Bilhassa kadınların, ileride doğacak çocuklarını şimdiden fiziksel olarak programlaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son dönemlerde bu bahsettiğim duruma bilhassa genç kızlarda ve kadınlarda çok rastlar oldum. Erkeklerde de yok değil ama kadınlar ciddi derecede bu konuda ağır basıyor. Şimdi olay şu:
Tahminimce televizyon dizileri, sinema filmleri, çeşitli saçma programlar, magazin anlayışları ve diğer etkenlerle izleyiciye lanse edilen "ideal renkli gözlü çocuk" olayı diye bir kaide var.
Bilhassa kadınların, ileride doğacak çocuklarını şimdiden fiziksel olarak programlaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu bağlamda lanse edilen anlayışı benimseyen çoğu genç kadın ilişkilerini de bu orantıya göre ayarlama yoluna gidiyor. Eğer kendisi veya ailesinde de ten ve göz rengi farklılığı varsa eş adayını da bu doğrultuda seçiyor. Çünkü, daha doğmayan bir bebeğin tasarımını şimdiden yapmayı kendine borç biliyor.

Yakın çevremde ve konuştuğum, sohbet ettiğim çoğu kişide (yine bilhassa genç kızlar ve kadınlar bu konuda ağırlıklı) renkli gözlü çocuk isteğinin olduğunu görmek garip. Daha da garip olan sırf renkli gözlü olsun diye sadece renkli gözlü erkekleri ve ailelerinde ten ile göz rengi arasındaki dengeyi kuran bir sınıflandırmaya gittiklerini görüyorum.

Bu belirli bir zaman geçtikçe doğal bir istek değil de ciddi derecede bir saplantıya dönüşmüş durumda. Çoğu kişi bunu kabul etmese bile ve inatla; "benim için önemli olan çocuğumun sağlıdır" dese bile içten içe farklı ten ve renkli göz arzularının ne denli kuvvetli olduğunu rahatlıkla hissedebiliyorum. Eminim bu durumla siz de karşılaşmışsınızdır ya da bu isteği kendinize itiraf edemeseniz de taşıyorsunuzdur zihninizde...
Şimdi sorulara gelelim:
1- Her iki tarafa da soruyorum: Gerçekten de yalansız dolansız ve en dürüst şekilde çocuğunuzun "özellikle" renkli gözlü olmasını istiyor musunuz?
2- Sadece erkeklere soruyorum: Bu gibi durumlarla hiç karşılaştınız mı? Ve ilişkilerinizde böyle saplantılarınız var mı?
3- Sadece kadınlara soruyorum: Bu konu hakkındaki görüş ve düşünceleriniz nelerdir?

0|0
132

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...