Arkadaşlar yardım edinn:((( ?

Merhaba arkadaşlar. Küçüklüğümden beri aşırı hayal kurarım. Mesela dizi ya da film izlerken kendim yaşıyor gibi hayal ederim kitap okurken sanki kendim gibi.. Aşırı hayal kurarım hayallerimde yaşıyorum diyebilirim. Maladaptive daydreaming diye geçiyor. Ben şizofren olmaktan çok korkuyordum ve hala da korkuyorum. Ya şizofren olursam diye bütün gün kendi kendimi yiyorum neredeyse. Geceleri ağlıyorum ki bunu yazarken de ağlıyorum. Hayallerimi gerçekle karıştırmıyorum kesinlike onun bir hayal olduğunun farkındayım ama durduramıyorum kendimi.. Çok kötü hissediyorum tedavisi hakkında pek bir şey bulamadım yardım edin lütfen:'((( 😔😔😨😨😨

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Kağıda bir saat çiz. Sonra tanıdığın birine göster. Eğer düzgün bir saat çizdiysen sıkıntı yok demektir. Klasik tedavi yöntemleriyle atlabilirsin. Ama saatte bir sıkıntı varsa derhal psikologa gitmelisin.

1|0
    0|0
    • Nasıl yani? Saat derken?

• Çok teşekkür ederim. İçim rahatladı resmen. Psikoloğa gidersem hangi psikoloğa gitmeliyim sizce bu konuda pek bilgi sshibi değilim arkadaşlarım her psikoloğun alanı farklıdır demişti

• rica ederim. araştırman lazım. senin sorununa benzer sorunları çözmüş psikologlar olabilir.

Erkekler Ne Diyor 2

• şizofreni hastalıgı herkese denk gelmez.. şizofreniden korkan biri şizofrendir anlamına gelmez.. şizofreni: kendi kendini yyen aşırı hayalleri olan brini yansıtmaz tamamen şizofreni biri böyle biridir; yani olmayan şeyleri oldu görür , insanlara ona kötülük yapacak gibi yaklaşır.. ve insnların arkasından kötülük düşündügünü hisseder.. ve halisülasyonlar görür seninki tamamen yalnzlık

0|0
    0|0
  • şizofrenin geldi, seni kötü insanlardan kurtarmaya geldim, hepsine küfret ve uzaklaş onlardan dostum,

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Psikoloqa qorun

0|0
    0|0
Yükleniyor...