KAdınlar neden açılıp saçılıp dışarı çıkar?

Allah kızlara bir güzellik vermiş değer vermiş kızlar neden bu güzelliği herkese gösteriyor mesela sizin elmaslarınız olsa dışarıda koyup sergilermisiniz veya eviniz dışardan her isteyen gelip bakabilir diyor munuz?

1|1
12|10

En İyi Kız Görüşü

• Evet tesettüre riayet edilme sebebi kadını korumak. keşke anlasalardi. İslamın kadın i kısıtlayıcı yaklaştığını savunanlara sormak gerekir bunu

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Kadın vücudunu satın alınabilecek mallarla kıyaslaman doğru birşey değil.
    Benim hoş gördüğüm bir durum değil. Kendimde öyle giyinmiyorum. Ama milletede ne giyecegini söyleyecek değiliz.

2|0
    0|0
    • Söylerim neden erkekleri tahrike sürüklüyorlar öyle giyinerek

• Kadının açık olması, erkeğe onu süzmek, taciz etmek, tecavüz etmek gibi haklar doğurmuyor.
      Şayet müslüman biriyseniz. Şehvet duygunuz fazlaysa oruç tutmalısınız.
      Erkeğin sorumluluğu gözleridir.
      Dini kendi işinize geldiği gibi yorumlayamassınız. Onun günahı ona, seninki sana.
      Herseye "tahrik" kelimesini çanak tutmayın.
      Kedi, köpeğe, bebeğe, "çarşaflı kadınlara" tahrik olanda var. Kendi sorunlarınız bunlar.

• Sen bakmayacaksın diye kendimi kısıtlayamam. Saçları bile tahrik olunacak bir organ olarak görüyorsunuz. Ben de o zaman sizin kollarınızdan etkileniyorum. Ama erkek sadece altında iç çamaşırıyla bile çıkabilir değil mi? Bu nasıl bir zihniyettir. Bu nasıl bir eşitliktir?
    Sen önce o gözlerine hakim ol, ben giyinmesini bilirim.

0|0
    0|0
  • Neden sen kapri kisakollu tişört falan giyor saçlarına şekil verip duş alıp sakal traşi olup parfüm sıkıp dışarı cikiyosun. .

şu zihniyetini bir değiştirin artık.

1|0
    0|0
    • Kadının her yeri mahremdir erkeklerin mahrem değildir

• Yaa bunu medenilik sanıyorsunuzda size ben değil sözün sultanı cevap ver Akif der ki;
      "Avrupa insanımı medeni
      Baksana çırılçıplak bedeni
      Eğer buysa medenilik
      Hayvanlar bizden daha medeni"
      Demiş yani şunu anlayın çıplak gezmek medeni olmak değil sizde şu zihniyeti değiştirin artık. Bu resmen cahillik bir nesil bunun içinde boğulup gidiyor...😊

• Çırılçıplak gezenleri bir savunması bir yorum var yukarda. .
      Açılıp sacilmaktan kasıt Ne ölçüsü ne? Herkes kapanmak zorunda da mı?

Önce bir dönün kendinize cevrenize bakın. sonra milleti elestirin. .

Göz zinasiymis. . Bakma kardeşim indir gözüne perdeni. Nice erkekler var başı eğik geziyor. . Önce kendini değiştir sonra milleti.

Şu konuştuğunuz lafları üzerime alinmiyorum ben çıplak gezenleri savunmadim.

Kadının her yeri mahremdir. .
      Erkek değildir. .
      (Hala söylüyorum şu zihniyetin mantıklı bir kafa zihniyeti değil)

• sana ne?

0|0
    0|0
  • Aranmak için

0|0
    0|0
  • Kötü amaçlar için

0|0
    0|0
  • beğenilince ilgi çekince egosal tatmin oluyoruz motive oluyoruz

0|0
    0|0
  • kendi tercihleri

0|0
    0|0
  • can skıntısı

0|0
    0|0
  • Çok çok haklısın kesinlikle seninle aynı fikirdeyim...

0|0
    0|0
  • Ben öyle degildim, oyle yapmayinca kimse bakmiyo ki insana

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Sanane sen ahlak bekçisi misin?

5|0
    0|0
  • Kim ne giyerse giyer bence isterse çıplak gezsin dönüp bakmamak bir erkeklik hatta bir adamlıktır. Açılıp saçılması kimseyi enterese etmez herkes özgürdür ister kapanır ister açılır. Şu son çıkan tecavüz haberlerine bakıyorum da artık bırakın kızları erkeklerde ar namus kalmamış ulan be güzel kardeşim kızın yaşındaki çocuğa nasıl el sürebiliyorsun şeytanla bu kadar mı ortaklık yaptın yatacak yerleri bile olmayan şerefsizler topluluğu. Neyse velhasıl kelam herkese diyeceğim tek şey bayanlar olmasa biz erkekler bir hiç beyler...

0|0
    0|0
  • bak kizlarin hayalind e her zaman bir erkegi etkilemek ne kadar guzel cok skesi fizigini gostermek ister

0|0
    0|0
    • yaniliyorsun. herkes ve her zaman değil

• Ben açık veya kapalı kimseyi savunmadim. vurguladigim tek şey GENELLEME YAPMA. evet açılıp saçılan boya Küpüne giren bir çok kişinin amacı belli.

• @KışGüneşimm her insan aynidir unutma zamani geldigince insanlarin ne kadar nankor inancisz oldugunu anlarsin

• Kesinlikle hayır benden başka kimse göremez... açılıp saçılmayı modernlik çağdaşlık zannediyorlar..

0|0
    0|0
  • Çoğu erkekleri kışkırtmak için. Sonucunu da zaten haberlerde takip ediyoruz.

0|0
    0|0
  • Kadınlar ilgiye açtır. Ilgisiz kaldıklarında yaparlar öyle şeyler.

1|0
    0|0
  • Aynen yaa neden...

0|0
    0|0
  • Erkekler bana baksın diye başka açıklaması olamaz ki kardeşim 😃

0|0
    0|0
  • tek taş takıyorlar ya gerçi fakirde tek taş ne arar :D

0|0
    0|0
  • Aslinda biraz kas yapinca bizde kendimizi nasil sergileyecegimizi şaşırıyoruz.

2|0
    0|0
Yükleniyor...