Komünizm mi kapitalizm mi? ve neden?

komünizm mi kapitalizm mi? ve neden?

Güncellemeler:
,,,,,
...

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Kapitalizmin nasıl işlediğini, içerisinde rol alarak görüyoruz zaten. Emek sarf eden, alın teri döken, hayatının yarısını çalışmaya harcayan insanlar cep delik cepken delik geziyorlar. Fakat, onların sırtına basanlar, hiç bir şey yapmadan ceplerini dolduruluyor.
    Proleteryanın üstünlüğü, emeğin kazanması için komünizm tek çıkar yoludur.

1|0
    0|0
    • aslında çok irdelemeye bile gerek yok. isimlerinden belli hangisinin sıradan insanların da yararına olabilecegi.. fakat bu sistemin insanlara kendi yararlarına olan her şeyi öcü gibi göstermesinin sonucu, burada da şaşılmayacak şekilde sergileniyor.

• Kesinlikle katılıyorum söylediklerine.
      Muktedirlerin ve güç sahiplerinin işine gelmemesi ve halkı çok kolay şekilde kendi istedikleri yola saptırabiliyor olmaları yararlı ideolojilerin yayılmasının önüne geçiyor.

Erkekler Ne Diyor 13

• Bilinçli bir birey olduğunuz aşikar, ancak toplumumuz komünizmin ne olduğunu bırakın içinde ezildiği büzüldüğü kapitalizmin ne olduğunu dahi bilmiyor. Evet kapitalizm mükemmeldir, ancak Ali Ağaoğlu için mükemmeldir, bir maçta 200 bin TL kazanan futbolcu için bir konserde milyon liralar kaldıran sözde sanatçılar için mükemmeldir. Birilerinin poposu büyüsün diye günde 12 saat köpek gibi çalışan insanlar, neye hizmet ettiğini bilmeden akşama yemeğim pişsin yeter kafasıyla ot gibi değil bizzat ot olarak yaşıyor. Dolayısıyla bu sistemin bitmesi imkansıza yakındır...

1|0
    0|0
    • çok haklısın. zaten kapitalizmin ne oldugunun bilinmesi yeterdi bir arayışa girmeye. ama kaç kişi biliyor. ne kadar farkında..

• komünizm, kapitalizm paraya tapmak gibi geliyor bana

1|0
    0|0
  • İkisi de değil...

0|0
    0|0
  • çağdaşizm

0|0
    0|0
  • Islamizm. Islamik nizam

1|0
    0|0
  • Baskıcı ve dışa kapalı olmayan bir komünizm olursa, alırım bi' dal. :)

0|0
    0|0
    • sovyetlerin son dönemi gibi, o komünizm yıkılmaya mahkumdur kapitalizmin oldugu bir dunyada.

• yanlış yorumlamışsın :)

• nasıl yorumlamalıydım sana göre? :)

• Ikisi arasinda secim yapacaksak kapitalizm.

0|0
    0|0
  • ikiside olumsuz kavramlar birinde hiç bir şekilde gelişemiyosun diğerinde ise gelişmiş olanın oyunlarına alet oluyosun peki sen neden sordın? :)

0|0
    0|0
  • Tabiki paranın olmadığı bir yer tercihim

0|0
    0|0
  • ikiside çok uç ideolojiler düşüne varlıklarız kendimiz birşeyler ortaya cıkarmalıyız kabullenme devri bitti artık

0|0
    0|0
  • Bizim ülkede kominizm bile rant ve cıkar ilişkisi olr o yüzden yaşasın faşizm :)

0|1
    0|0
  • şamanizm! oldu mu?

0|0
    0|0
    • sitedeki herkesten bilgili olmasını beklemiyorm zaten. siz de takılın tabi :D

• bilge bir insan olmasaydınız böyle bir yorum kesinlikle yazamazdınız. saygı duyuyorum şahsınıza. en iyi geceler sizinle olsun.

• Bosver be

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...