Kötü anne var da... İyi anne diye bir şey de var mıdır?

Çocuğuna bakan, onun gelişimini/geçimini sağlayan her anneye "iyi anne" dememiz ne kadar doğru sizce? Zaten olması gereken bu değil mi, bize bakmak zorunda değiller mi? Bir de üstüne; her türlü psikolojik zararı vererek kötülük yapsa da sırf çocuğuna baktığı için "o senin annen!" dememiz?

0|0
8|13

En İyi Erkek Görüşü

• Iyi anne kötü anne kavrami pek yoktur aslinda ; Kötü anne, istisnai kavramlardir mesela çocuğunu cami avlusuna birakan anne v. s benzeri fiili durumlarda kullanilir. Bu yuzden Annenin dogurma buyutme besleme yetisi zaten her halukarda iyi oldugu anlamini tasir.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Anne oldun mu sen?

1|0
    0|0
    • Olmadım. Bu yazdıklarımda anneleri kötüleyici bir şey de söylemedim savunmaya gececekseniz eğer.

• Aynen öyle. Bakmak zaten yükümlülük, hiçbir çocuk kendi isteğiyle gelmedi dünyaya. Doğuruyor isen sadece ye icir giydir olmamalı.

• Çoğu anne öyle yapıyor maalesef biz çocuklar da deneme tahtası gibi 😊

Erkekler Ne Diyor 12

• Bu mantıkla bakarsak her anne kötü annedir, çünkü kimse mükemmel annelik yapamaz ama mükemmel anne zaten olması gereken şeydir, "iyi" değildir, yakalaması gereken standartları yakalamıştır hepsi bu.

1|0
    0|0
  • İyi anne de var kötü anne de var.. Kötüyse kötüdür ne kadınlığına nede insanlığına zerre kadar üzülmem..

1|0
    0|0
  • O zaman sen hayatla ilgili hiçbirşey bilmiyorsun demektir. Bu soruyu sorduysan sana nedenini açıklasamda pek birşey anlarmısın bilmem...

1|0
    0|0
  • turkiyedeki her ana her baba kotudur

1|0
    0|0
  • Vardır elbette
    "Kötü"sü varsa otomatikman " iyi"si de olmalı

1|0
    0|0
  • Evet iyi anne var. Ona da zaten ana, anne denir. Öbür kötü olana kötü demeyelim yine de.

1|0
    0|0
  • Anne annedir.. neolursa olsun annem ezdirmem.. O benim sari gelinim..

1|0
    0|0
  • Nadir de olsa gerçek iyi anne var

1|0
    0|0
  • valla bencede kadın kocasına bakmak zorunda değil ama çocuguna bakmak-yetiştirmek zorundadır

1|0
    0|0
  • Çok saçma olmuş

1|0
    0|0
  • elebette vardır

1|0
    0|0
  • valla benim annem iyi anne annelik vazifelerini nasıl tanımlarsanız tanımlayın bana onun üç katı hizmet etti değil psikolojik zarar vermek bu zaaten sonra beni şizofren bile yapsa candır can.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Hayır hiç bir anne baba çocuğuna bakmak zorunda değil.

Sadece o bebeği dünyaya isteyerek getirdikleri için sorumluluk almaları olağandır.

Hiç bir insan mükemmel olmayacağından iyi anne iyi baba yoktur.

Kendini sevdirmeyi başaran ebeveyne iyi deriz. Görevlerini başarıyla yerine getirene değil.

İyinin tanımı değişkenken kötü ebeveynin tanımı kötü insan tanımıyla aşağı yukarı aynıdır bence.

1|0
    0|0
  • Doğurmakla anne olunmuyor. Büyütmek, bakmakta görevidir. Asıl annelik her zorluğunda yanında olan, hatasını kınamayıp, doğru yola teşvik eden, derdini dinleyen ve her fırsatta sohbet eden, aile içinde olan her konuda fikrini alandır. Olması gereken budur bence.

1|0
    0|0
  • Anneler iyidir genelde hakkını ödemek zordur da.. Babalık nedir? Sadece işe gidip gelmek midir babalık? Bazıları böyle sanıyor..

1|0
    0|0
  • Cocuguna iyi bakmak buyutmek zaten annenin bir gorevidir. Fakat onun gelecegini dusunmek cocugunu ona gore yonlendirmek iyi annenin yapacagı seylerdir.

1|0
    0|0
  • Katılıyorum sana

1|0
    0|0
  • Her anne baba çocuğuna bakmak zorunda çocuğu yetiştirirken kendinide geliştirmek zorunda

1|0
    0|0
  • çok hastayım... annem başımdan sabaha kadar hiç ayrılmıyor onun için cok üzgünüm :( :( :(

1|0
    0|0
Yükleniyor...