Garsona teşekkür eder misiniz?

Kimileri "işini yapıyor, işini yaptığı için niye teşekkür edeyim ki" diye düşünüyor. Ben her seferinde ediyorum, yani mesela tabağı getirdi ederim içecek getirdi ederim üstüne pipet getirdi ona da ederim, ben de biraz abartiyorum sanki 🙈 sizler ediyor musunuz?

0|6
76|88

En İyi Erkek Görüşü

• Yaniii etmek gerekiyor ücret kaşılığıda yapsa teşekkür etmek lazım :) tabii abartmamak kaydı ile annemde çok abartır bazen bir mekana gittiğimizde bütün çalışanlara teşekkür ediyor.. hareket eden her şeye teşekkür edecek diyeee endişe ediyorum bazen mesela restorandaki vazo sallansa onada teşekkür edecek :D

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ben her seferinde teşekkür ederim çıkarken kolay gelsin derim girdiğimde derim :)

4|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 87

• İnsanlar yapmak istemedikleri işleri yapmak zorunda kalabiliyorlar. En azından bir teşekkür ederek onlara bu işi zehir etmek yerine onlara bir nebze olsun yardımcı olabilriz bence bu bizim onun yaptığı işe gösterdiğimiz SAYGIDIR. Ben garsona teşekkürde ederim kalkarken kolay gelsin ustam da derim :)

1|0
    0|0
  • Eserim hatta guler yuz gsteririm. Kimse bizim kolemiz hizmetcimiz degil. Evlerine helal lokma goturmek isteyen insanlar

1|0
    0|0
  • Ben kafeterya işletiyorum. Garsonum da ayrıca bana teşekkür edilmesi beni mutlu ediyor. Lütfen teşekkür edin. Dudaklarınız aşınmaz.

4|2
    0|0
  • Genelde ederim içimden geldiği için naziklik olsun diye teşekkür edenler yapmacık geliyor bana.

1|1
    0|0
  • Garsonluk öğrenciler için kutsal meslektir Bende garsonluk çok yaptım. İnanın verdiğin siparişin karşılığında teşekkür aldığın zaman O teşekkür o insanı çok mutlu edebiliyo. Lüten herkes etsin Ağzınız yanmaz söylerseniz.

1|0
    0|0
  • her zaman ederim..

1|0
    0|0
  • Tabi ki teşekkür ederim. İnsanlara teşekkür edilerek şevk verilir. Daha çok çalışma isteği gelir. Sen tabağını gülümseyen birinin mi somurtan birinin mi getirmesini istersin?

1|0
    0|0
  • Her defasında ederim. Hatta bana göre bir sıcaklık göstergesi olan "dostum" kelimesini de kullanırım ederken. Hizmet sektörü kolay değil. Ekmek parası kazanıyor adamlar. Kimisi zor geçiniyor o parayla kimisi dertli. Bir sıcak gülümseme bir teşekkürü esirgemek bencilliktir.

1|0
    0|0
  • Her zaman her daim teşekkür ederim onlarda insan çünkü garson diye insanlıkdan çıkmıyorlar yani hatta kalkarken yediğim şeyi fazla dağınık bırakmam
    Bkz " Donas yerim genellikle dışarıda ayran kutusunun içine etrafa ne kadar kağıt dağıttıysam hepsini alır sokarım daha sonra "Ellerinize sağlık ustam teşekkür ederim" der çıkarım" :)

1|0
    0|0
  • Enerjisini sevdiysem

1|0
    0|0
  • atyrm çay içtim. garsona ederim. sonra gider çayı demleyene ederim. ondan sonra orada çayın demlenmesne vesile olan mekan sahbne sonra çayı getren toptancı sonra fabrka sahbi. çayı üreten üretcye. snra en son da çaya teşekkr ederim. sen biraz abartmşsn ama bence

1|0
    0|0
  • Ederım kanks

1|0
    0|0
  • ben teşekkür lafını fazla kullanmam, yani aslında karşımdaki kız ise teşekkür ederim ama erkek ise, "eyvallah abi" derim :D

1|0
    0|0
  • Onlar orada bizim ayağımıza yiyecek, içecek getiriyor. Tabi ki teşekkür edeceğim.

1|0
    0|0
  • senin gibi ben de bir şey getirdiği her sefer teşekkür ederim adam işini yapmak zorunda ama işini düzgün yaptığı için teşekkür ederim.

1|0
    0|0
  • Teşekkür sadece bir jest karşılığı değil zaten işini yapana da teşekkür edilir, hatta selam verip nasılsın diyene selam haricinde bir "iş" yapmadığı için bile teşekkür edilir nezaketen... Bu bir abartı değil, nezakettir.

1|0
    0|0
  • Evet, her zaman. Hatta şöyle diyeyim ben geçenlerde garsonluk yaptım, alkol parası yetişmedi diye. Orada kendini bilmez çok müşteri geldiğini tecrübe ettim. O adamların işi zor, tabii işlek bir yerdeyse.

1|0
    0|0
  • Aynen geçen zengin bir akrabamla bir yere gittim yedik bir şeyler neyse işte ellerinden geldiğince güvenliğine kadar yardımcı olmaya uğraşıyorlar bize o ne teşekkür eder ne sağ ol der içim acıdı ya ama ben hepsine teşekkür ettim mutluyum :)

1|0
    0|0
  • İşini yapıyor ama sonuçta sana hizmet ediyor. Nezaket gösterip teşekkür etmek çok zor olmamalı : ) Teşekkür zor geliyorsa bi' "Eyvallah" demek zor gelmemeli ^^

1|0
    0|0
  • Senin kadar sık değil ama etmeli edilmeli.

