Aleviler neden sevilmez ve bu olay doğru mu?

hz. ali kendisine bir düşmanlık eden bir adamın varlığından haberdar olmasına rağmen hiçbir tedbir almadan yaşamını sürdürürken, etrafındakilerden birisi şöyle demiş;

-ya ali, ne için tedbirini almazsın? o sırtını döndüğün senin düşmanındır.

hz. ali de işte bir devri başlatan o cevabı vermiştir;

-ben ondan neden korkayım ki, o beni sırtımdan vurmaz; zira ben ona iyilik etmedim.

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• O söylediyse doğru söylemiştir ama bilmiyorum o mu söylemiş.. Alevilerin sevilmediğini kim dediyse yalan demiş kimse bir grup hakkında bu kdr net konuşamaz ayrımcılığın anlamı yok insan olanı seviyoz biz dini dili ırkı bizi ilgilendirmez :)

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bilmiyorum, bu yaşa geldim şimdiye kadar kötüsü denk gelmedi. herkese insan olarak bakıyorum, gerisi Allah' la onun arasında.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Dini inancı mezhebi Allah'la kişi arasında beni ilgilendirmez herkese saygım var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Sevmeyenler genişliklerinden dolayı sevmiyo.

0|0
    0|0
  • Ya sen H. z ali ile şimdiki Aleviler ile nasıl bir tutarsin H. z alideki ibadet sevgisi ahlak duruş karakter şimdiki Aleviler H. z alinin yaşam tarzının aksini sürdürüyor lar

0|0
    0|0
  • "Ali'ye dil uzatan bana dil uzatmış, bana dil uzatan da Allah’a dil uzatmıştır, Allah’a dil uzatan kişiyi, Allah burnu üzere ateşe atacaktır"
    Peygamberimiz Hz. Muhammed (S. a. v)

0|0
    0|0
  • rivayetlere
    inanmam

0|0
    0|0
Yükleniyor...