Bu ülkede kadın olmak suç mu?

Gece 3'de dönersin tecavüzü hak etmiş olursun, kibar davranırsın aşık oldu derler, terslersin kezban derler, kapanırsın yobaz derler, açılırsın kaşar derler, evlenmek istersin bekaretini sorgularlar, boşanırsın kolay kadın olursun, kocan evi terkeder suçu taranmamış saçında, 3-5 kilo fazlanda bulurlar.
Çalışmak istersin fingirdemeye mi niyetlendin olur, aynı işi yapan erkek meslektaşından daha az kazanırsın, erkeklerin apoletleri yattıkları kadın sayısı ile doluyken sen bir erkeği öpsen suç olur, yabancı kızı ayartan erkek kahraman olurken yabancı erkeği beğenen kadın toplumsal lince uğrar.
Sahi bu ülkede kadın olmak niye bu kadar zor?
Bu ülkede kadın olmak suç mu?

1|0
21|24

En İyi Erkek Görüşü

• Bu ülkede kadin olmak suç değil, insan olmak suç. O kadar pis düşünceliler ki tecavuze ya da tacize ugrayan bir kadina suç bulabiliyorlar. Aslinda hepsi birer tacizci ve tecavuzcu, fiziken değilse bile beynen tecavuzculer. İnsan olabilmenin büyük ayricalik olduğu bir ülkede yaşiyoruz artik.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Müslüman ülkelerde durum tıpa tıp aynıdır. Maalesef.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• fazlasıyla zor.. çünkü ülkenin beyin ve yetişme zihniyeti bunlarda büyük bir etken.. dediğniiz gibi her duruma bir kılıf uyduran milletiz.. bir potansiyel şuçlu gibi görünüyorlar... ahlak ve namustan ödün vermeyenlerin asıl kepazeliği kendi içlerinde yetişen mangadalıklarını bir dişi gördüğünde köpekleşmelerinden anlayabiliyoruz... namus namus diye tututanlar özünde ne kadar namuslu... erkek yapınca özgür kadın yapınca linç kampanyasına geçiyoruz... ülkede eğitim seviyesi ne kadar az olmak ahlaki değerlerimizden anlaşılıyor... değerlerimizi unutmuşuş... Annene duyguğun saygıyı tüm kadınlara göstermen gerekir... doğruya her zaman eşitliğe önem vermek gerekir... ama biliyorum ki zihinler doğruyu tartmadıkça bu füzen bu toplum değişmeyecek düzelmeyecek her kez kendini terbiye etmeli..

2|0
    0|0
  • Kadın Olmak...
    Ve Anladım ki; Bu ülkede kadın olmak zor zanaat…
    Başı okşanan kız çocukları vardı bir zamanlar yüzüne baktığımızda o hoş tebessümü gördüğümüz… Şimdi ne oldu da başını okşayan eller, tenini okşayıp kirletmeye başladı?
    Kadın olmak; Hep birilerini tatmin etmek, ruhunu görmezden gelip etinden faydalanmak mıdır?
    Kadını bir makine gibi sadece cinsel obje olarak gören, Cennetin bile Kadınların ayakları altında olduğunu göremeyen zihniyet, utansın diyorum!!!

2|0
    0|0
  • Haklisin bu ülkede kadın olmak çok zor sanki kadınlar erkeklerin eğlencesi stress topu ya onlar bize allahın emanetidir soruyorum siz emanete böyle mi sahip çıkıyorsunuz rahat verin kadınlarla erkekler eşittir bunu artık anlayin kabadayilik ona değil o sana karşılık veremez delikanlı olan başka bir erkeğe dayılık yapar benim bir kadın var BAŞKASİNA HÜKMEDEN KUVVETLİDİR KENDİNE HÜKMEDEN KUDRETLDİR

1|0
    0|0
  • Hay sizin sürü psikolojinize ya. Koyunlar sizi. Bir iki kişi ''bu ülkede, burası Türkiye'' ve türevleri cümleleri kurdu diye, anlamını bilmeden, nedenini bilmeden tekrar edin onları, hiç yenilik getirmeyin zaten. Sanarsın ki bu dedikleri sadece Türkiye'ye özel. Tüm dünya bundan muzdarip. Kadın ve erkeğin olduğu her yerde kadın ezilir, tecavüze tacize uğrar, istediğin ülkeye git bu böyledir. Dert yanacaksan ''dünya da kadın olmak suç mu?'' diye sor, bu ülkede de mi değil.

