ASKERLİKLE İLGİLİ ÇOK ÖNEMLİ BİR SORU?

Üniversite okuyan biri askerligini 6 ay yapıyor degil mi? Peki silah vb. Egitim aliyorlar mi? Birde benim sag kolumda dogumda cok cekilmesinden sinir zedelenmesi var. Egri duruyor yemek falan yiyemiyorum ama kullaniyorum. Curuk raporu verirler mi? Ben askere gitmek istiyorum

0|0
1|7

En İyi Kız Görüşü

• Verseler bile gitmek istersen gidebilirsin diye biliyorum benim kuzeniminde raporu vardı gitti komutan seni gönderebilirim demesine rağmen o kalmak istedi ve kaldı

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• izin kullanmadığınız takdirde 157 gundur sure lisans mezunu için evet temel silah egitimi alacaksın eğer sağlıkla ilgili bir sorun varsa şu an için aile hekimi eğer aile hekimi yeterli görmediyse askeri hastane veya gata kontrol için çarğırıp elverişli olup olmadığınızı rapor ile tescilleyecektir ! askerlik gorevinin yeterli olup olmadığına ancak yetkili hekim karar verebilir doğru bilgiyi muayene olmaya gittiğinizde öğrenebilirsin ancak.
    kolay gelsin !

0|0
    0|0
    • Ben silah egitimlerini yapamamaktan korkuyorum cok zor mu? Birde ben gitmek istiyorum arkadaslarda atislar falan zor bosver diyor curuk almakta istemiyorum

• Nasil ne diye anlattilar? Atislar zor dediler. Curuk alma ihtimalin var dediler

• onu söyleyene deki bana kıd üsteğmen... dediki askerlik peygamber ocağıdır kimseye zorluk vermez gerekirse istersen eğer çuruk raporu verseler bile ben sana ön ayak olup geri hizmete aldırıp askerlik ocağının nasıl bir yer olduğunu görmende yardımcı olurum he delikanlı sıkıntı yapma hele bir git muayene ol çuruk raporu verırlerse bırak onuda ben duşuneyım tamam sıkma tatlı canını eğitimlerle komando eğitimi verilmiyor size temel atış vs merak etmeyın ! benım en çok tav olduğum konu 3 5 çapulcu 1 sene gidip askerlik yapıp gelıp size orgenaral ayağımı yapıyor nedir olay !

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 6

• 1 aylık bir eğitim süresinden sonra 6 ay askerlik yapıyor

0|0
    0|0
  • Silah egitimi filan olur buyuk ihtinalle seni almazlar kardesim sagliktan yana

0|0
    0|0
  • Acemi birliği 1 ay sürüyor kısa dönemlerin silah atış eğitimi alıyosun sadece acemi birliğin kısa sürer muayene de sağlık problemin varsa seni Gata'ya sevk eder ciddi bir durumsa

0|0
    0|0
    • Her universite okuyan kisa donem mi yapiyor? Birde atislari yapamamaktan korkuyorum cok zor mu,

• Hayır uzun dönem teğmen olarak da yapabilirsin o şansına kalmış onlar belirliyor. Atış kolay atamasan da bişe olmuyo dert etme

• 6 ay askerlik için üniversite okumak yetmiyor.
    önlisans mı lisans mı okudun.
    her asker eğitim almak zorundadır.
    çürük raporunu askerlik şubesine sorman lazım

0|0
    0|0
  • keske benide asker yapsalar gitsem diyarbakır cizreye

0|0
    0|0
  • Eğitim alıyorlar , çürük alabilirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...