Arapların Türkler ile hiç bir ortak bağı bulunmazken, Araplaşmaya nasıl geçmişler?

hiç bir ortak özellik yok, düğün dernek yemek kültürü, sinema müzik hiç bir bağ yok araplarla. ne olmuşta araplaşmayaa geçmişler?

Güncellemeler:
islamiyet konusu hariç tabi ki

0|0
7|10

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• Arap gelenek ve kültürü, din ve inanç sistemlerine yansıyor. Dayattıkları şey kendi kültürleri ama biz bunun farkında değiliz.
    Çarşafın veya baş örtüsünün ya da kadınların erkeklerin gözünün içine bakmamasının/ erkeklerden kaçmasının kültürle alakası yoksa bunları neden Yahudiler de yapıyor?
    Türkler, İslamı kabul ederken bir sentez yaratmışlar. Ancak bugün o sentezde Araplaşma giderek daha ağır basıyor.

1|2
    0|0
  • İslamiyetin etkisi çok büyük tabi ki. İslamiyetle alakalı olmayan Arap kültürüne ait şeyleri bizim toplumumuz çok çabuk benimsettiler bunun ana sebebi İslam tabi ki. Hala Arapçayı kutsal bir dil olarak görenler var ya inanamıyorum artık.

0|1
    0|0
  • Din faktörü etkili olmuş.

0|3
    0|0
  • allah belalarını vermiş :DDD öyle geçmişler lanet nesil

0|1
    0|0
  • En büyük ortak ozellik ummet olmak. Tabi sen bunu anlamazsin.

Cahil edebiyati yaparsiniz sncak boyle.
    Sizin gibiler alman şeyi yalayanlar muhafazakarlara arap derler.
    Ecnebi tohumlari.

0|0
    0|0
  • Ben de bilmiom

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Ben araplaşmadım. Türküm ve Türk gibi yaşıyorum. Tek fark atalarım gibi Argımak Attar yerine demirden atlara, motorsikletlere biniyorum.

1|1
    0|0
  • Halifeliğin Türklere geçmesi ile başladı sanırım. Öncesinde Türk adetleri gelenekleri kutsal iken sonrasında Yavuz Sultan Selim ile birlikte Mısırın fethi ile gelen kutsal emanetler ve halifelik zannedersem Türklerin Araplaşmasına neden oldu. Yazık da olmuş.

0|0
    0|0
  • Türkler islamiyetten öncede büyük milletti, islamiyetten sonrada büyük bir millettir.
    Ancak millet kavramı zaman zaman kayboluyor, İslam da birleşmenin sağlanabileceği yanılgısı yüzünden milli değerlerimiz araplaşıyor. Fakat anlamıyorum geçmişten ders alınmıyormu acaba?
    İslam adı altında birleşme çabaları hep fiyasko ile sonuçlandı ve sonuçlanıyor Şu an da buna dahil. Artık milli bir birleşme yaşanması lazım belki çok ütopik ama tek arzum bu.

1|1
    0|0
  • Kılıç zoruyla önce dinlerini sonrada kültürlerini almışız.. Kaba tabirle tecavüz kaçınılmaz olunca bunu kabullenip zevk alma yolunu seçmişiz.

1|0
    0|0
  • bu tek taraflı olmadı aslında hatta 20. Yüzyılın başlarına kadar müslümanlara özellikle Avrupa "Türk" diyordu ayrım yapmadan.

0|0
    0|0
  • Dini kulanarak arab koken asilandi miletimize.

0|1
    0|0
  • Türkler hiç bir zaman araplaşmadı. Kaba arkanızdan laf üretmeyin. Daha geçen hafta şişli de kanı bozuklar "hepimiz ermeniyiz" demedi mi? Şimdiye kadar, hepimiz arabız, diyen bir Türk olmadı.

0|0
    0|0
  • BU ARAPLARIN YÜZÜNDEN BAŞIMIZA GELMEYEN KALMADI

0|0
    0|0
  • "düğün dernek yemek kültürü, sinema müzik hiç bir bağ yok araplarla" kardeşim oğuz kağan sinemada film mi izliyordu spotify üyeliği açıp müzik mi dinliyordu düğünlerde pasta mı kesiliyordu fastfood yemek mi yeniyordu nasıl batı ile kaynaştıysak araplarlada kaynaştık ama şöyle bir bakacak olursan arapların bize daha yakın yaşantısı batılılara göre göçebe bir yaşam var yazlık kışlık mantığı var

0|0
    0|0
  • Islamiyetle . Islamiyet olmasa araplarin agzina sicardik

0|1
    0|0
Yükleniyor...