2|0
    0|0
  • Bu bir komplodur.
    Gece geç vakti tehlikelidir.
    Kibar davranacaksan herkese davranmalısın yoksa billiyorsun
    Kaba olacaksan arkana birini almak zorundasın yoksa dışlanırsın
    Öylesine kapananlar heves niyetine diye düşünürler bilirsin
    Bekaretini sana güvenmedikleri için sorgularlar
    Boşanırsan kendini açıkta bırakmış olursun sence hiç evlenmemiş bir adam boşanmış biri ile evlenir mi?
    Evi terkedecek insan her türlü yol bulur bu erkek için de kadın için de geçerli.
    Genelde bir erkeğin yanında çalışmak fingirdeme nedeni olur bayan yanında çalışan bu sorunları yaşamaz.
    Genel erkek çalışanlar patronlar ile daha kolay anlaşır. bu yüzden
    Tabi ki kadın olmak zordur ama kendini tutamayıp öpen kullanılan taraftır.
    Yabancı ile evlenirsen dinen ahlaken değişmen anlamına gelir erkek evlenir getirirse kendi tarafına çeker ama kadın çekilir bu yüzden yabancıya kız verilmez sadece alınır.

Kadın olmak hiçbir ülkede suç değildir.
    Ama kullanılan taraf olmak suçtur çünkü kullanılan hariç kullanan ceza almaz çünkü kullanılmak için kendinden açık vermiştir insan.

0|0
    0|0
  • Ben Süper Kadın serumu geliştircem Wallaaa bak söz. Biri canınızı mı sıkçak ahan da bir koycağınız 300 metre uççak. Ama yine en büyük korkum bu gücü daha çok hemcinslerinize uygulamanız olacak.

1|0
    0|0
  • Suç değil

0|0
    0|0
  • Değil pikachu

0|0
    0|0
  • Hayır suc degil

0|0
    0|0
  • Onurdur

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Kadın olmak zor çünkü insanlar nefsine hakim olamıyor iman az mantık yok

0|0
    0|0
  • Zor.

0|0
    0|0
  • Suç değil tabiki yazdklarn bnce yanls değil ama benm için yanls olan kısa mini etekli kıyafetle gezmsi hele yanlzkn falan yanls çünkü bir erkek için istek arttrci olabilir bayanlrnda dkkt etmesi gerekir ki erkeklern bazlarda serfsz olabiliyor bazen

0|0
    0|0
    • Erkek şerefsiz ise, her kadına yapar bunu. Tecavüze tahrik gerekçe olamaz, kısa etek giydi diye tecavüze uğrayan kadın suçlu falan değilir ırakın şu zihniyeti.

Erkeğin isteği artınca illa tecavüz etmeli yani? Başka yolu yok mu?

Kadınlara giyim dersi verene kadar azı barzolara insanlık öğretsek ya

• @Ragnar_Lodbrok tecavuz etmesi gerekmez tabikide bazı serefszler var iste

• Kadına veya başka birşeye el kaldıranın insanlığından şüpe ederim

0|0
    0|0
  • Çok üzgünüm, maalesef... Kadınlarımızı obje olarak gördüğümüz için...

0|0
    0|0
  • bakış açını değiştir...

0|0
    0|0
  • Ya hemen bir başlayın acıtasyona şu saat de

0|0
    0|0
  • malesef suç :)

0|0
    0|0
  • Evet zor

0|0
    0|0
  • Gerçekten zor

0|0
    0|0
  • Sen çok dolmuşsun ama yanlışlarla dolmuşsun.

Gecenin üçünde erkek de gezse güvenilmez serseri mi değil mi ona da böyle şeyler düşünülebilir.

Kibarlık önemlidir benim için. Kibar olanı severim. Kibar olmak kötü değil bana göre.

Ama terslemek yakışıksız davranış gerçekten.

Hakkıyla kapanan da kötü değil, başına türban takıp da altına tayt gibi daracık şeyler giyiyorsa zaten o sahtedir.

Açıklık konusunda da yine en çok giyime dikkat edilmeli. Başın açık bile olsa minili dekolteli tayt ve tayt türü daracık şeyler giymesi doğru değil.

Evlenmek isteyenin geçmişi tabiki önemli. Hiç kimse kandırılmak istemez. Başkalarıyla yatıp da buna hiçbir şey söylemeden ona kapamaya çalışanlar da var. Bu yüzden çok önemli bu.

Boşanmak kolay iş değildir. Boşanırken çok ciddi gerekçe olmalı. Yıkıcı değil yapıcı olunmalı.

Ev terk etme de her iki tarafta da olabilir yanlış. Taranmamış saç bana göre evi terk etmek için gerekçe değil. 3-5 kilo fazla da terk etmek için gerekçe değil.

Kadınlar tabiki çalışabilir öğretmenlik olsun doktorluk olsun avukatlık olsun.. Ama model manken olmasını istemem ben.

Erkek meslektaşından da az maaş alıyor doğru değil. Erkekler için iş zaten daha önemli. İşi olmayan hiçbir erkek evlenemez.

Sevdiği kızı öpmek de suç oluyor, yani yalnızca siz değil erkekler de suçlanıyorlar.

Yabancı erkeği beğeniyorsanız o da onun sorunu.

Bu ülkede kadın olmak zor değil, yalnızca eski topraklar gibi zora gelemez olmuşsunuz. Erkeklerin de birçok zorlukları var ama hep siz kendinizi düşünüyorsunuz.