Onlar da insan.. bende ascıyım isin içindeyim..

hic birsey dememek bu onların isi demek kabaca senin kültür seviyenin düşük oldugunu gösterir

1|0
    0|0
  • Ederim

1|0
    0|0
  • Ederim

1|0
    0|0
  • bahşişini kesinlikle eksik etmem emekçiye saygı ecdat dandır teşekkur etmem bahşiş veririm benım teşekkurum bu olur !

1|0
    0|0
  • Hic etmem. Cikarken kolay gelsin derim. :)

1|0
    0|0
  • her zaman teşekkür ederim.

1|0
    0|0
  • sonuçta onlarda ekmek kavgasında bende ekmek kavgasındayım bana yapılmasını istemediğim bişeyi neden başkasına yapayım ederim tabiki herkes işini sevsinki daha verimli çalışalım değil mi

1|0
    0|0
  • evet ben garsonluk yaptım

1|0
    0|0
  • Selin kadar değil ama ederim 😄😄

1|0
    0|0
  • Teşekkür etmeye çalışıyorum. Eyvallah diyorum hiç olmazsa :D

1|0
    0|0
  • Dilime yapışmazya ederim :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    57

Kızlar Ne Diyor 75

• Genelde hep teşekkür etmeye çalışıyorum. Bu asansöre binince de öyle"iyi günler"demeliymişim gibi bunu gereklilik gibi görüyorum fakat bazen sadece birilerine birşeyler için teşekkür edesim gelmiyor..

1|0
    0|0
  • İşini yapıyor olabilir ama Türkiye şartlarında çoğu zaten karşılığını alamıyor yani böyle düşünmemek lazım antiteşekkürcülere diyorum bunu... hem de bazıları var o kadar içten ve güzel yapıyor ki her şeye raģmen maneviyatından feragat edip hić tanımadıģı insana sunuyor bunu... o insana teşekkür etmemek ayıp olmaz mi...☺
    Çok görmemek lazım insanlara teşekkürü... bazen etmediģim oluyor ama ederim genelde...

1|0
    0|0
  • Teşekkür ederim hesabı ödedikten sonra 😂

1|0
    0|0
  • hayır sıgır olmanın alemı yok gayet guzel bırsey yapıyorsun. nezaket guzel bırsey.

1|0
    0|0
  • her daim tsk ederim :D

1|0
    0|0
  • Tabikide teşekkür ederim. Hatta yüzünde hafif bir tebessüm oluşur. Ben de onunla mutlu olurum. Emekçi insanlar ne olursa ne yaparsa yapsın teşekkürü hak ederler bence. :)

1|1
    0|0
  • Ederim ama yüzüne bakmam sonra hesap diye kalbini getirir ödemeyip hayallerini yıkarım :)))

1|0
    0|0
  • Güler yüzle hizmet edene herzman teşekkür ederim yardimci olurum.

1|0
    0|0
  • Ben ederim. Genelde fark ediyorumda yanımdaki insanlar ben etmesem hiç etmiyor bile ben yanlış buluyorum. O insan köle değil ihtiyacı var ki hakkıyla çalışıyor saygısızca bir davranış.

1|0
    0|0
  • tabiki ederim.. o zaman doktora da teşekkür etmeyeceksin.. olur mu öyle saçmalık.. hem senin edeceğin bir teşekkür belki hafiften bnir gülümseme o gün çok yorulmuş olan garsona moral ya da enerji verecektir.. kimsenin kimseyi işinden dolayı hakir görme hakkı yok

1|0
    0|0
  • Ederim genelde, nezakettir.

1|0
    0|0
  • Ben de aynı senin gibiyim
    Seve seve teşekkür ederim
    Bu hangi işte olursa olsun.
    Insani motive eder

1|0
    0|0
  • Teşekkur ederim ben 😄

1|0
    0|0
  • Garsona bağlı olarak değişir bazıları çok içten işini yapıyorlar onlara ederim, isini duzgun yapanlara saygim sonsuz fakat diğerlerinin işleri o tabiki yapicaklar düşüncesindeyim.

1|0
    0|0
  • ederim tabi o insan değil mi? teşekkür her zaman motivasyonu artırır

1|0
    0|0
  • Teşekkür ederim yaptığı işe saygı duyduğumdan dolayı gün boyunca ayakta onlarca kişiye hizmet ediyorlar zor bir iş.

1|0
    0|0
  • işini yapsada o da insan ve bu bir nezakettir ne olacak teşekkür etsek

1|0
    0|0
  • Şahsen bende bir marketten bile bir şey almış olsam teşekkür eder iyi günler diler öyle çıkarım

1|1
    0|0
  • ederim

1|0
    0|0
  • Ederim.

1|0
    0|0
  • ederim evvet

1|0
    0|0
  • Bazen duruma göre sürekli alışkanlık halinde değilim o an oluyo

1|0
    0|0
  • bende ederim. adam köle değil. insan. saygıdır bence o

1|0
    0|0
  • Tesekkür etmeyi bilmeyen Allaha sükretmeyi bilmez diye bir söz vardır. tesekkür ettigimizde bisey kaybetmeyiz aksine karşıdaki insanı mutlu ederiz.

1|0
    0|0
  • Tabiki teşekkür ederim.

1|0
    0|0
  • Edilir tabi. Isinide yapsa kibarliktir saygidir. Garson diye kucuk gormemek lazim.

1|0
    0|0
  • Evett

1|0
    0|0
  • Hep ederim

1|0
    0|0
  • tabi ki ediyorum😊

1|0
    0|0
  • ederim tabi