Arkadaşlar askerlik konusunda, yardımcı olur musunuz?

Babam bedelli yapmamı istiyor para dert değil var diyor. Politik amaçlar için ölmeni istemiyorum yarın bir gün gerçek bir savaş çıkarsa devletler arası beraber gider beraber ölürüz gerekirse diyor hak veriyorum vermesine ama bu benim görevim. İleride utanmak istemiyorum, sizce ne yapayım?

Güncellemeler:
Bu arada babamıda kırmak istemiyorum, tam bir çıkmazdayım arkadaşlar.

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• her ölen asker mi? ecelin nerde gelecegi ni bilemezsin.
    Askere gidip dondugunde ölenler de var.

0|0
    0|0
    • Konuyu anlamıyorsunuz arkadaşlar. İnsan seçimleriyle kendi geleceğini değiştirebilir, ben sadece babamı kırmak istemiyorum ama askerede gitmek istiyorum.

• secimlerinle ne zaman olecegini degistiremezsin. Belli birsey.
      askere gitmek istiyorsan da babana bunu aciklarsin. Illa her giden olecek diye birsey yok, yazildiysa zaten ölürsün yani. illaki askerde degil o gun kaza gecirip de ölebilirsin.
      buna engel bulamazsin. Ama tamam daha cok endiselenirler sen askere gidince ama eger istedigin bu ise ve sende diyorsun '' secimlerle gelecegi degistirebiliriz'diye o zaman senin gelecegin bu ise babani degil kendi istedigini yap, ama onlari da gonnullerini ferah tutmasi icn telkinlerde bulun ikna et. Kendi secimini yapmadigin icin ilerde cok pisman olursun.

En İyi Erkek Görüşü

• Sen askere gidince ne gibi yararın olucak devlet millete boş ama paran yararlı olabilir acemi asker birsey yapmaz askeriyede bedelli yapman da bir sakınca yok benim görüşüm

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• Haklı. Bu sizin savaşınız değil gidip boş yere zamanınıda canınıda harcama.

1|0
    0|0
  • babana de ki; ecelim geldiyse su içerken de boğulup ölürüm. Git aslan gibi askerliğini yap.

0|0
    0|0
  • Gitme.

1|0
    0|0
  • Babana de ve normal git. Kaderde ölmek varsa nereye kaçabilirsin ki?

0|0
    0|0
  • Valla kardeşim ben 6 ay yaptım geldim ama karar senin kararın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...