0|0
    0|0
  • ya kim diyo gece 3te dönersin kadın suçlu olur diye.. Allah bilir bir kişi atmıştır ortaya öyle bişey sanırsın tüm türkiye öyle düşünüyomuş gibi yansıtılır.. hatta böyle bişey denmemiş bile olabilir denmese bile kesin böyle derler diye diye zamanla denmiş gibi gösterilir yeter artık ya kimsenin öyle bişey dediği yok denmişse bile bir kişi atmıştır ortaya öyle bişey bunu genele yaymayın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Bana bak sana bir sır vereceğim: o dediklerin var ya hani, o insanlar belkide hüsrana uğrayacak olanlardır. Allah sabredenlerle beraberdir. Kadının fıtratında tesettür vardır. Bunu kimse değiştiremez. Çok açık bir ayettir. Fakat açık bayanlara eziyet edin diye bir şey kesinlikle ve kesinlikle yok. Erkeklerin avretlerinden biri göz kapaklarıdır. Sen onla bunla gönül eğlendir. Sonra namuslu eş ara yok öyle bir hayat. Birde şu var '' güzele bakmak sevaptır'' gibi saçma bir cümle uydurmuşlar. Haşa sankigüzel bayanlara bakın çirkin bayanlara bakmayın diyor Allah. Bu söz küfür ile iman arasında bir yere götürüyor, dikkat edin.
    Kadın isterse çalışır. Ama çalışmak için zorlanamaz.. Kezban meselesine gelince yine bu kelimeye niye takılıyoruz ki.. Mü minlere söylüyorum Flört Haram güzel kardeşim. MÜSLÜMAN olarak hakikatimize geri dönmeye ihtiyacımız var. Allah yardımcımız olsun.
    En başta İnsan olabilmek zor. İnsan olabilmeyi başarırsak Allahın izni ile nesli düzelteceğiz.

Bir konuya gireceğim. Erkek çocukları olan kişiler özellikle çocukluktan itibaren edebi öğretmeli. Tabi önce kendileri öğrenmeli ki çocuklara öğretebilsinler. RABBİMİZİ azap eden bir Yaratıcı olarak değil, Merhameti sonsuz olan bir Yaratıcı olarak küçük yaştan öğretmeleri şart.

Bence bizler Allahı daha yakından tanısak , Ona olan kulluğumuzu yerine getirsek, Peygamber Efendimizi tanısak, sünnetlerini yerine getirmeye çalışsak, Barış ortamını sağlayacağız zaten. Allah yardımcımız olsun.

1|0
    0|0
  • Suç. Yaşamakta nefes almakta suç

1|0
    0|0
  • Evet bu ülkede kadin olmak suç. Pardon GÜNAH!

1|0
    0|0
  • İnsanlar, sırf bu sapıklar yüzünden hiçbir zaman eteklerinin boyunu kendi isteklerine göre ayarlayamıyorlar. Canları sıkılınca gecenin bir vakti de olsa umursamayıp yürüyüş yapamıyor, tek başına evinin dibindeki markete gidemiyor. Bu sadece Türkiye'de değil tüm dünyada böyle. Hep bir endişe içerisinde mi yaşayacağız?

0|0
    0|0
  • Ağzı olan konuşuyo gizlican. Takılmayıp hayata bakmak lazım. Bu topluma hiç bir zaman yaranılamaz.

0|0
    0|0
  • Biraz abartilmis olsa da bencen. Realiteye yakin malesef.. onun icin kendi ayaklarimizin üzerinde durabilmek icin elimizden geleni yapmamiz lazim. Özgürlügü, adaleti bize kimse vermez, biz almasini bilecegiz.. hadi bakalim malcolm x in sözüylede bitsin yorumum :)

0|0
    0|0
    • bence değil ki bu :)

• Aa sahiden soruymus. Hic dikkat etmedim sry :P uzunluguna baktim sadece :)

• Aynen öyle bosver kimi bacım desin kasar desin kolay desin zor desin sen kendini biliyosun gerisini bosver seni bilen bilir yargilayanda baska kapiya gitsin 2 kurusluk beyni olan insanlari mi takicakmisim mutlu olmaya bak kendim oldugum icin ve kadin oldugum icin gurur duyuyorum...

0|0
    0|0
  • geri kalmış zihniyetleri dinlemek yerine kulaklığğını takacaksın varsa bide güzel müzik açacaksın milletle nasıl başedeceksin yoksam

0|0
    0|0
  • Evet suç sanırım

0|0
    0|0
  • Camura batmisin ablA karamsar ol mahpuslugu yasa ümitli ol özgürlüğü yasa ama naparsan yap milletin dedigini yasama

0|0
    0|0
  • Doğru bildiğini yapacaksın herkesin ne dediğini onemsersen işin zor

0|0
    0|0
  • Iste erkek olmak vardi

0|0
    0|0
  • Suç değill amaa işte

0|0
    0|0
  • Malesef bu ülkede kadın olmak zor