İnsan ayrımcılığı erkeklere fazla miras verilirken bayanlara neden az düşüyor bu da Allah ı islamı kullanrak yapılıyor?

Şimdi benim dedeme bir arazi satışı sonucunda baya bir para geldi dedem erkek çocuklarına yüksek meblalar verirken kızlarına ise düşük ve komik bir rakam verdi ayrıca erkek çocuklarına bir de ev aldı o paraya ayrıca kızlarının durumuda iyi değilken şeriatta böyle Allahın emri bu islamda böyle peygamber emretmis diyerek bunu yaptilar sorun parada değil aslında canımızı sıkan yapılan bu ayrımcılık size soruyorum böyle bir durumda kalsanız o insanlara hala saygı duyar sahip çıkarmisınız?

Güncellemeler:
Seriata göre dahi verilmedi para arada uçurum var hakkımız geçti hepimizin helal etmiyorum ben.

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bahsettigin miras su sekilde oluyor. Kadina verilen 1 kendi hakkidir. kesinlikle kimseyle paylasmak zrunda drgildir. Kadini garantiye alma dusuncesi var. mesela yarin evlendiginde kocasina muhtac olmasin diye olabilir.
    Erkege verilen 2 ise biri kendi hakki digeri ise ailesinin hakkidir. Yani yine de bir fazlalik yok. Aksine henuz olmayan ailesi bile dusunuluyor. Allahtan korkanlar bu miras hukukuna uyar. Allahtan korkmayanlar icin elbette elem verici bir azap vardir.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kanun denen birsey var

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Adamlar şeriata uygun hareket etmiş, kuran'da bunu emrediyor. Kız başına mirastan eşit pay alıp ne yapacak hem? Zaten evlenecek malı mülkü kocasının olacak.

0|0
    0|0
  • islama göre kıza bir erkeğe 2 hisse düşer bunun sebebi;kız çocuğu evlendiği zaman eşinin servetinin de yarısını alır şimdi kim fazla alıyor bir daha hesapla bakalım:)

0|0
    0|0
  • Yanlış haksa eşit tabiki ama. Ondaki mantık şu olabilir. Kız evlenecek ve eşi kendine bakacağı için fazla mala gerek yok tarzı olabilir. Erkek güncü güç simgesidir. Malı mülkü olmak zorunda diye düşünüyor olabilir dedeler.

0|0
    0|0
  • Askerlik yok sünnet yok ev geçindirme derdi yok kavga çıkınca dövüşme derdi yok ele soyismini verip soyunu tehlikeye atma derdi yok bir zahmet miras payınız eksik oluversin adamın ceddinin ömürlük birkimini allık pulluk rimele yatırmayıverin allahın kaidesinin de sorgulamayıverin illallah ulan illallah!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Valla ben isterim. Kardeşim erkek. Ona daha fazla pay verilmesini isterim. Sonuçta o bir ev geçindirecek evin erkeği olacak. Bense başka bir evin kadınıyım. Yani ev geçindirecek o ama ben ev geçindirmeyeceğim. Tabikide benimde bir ailem var. Ama onun daha çok ihtiyacı var erkek olduğu için

0|0
    0|0
  • Ne olcak erkege bagimli kalacak annen. Dovse de sovsede cikamayacak. Cikarsa vasfi olmadigindan kotu yollara dusecek dusuncede zaten reddedilecegi sicin ikinti yok panpis.
    Islama devam.

0|1
    0|0
Yükleniyor...