekilde anlatıyorum) bir uydu gibi yalnızca bizi izliyor. Kararlarımıza müdahale etmeden...

Kızlar Ne Diyor 4

• Ateistler din hakkında bildigi birsey yokki. Zaten bu yuzden dinden cikiyorlar. Sonrada televizyonlarda rezil oluyorlar.

0|2
    0|0
    • Seni üzmek istemem ama Bilim adamlarinin %99u, en gelişmiş ülkeler norveç, isveç, japonya, danimarka gibi ülkelerin %85-%70 i ateisttir.

İsvecli bilim adamlari, norvecli bilim adamlari meshurdur. Japonya basli basina teknoloji.

Arti olarak danimarka eski basbakani kadındir. Dunyada sayili kadin basbakan vardir..

• @ezgidawson "İlim çinde de olsa gidip onu edinin" diyen Peygamberin ümmeti ilim tahsis ettiği 1200'lü yıllar öncesinde Avrupa dediğimiz coğrafyada "karanlık çağ" dedikleri sefalet dönemi yaşanırken müslümanlar astronomiden matematiğe ve tıpa kadar müthiş bir patlama yapmışlar, bilim ve kültür şehirleri kurmuşlardır. Biruni'ler, İbn-i Sina'lar çoktur bu dönemlerde. Allah Kuran'da da müminleri teşvik eder araştırmaya ve ilim sahibi olmaya. Ama ne var ki 1200'lerden sonra gerçek ilim terkedilip, rüya görerek vahiy aldığını iddia eden zat-ı muhterem evliyacıklar ve tasavvuf denen pislik islam alemine zehir gibi girince gerçek ilim unutuldu. Dergahlar kaplayıverdi heryeri. Avrupa Renasseince (Rönesans) ile ilimde tavan yaparken bizim yerimizde saymışlığımız islamdan dolayı değil, tam aksine Allah'ın buyurduğu islam anlayışından koptuğumuzdandır.. ve her ne kadar "ateist" desek te, kalben inanmıyorum desede "pratikte ve uygulamada" ilim araştıran bizim müslümanlardan 10 kat daha müslümandır.

• Ruh hastasisindir belki 😁

0|0
    0|0
  • Bilgisizlik herşeyin tek açıklaması bu bilgi zayıflığı şahsen benim sinirlerim bozuluyo hiç hoşuma gitmiyo

0|0
    0|0
  • Dalga gecilmiş ironi videosu bu. Gercek ateistlerin bilim adamlarinin tartismalarini izle.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Ondan mi bu ülkede Ateistler, Müslümanlara combo yapiyor diye öldürüldü?
    Ateistler Kuranda hicbir mucizenin olmadigini bilir, o sözde mucizevi Ayetleirn gercek aciklamarinida bilir.

Islami bildigimiz icin bir zaten Dinsizsiz.

Simdi Video'ya gelelim, birkac Müslüman kellesi toplama zamani.
    Kuranda apacik bir sekilde Günesin Düyanin etrafinda döndügü yazar, kadinin dedigi gibi. Adamin dedigi gibi Günesin hareket etmesi kastedilmez, müslümanlar bunu idda eder bu celiskiyi örtmek icin. Ama o Ayeti okursaniz apacik sekilde Günesin dünyanin etrafinda döndügü yazar.

Bunu nerden biliyoruz?

1. Ne gece gündüzü nede Ay günesi gecebilir diyor, hepsi Allahin emri ile hareket ettigini söylüyor.

2. Baska bir Ayette de Günesin bir balcikta battigi yazar.

Burda hayatinda elline bir Kuran alip okumamis insanlar, o Ayeti bilmeyen görmemis insanlar Ateisler rezil olmus diyor...

Videodaki adam rezil oldu, siz rezil oldunuz, konudan haberiniz yok diye farkinda degilsiniz.

0|0
    0|0
    • Not: Düsün bakalim, Videodaki yorumlar neden kapali diye. Video'da yorumlar acik olsa Ateistler orda Müslüman birakmayacak.

Videoyu koyan göd korkusundan yorumlari kitlemis bunlar burda daha ne ötüyor...

• Günes batmiyor kardesim. Hayatinda hic okula gitmedin mi? Bu nebicim bir soru. Müslüman oldugun belli.

• Her neyse yorma kafanı.

• Guru gürültü yapıyorsun gece gece :D

0|0
    0|0
    • niye ki :// adam bilimsel araştırmalra evren genişler ve göre güneş gider diyo

kadınsa Yasin suresini okuyor ve güneş kendisi için belirlenen yerde akar diyo ://

• ya da sen beni yanlış anladın :) Adam müslüman :) kadın ateist

• Elhamdülillah tabii ki de İslamdır :)

• Insanlar dusuncelerine kendisinin dahi saygisi olmuyor. .

0|0
    0|0
  • Gereksiz buluyorum iki tarafta hiç bir zaman kanıt bulamayacaklar.

0|0
    0|0
    • ben sana buldum genç ;) araştır gel bunları :))

İki denizi birbirine kavuşmak üzere salıvermiştir. Aralarında br engel vardır, Birbirlerine geçip karışmıyorlar (Rahman suresi 19-20)

İki denizi birbirine salıveren de O'dur. İşte şu susuzluğu gideren tatlı bir su, diğeri de tuzlu ve acı bir sudur. Aralarına ise Allah, birbirinin sınırlarını aşmaktan alıkoyan bir engel koymuştur (Furkan suresi 53)

Sen bu ayetleri araştır :))

Birde şu bilim adamını :))
      Fransız Deniz bilmici Kaptan Jacques Cousteau

bunları araştır gel )) ondan sonra Gereksiz buluyorum iki tarafta hiç bir zaman kanıt bulamayacaklar. dersin :))

• @Nutarge cebeli tarık boğazını iyi araştır. vb haliçlere deltalara bak..

• Biri cahil öbürü ondanda cahil yeter dayanamıyorum gidin başka yerde tartışın

Yükleniyor...